Sacharidy až večer?

9 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Sacharidy až večer?

Jaký je váš názor na tento článek?
http://www.strengthsensei.com/three-habits-to-stay-lean-for-life/
je to v rozporu s tím, co se člověk dozví z většiny zdrojů (schéma sacharidy na začátku dne, později navyšovat podíl bílkovin...).
Zaráží mě taky Poliquinovo doporučení dávat si ráno maso, to někdo stráví?
Stravujete se někdo tímto způsobem? Jaké jsou vaše zkušenosti?

zdravy.pacient

09.11.2015 15:37

Odpovědět

Re: Sacharidy až večer?

Dávat sacharidy na večer je teď hodně v módě. Dle některých zdrojů to přispívá k flexibilitě metabolismu. Navíc se pak lépe usíná. Osobně jím většinu sacharidů na noc. Znám řadu lidí, kteří to takhle dělají, a nezdá se mi, že by tloustli. Záleží na osobních preferencích...

Maso k snídani doporučuje Poliquin už dlouho. Mně osobně to přijde jako úlet. Jestli to někdo stráví, tak proč ne.

rejdis Offline

rejdis

09.11.2015 15:58

Odpovědět

Reakce na Poliquina od Michala Chlapce a.k.a. "stalinchlapecek" ze starého fóra.

ZDE

Naposledy upraveno 09.11.2015 16:27

Karel Mencl Offline

charlie77

09.11.2015 16:24

Odpovědět

Poliquin dává svým svěřencům kyselinu chlorovodíkovou v tabletách. Christian Thibaudeau z toho měl žaludeční vředy.

Jinak metoda - půl dne bílkoviny+ tuky a večer po tréninku sacharidy smysl dává.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

09.11.2015 16:42

Odpovědět

Poliquin dává svým svěřencům kyselinu chlorovodíkovou v tabletách.
HCL či Betain HCL, který je i v AMG obsažen ve velkém množství?

Dvalin

09.11.2015 18:46

Odpovědět

To nevím přesně, pamatuju si jen, že si Thibaudeau stěžoval, že to byl jeden z největších omylů, který kdy udělal.

Betain Hcl je 75% betain a 25 % Hcl. Do 6-8 g denně je v pohodě.
Samozřejmě jinak betain hcl zlepšuje trávení hodně příjemně.

Naposledy upraveno 09.11.2015 20:21

Kamil Fila Offline

Tetsuo

09.11.2015 20:20

Odpovědět

Tetsuo: Poliquin dává svým svěřencům kyselinu chlorovodíkovou v tabletách. Christian Thibaudeau z toho měl žaludeční vředy.
Jinak metoda - půl dne bílkoviny+ tuky a večer po tréninku sacharidy smysl dává.
Zeptám se, dá se na tomto nabírat? Je dobré nízké sacharidy kompenzovat refeedy?

Díky

MK

Michal Kalous Offline

LaFleur

09.11.2017 19:42

Odpovědět

LaFleur: Zeptám se, dá se na tomto nabírat? Je dobré nízké sacharidy kompenzovat refeedy?
Díky
MK
Na metodě Carb back loadingu se dá celkem dobře shazovat, ale když přitlačíš na kaloriích, trénuješ večer a hned potom dáváš ten carb up, tak si myslim, ze se da aplikovat i na nabírání. Hlavne se pak moc dobre usíná :).

Venec

10.11.2017 22:44

Odpovědět

Když končím se cvičením kolem 18h, tak se spánkem jsem měl problém. Proto jsem si zkusil navýšit přílohu 500g brambor/batáty, nebo 120g rýže. Hoďku před spaním (22h) si dám cca. 50g rozinek, fíků, nebo něco podobného a hned je spánek o něco lepší. Jen nevím jestli těch sachrů není i tak málo. Při váze 75kg/178Cm mám 180B a 130T. Jinak pocitově je to OK.

Michal Kalous Offline

LaFleur

11.11.2017 20:29

Odpovědět

9 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout