Jídelníček objem - zhodnocení

10 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Jídelníček objem - zhodnocení

Ahoj, rozhodl jsem se nabrat na váze (pokud možno především svaly:)) a na základě toho si vytvořil jídelníček, kam jsem se pokusil nacpat hlavně hodně komplexních sacharidů. Jídelníček dodržuji 3 týdny a za tu dobu jsem přibral cca 1,5kg. Jinak je mi 25 let, měřím 187cm, vážím momentálně 84kg, posiluju skoro rok, nicméně dříve jsem se tomu nevěnoval na 100%, nehlídal si příliš stravu, ale od března tohoto roku se tomu již věnuji naplno, do posilovny chodím nyní 4x týdně, kardio jsem aktuálně vyhodil právě kvůli snaze přibrat. Moje představa je dostat se minimálně na 90kg a pak bych chtěl začít s rýsováním, pomocí sacharidových vln.

Výsledky s jídelníčkem tedy zatím tak nějak mám - zmiňovaných 1,5kg za 3 týdny, není to asi moc nebo ani moc vlastně nevím, proto bych se chtěl zeptat na názor, zda je tam nějaký prostor ke zlepšení. Předem moc děkuji za zhodnocení.

TRÉNINKOVÝ DEN:
07:30 100g kukuřično-rýžových vloček+400ml mléka+2x banán
11:00 150g kuřecího/kuřecího masa dělaného v páře+150g jasmínové/klasické rýže
13:30 100g jasmínové/klasické rýže+3x vejce
16:00 150g kuřecího/krůtího masa dělaného na pečícím papíru+130g jasmínové/klasické rýže+zelenina
17:30 Trénink v posilovně (hned po tréninku dávám BCAA, pak za 25min. dávám gainer - 1 a kus dávky, kde je 60g sacharidů+odměrku proteinu kde je 22g bílkovin, to dávám dohromady a pak za dalších 30-40min. dávám zase protein kde je 22g bílkovin)
21:00 150g kuskusu+80g tuňáka
...takhle tedy vypadá můj jídelníček v tréninkový den, někdy ještě vyměním kuřecí/krůtí maso za hovězí a rýži za brambory.

NETRÉNINKOVÝ DEN:
07:30 100g kukuřično-rýžových vloček+400ml mléka+2x banán
11:00 150g kuřecího/kuřecího masa dělaného v páře+150g jasmínové/klasické rýže
13:30 100g jasmínové/klasické rýže+3x vejce
16:00 150g kuřecího/krůtího masa dělaného na pečícím papíru+130g jasmínové/klasické rýže+zelenina
18:30 2x sójový rohlík+100g sýr (Eidam 30% nebo kozí sýr)+60g šunky nejvyšší jakosti (92% masa a výše)+zelenina
21:00 150g kuskusu+tvaroh s datlovým sirupem

Je tam nějaký prostor ke zlepšení, nebo je to třeba úplně blbě? Doufám, že úplně špatný to není :-). Každopádně předem díky všem za reakce, připomínky a podněty ke zlepšení atd.

Sunshine_

24.04.2015 22:43

Odpovědět

Re: Jídelníček objem - zhodnocení

1,5 kila za 3 týdny odpovídá takové slabší steroidové kůře, pokud bychom mluvili o svalech.

Mohl se ti nalít do svalů glykogen, ale takys mohl klidně přibrat kilo tuku.

Jinak tak půlku toho jídla možná ani nestrávíš, ale spíš jen tak ohřeješ.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

24.04.2015 22:58

Odpovědět

Nevidím mé nejoblíbenější jídlo a to vejce...je to takové cele divné pořád to samé

Denis Offline

Denny

24.04.2015 23:02

Odpovědět

Vejce tam jsou. Ale jsou tam velká jídla moc krátce za sebou a je to celé stereotypní.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

24.04.2015 23:06

Odpovědět

Ok, díky všem. Měl bych tedy ubrat třeba v gramáži sachar. jídel/rýže, co dávám v odpoledních hodinách, od těch 13:30? Místo 100g a následných 130g v 16:00 dávat třeba polovinu, aby bylo tělo schopný to strávit a necpal bych se tím pádem takovým množstvím zbytečně? Jinak vím, že je to stereotypní na první pohled, ale jak jsem psal - druhy masa střídám kuřecí/hovězí/krůtí, zeleninu se budu snažit dávat taky různé druhy no a rýži asi teda častěji měnit za brambory, ale to nebylo pořád to samé dokola. Zatím mi to krkem neleze, ale asi je pravda, že by za čas mohlo, pokud bych to neobměňoval častěji.

Sunshine_

24.04.2015 23:35

Odpovědět

Sunshine_: Ok, díky všem. Měl bych tedy ubrat třeba v gramáži sachar. jídel/rýže, co dávám v odpoledních hodinách, od těch 13:30? Místo 100g a následných 130g v 16:00 dávat třeba polovinu, aby bylo tělo schopný to strávit a necpal bych se tím pádem takovým množstvím zbytečně? Jinak vím, že je to stereotypní na první pohled, ale jak jsem psal - druhy masa střídám kuřecí/hovězí/krůtí, zeleninu se budu snažit dávat taky různé druhy no a rýži asi teda častěji měnit za brambory, ale to nebylo pořád to samé doko...
Zdar, nejde ani tak o mnozstvi jako o cetnost jidel, vetsinu veci za 2,5 hodiny nestravis, napriklad maso se muze travit az 6 hodin, chce to mene chodu treba 3 vetsi + potreninkova suplementace.

nikdo

25.04.2015 02:35

Odpovědět

Možná by sis měl nejdřív něco přečíst, pak bys asi i pochopil, jakých odpovědí se tu můžeš dočkat..

kolikrát denně jíst

objemový jídelníček

jak jíst a pít před a po tréninku

Naposledy upraveno 25.04.2015 18:06

Jiří Mráz Offline

Frost

25.04.2015 18:06

Odpovědět

Ono nejde ani tak o to, co ti poleze krkem, ale co ti poleze střevem do krve :)

Prostě, chce to větší pestrost - v přílohách, zelenině, ovoci, ořeších. Nejde jen o to střídat typy masa. Vůbec taky nepíšeš o použitých tucích...

Kamil Fila Offline

Tetsuo

25.04.2015 20:34

Odpovědět

Spíš jen pro info, nejedná se o celý jídelníček, ale dílčí dotazy z jídelníčku.

přemýšlím, že snížím chody ze 6-7 na 4-5 - větších, ale:

je možné, když je snídaně v 8:00 - 130g vloček + protein, nějaký ten oříšek :D

hodit oběd třeba až ve 12:30?

strašně jsem zdementnělej těmi frázemi - 2-3 hodiny jíst no...

někdo mi tu psal, že menší tekutá svačina se tráví kolem 2,5-3 hodin, čili tohle by mělo být ok ne ? díky moc

Tomáš Manert Offline

swansea

22.08.2016 12:41

Odpovědět

Buď úplně v klidu, je normální mít mezi jídly pauzu 4-5 hodin.

Btw, zřejmě nejlepší způsob je mít pauzu 4-5 hodina a MEZI tím hodit nějaký "amino puls".
https://www.t-nation.com/supplements/protein-pulsing-for-muscle
Tady popisují ten princip, který dělali vědci v Galvestone, na němž stojí naše AMG v shopu.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

22.08.2016 13:07

Odpovědět

10 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout