Pokrmy z vnitřností

6 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Pokrmy z vnitřností

Je nějaká přibližná hranice,jak moc často konzumovat třeba taková játra nebo ledvinky ? Miluju játra a po dlouhé době jsem si je uvařil a tak přemýšlím,že bych je začal zařazovat do jídelníčku častěji.

Gregor

27.11.2015 15:46

Odpovědět

Re: Pokrmy z vnitřností

Taková hranice podle mě neexistuje. Ale jedl bych třeba dva týdny vnitřnosti a dva týdny kuřecí/hovězí/zvěřinu.

Jiří Vlk Offline

Roper

27.11.2015 15:53

Odpovědět

Nijak podložené informace ale na jednom stravovacím webu jsem četl, že konzumace vnitřnosti, předevšim jater, je naprosto bežná rutina zdravých sportovců a to priblizne 500g týdně. Hlavní důvod je ten, že takova hovezí obsahuji velké množství kolagenu, kterej je idealní kloubní výživou.

Naposledy upraveno 27.11.2015 22:11

GetLift

27.11.2015 22:11

Odpovědět

U jater může být problém nadbytek vitamínu A. Zkuste si o tom najít nějaké seriozní informace, jak to s ním je.

Slabej Čaj Offline

Slaboch

27.11.2015 22:25

Odpovědět

Doporučuje se u vnitřností 1-2x týdně. Nebo respektive takto: játra a vnitřnosti jsou výborný doplňkový zdroj bílkovin, vitamínů a minerálů, ale nelze na nich jídelníček stavět.
Já jím játra vždycky o víkendu za odměnu :). Pokud se bavíme o kuřecích játrech, tak tam předávkování vitamínem A určitě nehrozí.

Barbar Conan Offline

Barbar-Conan

27.11.2015 22:44

Odpovědět

Nejlepší z hlediska sportovní výžívy jsou desikovaná hovězí játra. = sušená ve vakuu. Maximum živin. Máme v shopu. Dobrá pro naturály a ještě víc pro sypače.

Spíš než kolagen je podstatný lecitin, vitamín A a D a železo a metabolické spouštěče.

Naposledy upraveno 28.11.2015 22:27

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

28.11.2015 22:23

Odpovědět

6 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout