Udržení váha u Ektomorfa

11 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Udržení váhy u Ektomorfa

Zdravím,
chtěl bych se zeptat na jednu věc ohledně Ektomorfa. Je značné, že tento typ somatotypu má značný problém s nabíráním. Ptám se jen na jediné. Má ektomorf problém si udržet váhu a nespadnout opět pod. Jsem si vědom, že má problém nabrat, ale ne neopak. Přesneji, že si musí dávat pozor na svou váhu a hlídat si jí.

Děkuji za odpověď.

Naposledy upraveno 19.07.2015 02:47

werto

19.07.2015 02:45

Odpovědět

Re: Udržení váha u Ektomorfa

polevis z jidla = jedes s vahou dolu

Tomáš Červinka Offline

tom3

19.07.2015 15:07

Odpovědět

V zásadě ano. Jestliže si chce ektomorf udržet to, co nabral, potom je to sice snazší než samotný nabírání - protože prakticky nepotřebuje přidávat na cvičení ani na kaloriích - ale seknout se cvičením nebo se omezit v jídle si taky nemůže dovolit, jestliže nechce pozvolnej návrat na začátek.

Ostatně je to daný tim, že ono nabrání je způsobeno hlavně navýšením glykogenových zásob. A proč by si je tělo mělo zachovávat stejný, jestliže už nepřichází podněty (~cvičení), že jsou ty zásoby potřeba, případně když nedostává optimální množství živin, aby jich dost zbejvalo i na obnovu vyčerpanýho glykogenu? ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

19.07.2015 15:26

Odpovědět

Něco jinýho je váha, něco jinýho jsou svaly.

Michal Vašíček Offline

mclama

19.07.2015 16:28

Odpovědět

Chápu no.
Já jsem totiž čistý ektomorf a divil bych se, kdybych měl znaky ze zbývajících somatotypů.
Měřím 186 cm, ale výška v tom nehraje roli, ale, že mám velice rychlý metabolismus.
Sice ektomorfové mají úžasné spalování, tzv. mohou přidat na jídle,ale pro mě je úspěch přidat na váze, protože mých dosavadních 60 kg, netuším kolik přesně tak vypadám jak špejle.
Byl jsem zvyklý na přiměřeně velkou frekvenci jídel, ale věděl jsem, že to nikam nevede, protože jsem sám sebe zatěžoval a nedokázal jsem to strávit, což za příčinnu mělo to, že jsem neměl chuť. Doplňky stravy tak o tom zatím neuvažuji, protože finance vkládám jinam a doteď se věnují pouze workoutu ve volném čase, ale plánují se posunout dál, proto první budu dbát na fakta a projedu si tento web a pak se uvidí. Jde mi hlavně o zdraví, žádná kulturistická scéna a hlavně to, že studují IT, což v případě sedavého zaměstnání, což pro tělo je fakt nářez.
Najdu zde jídelníček, ale stavěný tak, že je navržen i pro studenty a vlezu se do nějakého finančního limitu?

Ptám se hlavně na tohle. Udržím si váhu s pravidelnou pestrou stravou, ba naopak bez pravidelného cvičení?

Naposledy upraveno 19.07.2015 16:59

werto

19.07.2015 16:56

Odpovědět

Proc by telo melo drzet svaly ktery nepotrebuje? Je to pro nej akorat zatez.
Jinak bych ti poradil v prvni rade prestat se vymlouvat na to ze jsi ektomorf, ja taky, mam stejnou vysku a zacinal jsem na vicemene stejne vaze.
Hlavne v tom nesmis hledat nejakou vedu, cvic, jez vic, zdraveji (jsou tu clanky o strave), casem prijdes na to co ti vyhovuje a co ne.
Sedavy zamestnani je jeste lepsi, hovno vydej, muzes zrat kvanta :D

Tomáš Červinka Offline

tom3

19.07.2015 17:05

Odpovědět

tom3: Proc by telo melo drzet svaly ktery nepotrebuje? Je to pro nej akorat zatez.
Jinak bych ti poradil v prvni rade prestat se vymlouvat na to ze jsi ektomorf, ja taky, mam stejnou vysku a zacinal jsem na vicemene stejne vaze.
Hlavne v tom nesmis hledat nejakou vedu, cvic, jez vic, zdraveji (jsou tu clanky o strave), casem prijdes na to co ti vyhovuje a co ne.
Sedavy zamestnani je jeste lepsi, hovno vydej, muzes zrat kvanta :D
Nemyslím svaly, ale aby to tělo udrželo tu váhu. Špatně jsem to vyložil. Pravidelná a pestrá strava+ když si budu udržovat bílkoviny, jestli si udržím váhu bez toho pravidelného cvičení. To je má otázka.

Naposledy upraveno 19.07.2015 17:21

werto

19.07.2015 17:20

Odpovědět

Když slyším "workout", tak se mi vždycky protočí panenky, většinou 2x :)

1) "Workout" je anglicky JAKÝKOLI trénink. Jen hloupí Češi používají to slovo na cvičení s vlastní vahou. Tomu se správně říká kalistenika.

2) Kalistenikou NEJDE nabrat dost svalů po celém těle, typicky ne na nohách, problém jsou i vzpřimovače zad a trapézy.
Pokud chce někdo vybudovat slušný objem, musí kromě kalisteniky dělat i dřepy, mrtvé tahy a silová přemístění.

K výživě:
U ektomorfů jde o to, že
1) Musí zvýšit příjem jednoduchých sacharidů (od 4 do 6-7 g/kg)
2) Snesou více tuku, obzvlášť jim s nabíráním může pomoct MCT olej, případně i kokosový olej.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

19.07.2015 18:12

Odpovědět

spis komplexnich sachru ne? :)
nakup masla - burakovy, mandlovy, kesu.. da se na tom navalit kalorii jak prase.. a jeste kokos olej, taky super vecicka jak rika tetsuo

Tomáš Červinka Offline

tom3

19.07.2015 18:27

Odpovědět

Tetsuo: Když slyším "workout", tak se mi vždycky protočí panenky, většinou 2x :)
1) "Workout" je anglicky JAKÝKOLI trénink. Jen hloupí Češi používají to slovo na cvičení s vlastní vahou. Tomu se správně říká kalistenika.
2) Kalistenikou NEJDE nabrat dost svalů po celém těle, typicky ne na nohách, problém jsou i vzpřimovače zad a trapézy.
Pokud chce někdo vybudovat slušný objem, musí kromě kalisteniky dělat i dřepy, mrtvé tahy a silová přemístění.
K výživě:
U ektomorfů jde o to, že
1) Musí zvýšit příj...
Děkuji za odpověď.
A chci se tě zeptat, nebo jsem někde četl, že budeš připravovat i jídelníček pro studenty. Jsem daleko od pravdy?

werto

19.07.2015 19:44

Odpovědět

Seru na to, tady se berou rady jen od tetsua, marna snaha :D

Za tento příspěvek bylo poděkováno 4x.

Tomáš Červinka Offline

tom3

19.07.2015 20:53

Odpovědět

11 příspěvků
Strana 1 z 1