Bolest hlavy

8 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Bolest hlavy

Zdravím,
je možné, aby špatný jídelníček, případně nedostatek nějakého vitamínu/minerálu
způsoboval silné a opakované bolesti hlavy?

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

02.10.2015 21:07

Odpovědět

Re: Bolest hlavy

Pokud tu hlavu máš v prdeli tak jí špatný jídlo dost možná ovlivní.
Spíš si zkontroluj krevní tlak.

Petr B Offline

vEprik

02.10.2015 21:45

Odpovědět

Já jsem silný bolesti hlavy měl ze špatný techniky overhead pressu, což způsobovalo tlak na krční páteř.

blu3

02.10.2015 22:06

Odpovědět

Nejde o mě, ale o tátu, má docela často silný bolesti hlavy.
Neposiluje, jídelníček nic moc.
Ten tlak není vůbec od věci zkontrolovat, díky :)

Naposledy upraveno 02.10.2015 22:22

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

02.10.2015 22:22

Odpovědět

Když začne bolet hlava mě, tak není úniku.Začíná to pomalu, stupňuje se to a dojde to až tak daleko, že se mi tak zostří smysly, že slyším spadnout i špendlík na zem,
je to rána jako prase a nejsem schopný normálně myslet...pak už přijde zvracení a to už je konečná fáze, kdy bych normálně uvítal i kulku jen aby to přestalo.Mám to od malička a občas když to na mě přijde tak se mi to podaří zapít (prostě začít hodně pít).
Celkově si myslím, že to je ze špatné životosprávy ale nejvíce od krční páteře.
Takže rada za mě- pravidelně pít a zkusit cvičit alespoň dynamický či statický strečink.
Tady se můžeš mrknout...
Text odkazu...

Naposledy upraveno 03.10.2015 09:40

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Michal Offline

Tlustoch

03.10.2015 09:39

Odpovědět

Právě bolest hlavy mě prapůvodně donutila ke cvičení. Dostal sem se do fáze, kdy sem téměř každej tejden odpadnul s podobnou bolestí hlavy jako tu popsal Tlustoch - a přicházelo to čim dál častějš.
Dospěl sem k závěru, že na vině jsou (jako u spousty dalších lidí) disbalance zádovýho svalstva (slabý vzpřimovače, přetíženej trapéz..). Díky komplexnímu procvičení celých zad s minimálním zapojováním trapézu už je ta bolest minulostí.

Nevyváženej jídelníček může podle mě ten problém prohloubit, ale asi nebude pravou příčinou. Tu bych skoro doporučil dohledat s nějakým odborníkem, protože bolest hlavy může způsobovat opravdu ledacos.

Jiří Mráz Offline

Frost

03.10.2015 12:06

Odpovědět

Celý život se potýkám s hypotenzí a meteosenzitivitou a s tím spojenou bolestí hlavy. Většinou se k tomu přidá i malátnost, únava ta takový zvláštní pocit na zvracení, jakoby tlak v nadbřišku. Za tu dobu co s tím válčím jsem vypozoroval, že je to hodně závislé na stravě. Špatná volba jídla, obvzlášť v horkých letních měsících, mě může z provozu vyřadit i na 4 hodiny. Když ráno přijdu z práce (dělám pouze noční), tak neexistuje že bych vyrazil někam na špacír nebo sednul na kolo. Jenom sedím, funím, motá se mi hlava. Na slunce radši ani nechodím, protože to je jako kdyby mě prašitili palicí do hlavy. Takže funguju jen přes podzim a zimu.
Nemám nadváhu, alergo-imunologické vyšetření negativní, vyšetření na dušnost a astma též negativní. Játra v pořádku, cukr v normě, pravidelné a bezproblémové vyprazdňování... K doktoru už nechodím, protože si připadám jako simulant. Rady typu dej si po ránu panáka nepřipadají pro mě jako řidiče z povolání v úvahu. Káva piji ale jen pro chuť, ne že by mi to nějak ulevilo. Co se týče alkoholu, vypiju tak 10 piv za měsíc. A je fakt že kouřím.
Nicméně nejhorší je to po ránu. Snídaně mně odrovná na dobrou hodinu, většinou se mi ještě vrací nenatrávená potrava zpátky do úst. Má to být základ dne, ale pro mě je lepší když ji vynechám a začnu den svačinou. Maximálně co snesu je jablko. Pečivo vůbec ne, tak ještě různé obilné kaše (pohanka, krupice)..

Gondik

19.03.2016 12:30

Odpovědět

Gondik: dělám pouze noční
Celkem pochybuji, že se s tímhle potýkáš opravdu celý život, odpověď na tyhle problémy bude asi tady...

Petr Špryňar Offline

graves9

21.03.2016 08:05

Odpovědět

8 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout