Trénink planche - bolest ramene

7 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Trénink planche - bolest ramene

Od začátku měsíce trénuju téměř každej den (několikrát během dne) planche na malejch stálkách. Skrčim nohy, zvednu se a držim (zatim víc nezvládnu), ale při spouštění mě ze stran hrozně bolej obě ramena. Obzvlášť levý, to cejtim ještě třeba 15 minut. Bolí i když zkusim tlak jednoruček, u dipů problém neni. Už 3 dny si dávam pauzu, ale když znova zkusim planche, tak je to čim dál tim horší. Čim to může bejt?

Naposledy upraveno 19.07.2015 10:51

David Klouček Offline

David

19.07.2015 10:50

Odpovědět

Re: Trénink planche - bolest ramene

David: Od začátku měsíce trénuju téměř každej den (několikrát během dne) planche na malejch stálkách. Skrčim nohy, zvednu se a držim (zatim víc nezvládnu), ale při spouštění mě ze stran hrozně bolej obě ramena. Obzvlášť levý, to cejtim ještě třeba 15 minut. Bolí i když zkusim tlak jednoruček, u dipů problém neni. Už 3 dny si dávam pauzu, ale když znova zkusim planche, tak je to čim dál tim horší. Čim to může bejt?
Dá se to chápat tak, že se pokoušíš dopracovat k "hardstyle plank" a nebo že se pokoušíš o takový to nesmyslný udržení se třeba minutu v tý pozici prkna, kdy forma stojí vesměs za prd, většina svalů je stejně povolená a ten zbytek trpí?

Začal jsi s tim pozvolna (jakože nejdřív třeba jenom 3x do tejdne) a nebo to bylo spontánní rozhodnutí, ze dne na den zkrátka několikrát denně tohle praktikovat?

A stejnou dávku zatížení dopřáváš ramenům i např. vertikálně a nebo to zkrátka ničim nekompenzuješ, prostě hlavně ať dostane záhul hlavně přední část těla?..
Bacha na to, ramena se dají odrovnat relativně snadno, ale zbavit se pak bolesti v nich bejvá často dlouhodobej proces. ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

19.07.2015 15:41

Odpovědět

Myslím, že má na mysli planch, ne plank. Planch je něco jiného, držíš se jen rukama, zbytek těla je ve vzduchu.

PR Offline

Azurit

19.07.2015 16:32

Odpovědět

Azurit: Myslím, že má na mysli planch, ne plank. Planch je něco jiného, držíš se jen rukama, zbytek těla je ve vzduchu.
Pravdu díš, pardon. Takže ten můj první odstavec můžete ignorovat. :)

Jiří Mráz Offline

Frost

19.07.2015 18:59

Odpovědět

skus poradne stretchovat protahovat ramena, pokud si nikdy pred tim nic takoveho nedelal , planche je strasne narocny cvik nejenom na ramena ale na celkove zpevneni tela, trenuj pozvolna a hlavne ne kazdej den ty stejne cviky, cviky jako planche front lever apod by se nemeli cvicit kazdy den po sobe, kdyz na to nejsi zvykly a telo prirpaveny

David Polách Offline

waziic

19.07.2015 20:37

Odpovědět

Mě ty ramena začly postupně bolet během 3 dnů a už to trvá asi tejden. Příjde mi, že ta bolest vychází ze střední části, ale jakoby víc zezadu. Hlavně ta bolest přichází až když svou váhu pokládam na zem.

Teď je teda necvičim a protahuju se.
Frost: A stejnou dávku zatížení dopřáváš ramenům i např. vertikálně a nebo to zkrátka ničim nekompenzuješ, prostě hlavně ať dostane záhul hlavně přední část těla?..
Cvičim kalisteniku.

David Klouček Offline

David

22.07.2015 12:14

Odpovědět

David: Cvičim kalisteniku.
Něco mi to mělo zodpovědět? :)
Šlo mi o to, jestli kompenzuješ přetěžování přední části delt stejnou dávkou cviků na střední a zejména pak zadní část.
Nevim, jak vypadá konkrétně tvůj trénink..

Jiří Mráz Offline

Frost

22.07.2015 12:58

Odpovědět

7 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout