Videology - vzpěračů, strongmanů, lifterů apod.

24 příspěvků
Strana 1 ze 2

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Videology - vzpěračů, strongmanů, lifterů apod.

Myslím si, že je vhodný založit tohle téma. Ať se zajímavé videology neztratí v zajímavých článcích a v motivačních videích/obrázcích...

Na úvod bych přidal videolog Mičky, jenž na crossfitera vypadá dost slušně

http://kulturistika.ronnie.cz/c-22243-treninkovy-videolog-michal-micka-03-2015.html.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Jiří Vlk Offline

Roper

08.07.2015 16:20

Odpovědět

Re: Videology - vzpěračů, strongmanů, lifterů apod.

Kdokoli to trochu nasype, tak vypadá slušně :)

Kamil Fila Offline

Tetsuo

08.07.2015 16:33

Odpovědět

Tetsuo: Kdokoli to trochu nasype, tak vypadá slušně :)
Nebudeme radši dále rozvádět sypání, ne? Pak tu z toho zas bude dohadovací "válka".

Jiří Vlk Offline

Roper

08.07.2015 16:40

Odpovědět

Tak to není moc otázka dohadování. Kteří další čeští vzpěrači vypadají jako Mička? Respektive, kolik vzpěračů světové úrovně tak vypadá? Na základě běžné statistiky si to člověk dá snadno dohromady.

Neříkám, že Mička není talent, ten stejně potřebuje. Jen říkám, že crossfiteři vypadají slušně, když sypou. Pokud nesypou, jsou spíš hubení.

Jak říká známé pořekadlo "CrossFit makes women hot and men small."

Sledovat log se samozřejmě dá u kohokoli, kdo má v cvičení systém a ovládá techniku, o tom není sporu.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

08.07.2015 16:54

Odpovědět

Já bych přidal souhrn silových výkonu (2005-2015) Dmitryho Klokova.

A navrch ještě jeho demonstrace dřepů s pauzou. Díky bohu, že mám při dřepech mobilitu jako on.

Naposledy upraveno 08.07.2015 17:01

R. Raven Offline

Raven96

08.07.2015 16:57

Odpovědět

Tetsuo: Kteří další čeští vzpěrači vypadají jako Mička? Respektive, kolik vzpěračů světové úrovně tak vypadá? Na základě běžné statistiky si to člověk dá snadno dohromady.
No třeba právě Klokov. :)

R. Raven Offline

Raven96

08.07.2015 17:03

Odpovědět

Klokov nedávno soutěžil i v kulturistice, čímž prakticky potvrdil, že sype.
Jinak na téma růst svalů a vzpírání zde:
https://www.t-nation.com/blogs/olympic-lifting-wont-make-you-look-jacked

Kamil Fila Offline

Tetsuo

08.07.2015 17:18

Odpovědět

Určitě by mi nedalo moc práce najít desítky Thibsových článků, kde adoruje vzpěračské cviky jako to nejlepší pro změnu tělesné kompozice. A tvrdit, že kdokoliv to trochu nasype, vypadá slušně je taky hodně odvážný.

Ragu Offline

ragu

08.07.2015 19:26

Odpovědět

třeba číňani vypadají šíleně...:D

Ale jinak bych se přiklonil k tomu, že vzpěrači jsou spíše zalití, k čemu by taky sekali...

A když jsme u těch čechů, co třeba Tomáš Matykiewicz???

Jednou jsem ho potkal a se svými 185 cm a 100 kily jsem si připadal jako hobbit.

Přílohy

Naposledy upraveno 08.07.2015 19:46

Kryštof Slabý Offline

dv9

08.07.2015 19:39

Odpovědět

dv9: třeba číňani vypadají šíleně...:D
Souhlas.

Jiří Vlk Offline

Roper

08.07.2015 21:05

Odpovědět

A takový to ohrazování vůči tomu, že někdo (ve vzpírání, v atletice, v trojboji apod.) sype, mi přijde směšný.
Když přece je daný (mladý) jedinec na svojí disciplínu enormní talent, a odborníky se předpokládá/garantuje, že ho doping posune ještě výkonnostně dál, tak nevidím důvod, proč by se "obtěžoval" závodit naturálně, pakliže nemá zdravotní omezení, která by ho v tomto ohledu limitovala ba dokonce ohrožovala na jeho životě.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Jiří Vlk Offline

Roper

08.07.2015 21:23

Odpovědět

1) Já se neohrazuju. Říkám, že Mička jasně sype, takže tvrdit "na crossfittera vypadá celkem slušně" je prostě divný, nebo legrační.
Ano věta "každý, kdo nasype, vypadá slušně" není nejvhodnější první reakce. Správnější je "se sypáním je snazší vypadat slušně".
Princip je hlavně v tom, že ta postava, jakou má Mička, nevzniká primárně vlivem Crossfitu.
Neřeším nic etického. Jen pokládám za nesmysl spojovat hypertrofii svalů a CrossFit v jedné větě a podivovat/obdivovat ty výsledky.

2) Thibs, vzpírání a hypertrofie... Dost si pamatuju, co k tomu psal, a nikdy mi nepřišlo,že by si protiřečil.

- klasické vzpírání nevede k výrazné a proporcionální hypertrofii

- pro lidi, co mají málo výkonnou CNS je velmi výhodné dělat na začátku tréninku lehké, superdynamicky prováděné vzpěračské cviky, což pak umožňuje používat těžší váhy u dřepů, tahů apod. To v důsledku vede k větší hypertrofii vláken typu IIb.

- základní formy vzpěračských cviků nemají na hypertrofii smysl, ale high pulls jdou dělat s vyšším počtem opakování za sebou (delší TUT), stejně tak s dost velkým objemem tréninku a toto může vést k dobrému budování power looku.
Stejně tak nemá smysl dělat power snatch, ale muscle snatch funguje slušně.

3) Čína je dopingová supervelmoc

Za tento příspěvek bylo poděkováno 6x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

08.07.2015 21:48

Odpovědět

Roper: A takový to ohrazování vůči tomu, že někdo (ve vzpírání, v atletice, v trojboji apod.) sype, mi přijde směšný.
Když přece je daný (mladý) jedinec na svojí disciplínu enormní talent, a odborníky se předpokládá/garantuje, že ho doping posune ještě výkonnostně dál, tak nevidím důvod, proč by se "obtěžoval" závodit naturálně, pakliže nemá zdravotní omezení, která by ho v tomto ohledu limitovala ba dokonce ohrožovala na jeho životě.
Takže ten předpoklad, že to danýho jedince posune výkonostně dál, platí jenom u pár vyvolených?
A dá se z toho vyvozovat, že sám sypeš a nebo že nejsi talentovanej, mladej, případně že máš nějaký zdravotní omezení? :)

Jako rozumim tomu, že si občas člověk posteskne, že 'takhle' nemůže vypadat naturálně nebo že 'tohle' naturálně nikdy zvedat nebude, ale přijde mi nesmyslný si podobný lidi brát za vzor, když už sám dopovat nechceš. To je pak třeba jako kdyby si ženský sportovkyně braly za vzor mužský sportovce, ne?

Jiří Mráz Offline

Frost

09.07.2015 12:51

Odpovědět

Tetsuo: ...základní formy vzpěračských cviků nemají na hypertrofii smysl...
To je dost populistický. Dalo by se o tom dlouze polemizovat.
Stejně tak nemá smysl dělat power snatch, ale muscle snatch funguje slušně.
To nelze takhle stroze říct, oba cviky mají jiné benefity.
Frost: Takže ten předpoklad, že to danýho jedince posune výkonostně dál, platí jenom u pár vyvolených?
Máš spoustu např. vzpěračů, kteří sypali/sypou a nikdy nic významného nevyhráli, nebo o nich nikdo z veřejnosti nevěděl. Zkrátka zůstali víceméně průměrní. Pak máš jistý % závodníků, kteří již v adolescentním věku svými silovými výkony zřetelně vyčnívají nad ostatními vrstevníky a je u nich velký potenciál ještě k výraznému zlepšení za předpokladu, že začnou sypat.
A dá se z toho vyvozovat, že sám sypeš a nebo že nejsi talentovanej, mladej, případně že máš nějaký zdravotní omezení? :)
Nedá se to tím vyvozovat. Nesypu, nemám k tomu důvod, jelikož v žádném (silovém) sportu zatím nezávodím.
Jako rozumim tomu, že si občas člověk posteskne, že 'takhle' nemůže vypadat naturálně nebo že 'tohle' naturálně nikdy zvedat nebude, ale přijde mi nesmyslný si podobný lidi brát za vzor, když už sám dopovat nechceš. To je pak třeba jako kdyby si ženský sportovkyně braly za vzor mužský sportovce, ne?
To sis špatně přebral. Já jsem tím nijak nevyjadřoval postesk, že takhle vypadat nebudu. A jako vzor ho taky neberu, jen jsem vyjádřil "obdiv" tomu, jak svalově vypadá.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 3x.

Jiří Vlk Offline

Roper

09.07.2015 14:56

Odpovědět

smazano - nikdo asi nepochopil ten inside joke :)

Naposledy upraveno 14.07.2015 14:42

Carlos

09.07.2015 20:02

Odpovědět

Roper to vystihl dobře. Já si také myslím, že jakési ofrňování nosem nad dopingem v profesionálním sportu je nedůstojné či přebytečné. Na této úrovni je to úplně normální, stejně tak jako každodenní východ a západ slunce.

Naposledy upraveno 09.07.2015 21:20

R. Raven Offline

Raven96

09.07.2015 20:44

Odpovědět

24 příspěvků
Strana 1 ze 2

Vytisknout