Spánek dělá sexy těla

10 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Spánek dělá sexy těla

V návaznosti na tenhle pěkně udělanej článek bych měl jeden dotaz.

V článku se mluví o všeobecně známém faktu, že kofein, braný 8 a méně hodin před spánkem, zhoršuje kvalitu spánku. U mě je zrovna tohle problém, protože chodím trénovat večer a před tréninkem do sebe dávám NOčko, který ten kofein obsahuje (a popravdě vynechávat ho moc nechci, protože po celym dni v kanclu mě na ten trénink parádně nakopne). Existuje něco (nějakej supplement/látka), co by po tréninku omezilo nebo vynulovalo ten kofeinovej efekt?

blu3

05.12.2015 10:19

Odpovědět

Re: Spánek dělá sexy těla

Tohle řeším taky.

Pokud si dám kofein a synephrine cca po třetí hodině odpoledne, tak pak usínám mezi druhou a čtvrtou ráno. A to neni dobrý. Dá se to "vyřešit" melatoninem, ale to neni rozhodně ani ideální, ani dlouhodobý. Bohužel jsem si na užívání kofeinu docela zvykl a spotřeba teď ve zkouškovým ještě víc poroste.

JendaCitron

05.12.2015 13:05

Odpovědět

Čak z medunky, ashwaganda, tryptofan...

Kamil Fila Offline

Tetsuo

05.12.2015 23:17

Odpovědět

Tetsuo: Čak z medunky, ashwaganda, tryptofan...
Ashwaganda mi moc nepomohla...ale ten čaj vyzkoušim.

blu3

06.12.2015 09:51

Odpovědět

KOlik jsi dával té ashwagandy?

Kamil Fila Offline

Tetsuo

06.12.2015 17:33

Odpovědět

Tetsuo: KOlik jsi dával té ashwagandy?
Zkoušel jsem dvě a pak tři kapsle odsud z shopu.

blu3

06.12.2015 20:42

Odpovědět

Ono lze jít až někam k 6, kdy nastává takový intoxikovaný stav :) Ale zabírat na spánek člověku musí 2-3, jinak to nemá cenu.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

06.12.2015 21:06

Odpovědět

Pár poznatkov z užívania ashawagandy: prvé dva týždne v pohode; týždeň pauza. Potom celú noc zle; nevedel som či mám zvraciať, alebo srať. Cez noc ma odvodnilo o tri kilá. Nevedel som som čo to spôsobilo, keďže som užil aj iné medikamenty. Tri ďalšie pokusy určili ashwagandu. Pred tromi týždňami som to skúsil opäť, tentoraz ráno. Po dvoch hodinách hnačka, hneď na to zvracanie a tak to išlo dookola päť hodín. Sedel som na hajzli a na rukách držal lavór. Už som nevládal ani ležať. Nedalo sa vypiť ani poldeci vody, lebo som ju hneď vyzvracal. Dva kilá dole. Ináč moja mama ju brala mesiac v pohode. Čau.

Martin Sivčo Offline

Martin

07.12.2015 13:13

Odpovědět

Ashwaganda se používá i na podporu činnosti ledvin. Ale ty průjmy nezávidím, a nemělo by to dělat.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

07.12.2015 14:41

Odpovědět

Jenže kde vzít a nekrást. Pracující lidé, navíc chodící na směny nemají více jak 6,5 hodin spánku denně.

Petr Offline

Rastty

18.11.2017 10:24

Odpovědět

10 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout