Vyčerpání nadledvinek ?!

23 příspěvků
Strana 2 ze 2

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Re: Vyčerpání nadledvinek ?!

Pokud vím při silném přetrénování jde testosteron hodně dolu, tohle je test dva měsíce zpátky, je možné že i tak se jedná o ptřeténování ?

Přílohy

Karel Offline

Rust

26.06.2015 15:06

Odpovědět

Jde především o:
Biochemické
- zvýšení sérového kortizolu a SHGB (sex-hormone binding globuline)
- snížení krevního volného testosteronu a poměru testosteron/kortizol
- snížený svalový glykogen
- snížený krevní hemoglobin, železo a ferritin
- negativní dusíková bilance

Ale ne u každýho se musí projevit všechny příznaky a ve stejný míře. Jestli ti je kolem dvaceti tak by si asi měl mít testosteron na maximu, potom by ta hodnota mohla ukazovat na snížení. Ale to by si se dověděl jedině srovnáním rozdílu mezi hodnotami dříve a nyní. Takovejhle test naprosto nic neurčuje, kromě současný hodnoty tvýho testosteronu a toho že si v normě. Máš za sebou podle všeho neuvěřitelný množství testů a na životě tě nic neohrožuje, tak se smiř s tím, že si přetrénovanej a přestaň řešit testy, přestaň se sypat hypnotikama a kdoví čím ještě a prostě nech tělo i mysl odpočívat. Maximálně si můžeš ještě odpovědět na otázku co všechno sem do sebe vlastně nasypal a nemůže tohle nějak souviset z mým stavem?

Nikdo Offline

Ulfhethnar

26.06.2015 15:49

Odpovědět

Pokud to tak je, jak suplementovat k rychlejší obnově přetrénovaného CNS, snížení kortizulu a vrácení ostatních hormonů no normálu kromě pauzy od treninku ?

Karel Offline

Rust

26.06.2015 18:22

Odpovědět

Rust: Pokud to tak je, jak suplementovat k rychlejší obnově přetrénovaného CNS, snížení kortizulu a vrácení ostatních hormonů no normálu kromě pauzy od treninku ?
Vyser se pořád na nějaký suplementy, prostě to pust naprosto z hlavy. Na nic se nezaměřuj, neřeš jestli máš stravu bohatou na bílkoviny, jestli jíš ve správnou dobu a podobně. Prostě zase chvíli žij jako člověk kterýho nezajímá kulturistika. Stravuj se normálně a pestře, hodně zeleniny a ovoce, zajdi na pivo (to je lepší než hypnotika). Celkově je prostě pro tělo dobrý (a to i bez přetrénování), občas se na všechno to šílenství ohledně suplementů a tréninků úplně vysrat a vypnout, očistí se tak tělo i mysl. Neboj, určitě tě to nezničí.
Hlavně nechtěj všechno hned, dej tomu čas.

Naposledy upraveno 26.06.2015 19:16

Nikdo Offline

Ulfhethnar

26.06.2015 19:13

Odpovědět

Mel jsem podobne priznaky, jen s tim rozdilem ze jsem skoncil na JIP :-). Endokrinolog nakonec diagnostikoval Addisonovu chorobu, respektive snizenou/zadnou funkcnost nadledvinek.

Nasadil lecbu hydrocortizonem a do pul roku se to zacalo zlepsovat. Ted uz beru jenom lekorici koren jako prevenci a na regeneraci mne pomaha Rhodiola.

Nizky tlak suxx, zejmena v kombinaci: rychla zmena pocasi + silove drepy :-)

Cele Jmeno Offline

yasheq

26.06.2015 20:18

Odpovědět

Rust: Pokud to tak je, jak suplementovat k rychlejší obnově přetrénovaného CNS, snížení kortizulu a vrácení ostatních hormonů no normálu kromě pauzy od treninku ?
Osobně bych doporučil zvýšený příjem zinku a vitamínu C, k tomu fenugreek a retibolin, týden hodně lehkýho deloadu (nebo možná i off week jestli se vůbec necejtíš dobře) a samozřejmě stále kvalitní stravu se zvýšeným příjmem zdravých tuků.

blu3

26.06.2015 21:13

Odpovědět

yasheq: Mel jsem podobne priznaky, jen s tim rozdilem ze jsem skoncil na JIP :-). Endokrinolog nakonec diagnostikoval Addisonovu chorobu, respektive snizenou/zadnou funkcnost nadledvinek.
Nasadil lecbu hydrocortizonem a do pul roku se to zacalo zlepsovat. Ted uz beru jenom lekorici koren jako prevenci a na regeneraci mne pomaha Rhodiola.
Nizky tlak suxx, zejmena v kombinaci: rychla zmena pocasi + silove drepy :-)
Pakliže ti lékař určí že jsi nemocný pak je na místě léčba. Addisonova choroba neboli hypokorticismus je onemocnění způsobené nedostatečností nadledvin. Typická je zvýšená pigmentace kůže a sliznic. Objevují se pigmentace podobné grafitovým skvrnám na místech vystavených tlaku, v kožních záhybech, dále na nehtových lůžcích, prsních dvorcích a na sliznici v dutině ústní. Kolega tady prošel snad všema testama a žádnou chorobou netrpí, má jen rozhozený některý testy. To bych přisuzoval spíš neuvěřitelným věcem který do sebe dokáže narvat. Neznám moc lidí, který by se například dostali k hypnotikům, proč taky. Myslím, že tady jde v první řadě o zneužívání všech možných léčiv a z toho pramenících potíží. Možná by bylo zajímavý a pro druhý poučný, kdyby jste tady všichni popravdě napsali, co všechno jste sypali, než se dostavili příznaky. A nenapadá mě nic jinýho než chemie, např. ve spojení s drastickýma dietama, odvodňování a podobné šílenosti, max. ještě přechození vážné nemoci. Normální zdravý člověk o vyčerpání nadledvinek v životě ani neslyšel a to bez ohledu na to jak tvrdě cvičí. Zdravý tělo má totiž neuvěřitelný ochranný mechanizmy, který člověka vždycky zastaví dřív, než by došlo k poškození orgánů.

Naposledy upraveno 27.06.2015 16:23

Nikdo Offline

Ulfhethnar

27.06.2015 11:14

Odpovědět

23 příspěvků
Strana 2 ze 2

Vytisknout