Substituce testosteronu

31 příspěvků
Strana 2 ze 2

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Re: Substituce testosteronu

tom3: ty vole za tu cenu koupis na mesic testak a bude to mit i nejaky ucinek
To máš sice pravdu, nicméně sypat rozhodně zatím nechci a hlavně to bude mít účinek po dobu kúry, po vysazení TST klesne výrazně pod původní úroveň. A za další, byliny a jiné přírodní věci jsou zdravotně prospěšné, steroidy, byť třeba trochu, ale zdravotně škodlivé.

Petr Polák Offline

PP

26.03.2015 08:37

Odpovědět

byliny a jiné přírodní věci jsou zdravotně prospěšné
To je velkej omyl to brát takhle paušálně

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Ondřej Kaduhaz Offline

Kaduhaz

26.03.2015 14:25

Odpovědět

Kaduhaz: To je velkej omyl to brát takhle paušálně
Tak samozřejmě - kobra je přírodní had a taky tě zabije, ale spíš jsem chtěl obecně poukázat na rozdíl. Např. v tomto případě jsem si zcela jist, že dejme tomu kyselina d-asparagová bude rozhodně zdravější než ampule se syntetickým TST.

Naposledy upraveno 26.03.2015 15:21

Petr Polák Offline

PP

26.03.2015 14:47

Odpovědět

jedna borůvka je taky zdravější než jeden meloun, z hlediska přejezení.

Michal Vašíček Offline

mclama

26.03.2015 15:40

Odpovědět

A na banány PP ani nemysli, z hlediska jejich přebytečnému cukru! :D

Naposledy upraveno 26.03.2015 17:40

Stanislav K. Offline

Standa

26.03.2015 17:39

Odpovědět

Standa: A na banány PP ani nemysli, z hlediska jejich přebytečnému cukru! :D
Však nejsu opice, abych žral banány. :-D

Petr Polák Offline

PP

27.03.2015 05:10

Odpovědět

Nějak mi uniká kam se vlákno ubírá.
Zakladatel fora má zbytečný strach z léčiv na předpis, dotovaných ZP a testovaných SÚKL.
Místo toho někdo de facto doporučuje potravní doplňky vysoké ceny, jednoduchého složení, před kterými SÚKL občas varuje a bývají občas dosypané hormony(Gaspari atd)
Pochybuji, že prošli alespoň laboratoří hygienika pro území ČR.

- ládovat do sebe potravní doplňky z čaje, kopřivy nebo ilegální věci za horentní sumu než prověřená léčiva dotovaná ZP zní legračně, ale ďaňový poplatníci ušetří. Kéž by to tak dělali diabetici...atd :)
- libido není závislé na volném testosteronu, ale na SHBG....atdA sex testosteron snižuje.
- puberta je největší hormonální nášup, to by to bylo víc.
Jdi k doktorovi, pokud se to nezmění tak ti dá recept, najdi si na netu příbalák a máš jasno. Mít takový přístup většina, doktoři(a skláři) nebudou mít co žrát :)

kernel

27.03.2015 22:44

Odpovědět

Problém je, že většina doktorů jsou zamrzlí na tom, že testosteron podporuje zvětšení prostaty, a teda pokud jseš v nějakých jejích stupidních normách (nejnížší ještě "v poho" hladina je cca jako důchodcova), tak není potřeba dávat prášky (popř injekce) a jen by uškodily.
Pokud už bobulky, tak za mě ty z lékárny, ne z fitness shopu (sehnat si je ale musíš sám).

Michal Vašíček Offline

mclama

27.03.2015 22:51

Odpovědět

mclama: Problém je, že většina doktorů jsou zamrzlí na tom, že testosteron podporuje zvětšení prostaty, a teda pokud jseš v nějakých jejích stupidních normách (nejnížší ještě "v poho" hladina je cca jako důchodcova), tak není potřeba dávat prášky (popř injekce) a jen by uškodily.
Pokud už bobulky, tak za mě ty z lékárny, ne z fitness shopu (sehnat si je ale musíš sám).
Ale oni to "bobulky" asi nebudou. Často jsou to jen nějaké stimulátory příslušných žláz s vnitřní sekrecí. Nebo ano, ale je to syntetické, výše dávky mizivá a hodně ověřená(Letrox 50/75/100 ...atd.) Trochu to protáhne trubky a pak to frčí samo. Spíš se mi nelíbí, že mladý pán místo rady doktora(1-3) a rodičů chce radu z fora :/

Naposledy upraveno 28.03.2015 21:09

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

kernel

27.03.2015 23:12

Odpovědět

Na T-nationu jsem se hrabal ve článkách a našel toto...
the-big-t-part-1
the-big-t-part-2

edit: beru zpět, ty články jsou pro tenhle thread k ničemu, spíš tak k pochopení, jak je TST produkovanej a tak...

Naposledy upraveno 29.03.2015 20:40

Venec

29.03.2015 18:58

Odpovědět

Zdravím,chci zde napsat info jak to nakonec dopadlo.Začal jsem brát zinek v chelátove vazbě 50 mg denně + multivitamin od reflexu , a po měsící braní mi fakt testosteron trochu vylezl nahoru ( původní hodnoty jsou na první stránce) :

S_Prolaktin : 223 mIO/l
S_Kortizol 671 nmol/l
S_testosteron volný 66,78 pmol/l
S_Testosteron nmol/l 11,76
S_TSH mU/l 12,480
S_T4 volný pmol/l 13,3

Cítím se psychicky o něco lépe ,více sebevědomý,klidnější,spokojenější...
Nadále sme se však dohodli že to budem sledovat,další odběr mam v červenci.Začínam brát Maitake/Reishi/Shitake , tak uvidíme jestli se to pohne ještě nahoru.V srpnu mě pak čeká operace gynekomastie ve FN Ostrava na plasticke chirurgii.

Ještě by me zajímalo jak mám vysoko estrogeny, když už mám tu žádanku doma :) , který bych měl teda zaškrtnou ? Proestrogen ?
Tabulka...

Naposledy upraveno 29.04.2015 13:42

Radek Offline

radeczek88

29.04.2015 12:53

Odpovědět

Estradiol tuším.

Ragu Offline

ragu

29.04.2015 14:22

Odpovědět

radeczek88: Zdravím,chci zde napsat info jak to nakonec dopadlo.Začal jsem brát zinek v chelátove vazbě 50 mg denně + multivitamin od reflexu , a po měsící braní mi fakt testosteron trochu vylezl nahoru ( původní hodnoty jsou na první stránce) :
S_Kortizol 671 nmol/l
S_TSH mU/l 12,480
S_T4 volný pmol/l 13,3
Nadále sme se však dohodli že to budem sledo...
Tu operaci sis hradil sám nebo pojišťovna?

VP Offline

8vasa8

09.12.2015 08:29

Odpovědět

Ahoj,operaci hradila pojištovna(snad budeš mít štěstí jako já na dobré doktory co maji ochotu to řešit),endokrinolog mě poslal na chirurgii a od tama mě poslali na plastickou chirurgii do FN Ostrava,operace byla v celkove anestezii a trvala asi 45 minut,2 dny po operaci je klidový režim kdy máš v sobě drény odkud ti odtéka sražená krev,dreny se po 2 dnech vytáhnou a dostaneš elastickou bandáž + antibiotika na 1 týden a jdeš domů , cca za 10 dni se vytahujou stehy.Takže počítej 1 měsíc bez fitka.Ale stálo to za to , člověk už to nemusí nijak maskovat :).Držim palce

Radek Offline

radeczek88

09.12.2015 17:18

Odpovědět

radeczek88: Zdravím,chci zde napsat info jak to nakonec dopadlo.Začal jsem brát zinek v chelátove vazbě 50 mg denně + multivitamin od reflexu , a po měsící braní mi fakt testosteron trochu vylezl nahoru ( původní hodnoty jsou na první stránce) :
S_Kortizol 671 nmol/l
S_TSH mU/l 12,480
S_T4 volný pmol/l 13,3
Nadále sme se však dohodli že to budem sledo...
Takže chápu to dobře, že gynekomastie jsou zvětšené prsní žlázy u mužů vlivem nadbytku ženského hormonu? Mě by ale opravdu hodně zajímala ta pravá příčina, proč se tohle vlastně děje. Zkoušel jste to už někdo zjišťovat? Přijde mi, že to samé, ale v opačném případě je nadbytečný růst chlupů u žen. A byl jste spokojený s tím zákrokem a plastickým chirurgem? Dost často teď vídám, že lidé volí raději takové soukromé kliniky na podobné zakroky.

Alicinka

před 2 měsíci

Odpovědět

31 příspěvků
Strana 2 ze 2

Vytisknout