Vyrovnaná bederní lordóza

3 příspěvky
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Vyrovnaná bederní lordóza

Chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s cviky, pomůckami nebo návyky, které pomůžou správně upravit křivku páteře (samozřejmě nečekám radikální změny). Mám bederní lordózu zcela vyrovnanou (když si stoupnu ke zdi, tak pod záda nelze vsunout dlaň aniž bych se nějak snažila). Vzhledem k tomu, že jde o dědičnou nemoc a vidím, jak to vypadá u starších příslušníků rodiny (jak ze zdravotního, tak z estetickýho hlediska), ráda bych se pokusila to alespoň trochu spravit. Já to mám zatím relativně nebolestivý, jen mě to omezuje například u mrtvého tahu (je prakticky nemožný ho provést technicky správně), při záklonu (např. u jógy) pořád hrozí zablokování. Lékař navrhoval rehabilitace (absolvovala jsem, převážně obsahovala cviky, které sama provádím, elektroléčbu  - při které jsem zkolabovala - a masáž - kterou mi šikulka zablokovala krční páteř) a nebo krátkodobou úlevu od pozdější bolesti pomocí injekcí, ale tomu bych se chci vyhnout úplně.

Jinak zhruba takhle to vypadá rozvinutý, často mnohem hůř, babička má prostě jen obrovskej hrb:

Upraveno moderátorem admin 07.04.2014 17:54

Johana Stružková Offline

Ruby

31.03.2014 14:18

Odpovědět

Re: Vyrovnaná bederní lordóza

Mám za to, že pokud máš fakt Bechtěreva, tak nicmoc jinýho, než se hejbat, dělat nemůžeš.

Mimochodem, vyrovnaná lordóza a Bechtěrev spolu souvisej, nebo máš obojí?

Jo a lajk za pěknou profilovku :)

Ondřej Kaduhaz Offline

Kaduhaz

31.03.2014 23:00

Odpovědět

Re: Vyrovnaná bederní lordóza

Ano souvisí to, je to jeden z příznaků, ale měl by se dát výrazně zmírnit (je možnost terapie rázovými vlnami, ale dlouhodobě to není levná záležitost). Taky se mění postavení krční páteře (hlava se předsunuje dopředu), ale vzhledem k tomu, že tohle postihuje polovinu počítačem postižené populace, tak cviky na krk najdu všude, z rehabilitací jsem si vytáhla ty, co mi nejvíc pomáhají a snažím se to doplňovat při posilování. 

Děkuju za pochvalu.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Johana Stružková Offline

Ruby

02.04.2014 08:15

Odpovědět

3 příspěvky
Strana 1 z 1

Vytisknout