Substituce testosteronu

30 příspěvků
Strana 1 ze 2

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Substituce testosteronu

Zdravím,chtěl bych se zeptat zda má někdo z vás snížený testosteron ,a zda jsou možná nějaká rizika pokud se bere tak jak určí lékař.Šel jsem k endokrinologovi kvůli gynekomastii kterou mám od puberty ,poslal mě i na krev a zjistil že mam snížený testosteron,je pravda že jsem často hodně unavený,mám uzkosti,nesoustředěnost,podrážděnost apod.Přes zimu je mi vždycky hůře.Poslal mě ještě k urologovi ,a říkal že až přijdu z výsledky od Urologa tak na to dáme nějakou tabletu.Cvičím 4x týdně,2x týdně HIIT, a ve volných dnech chodívam občas běhat.Je mi 23 let 182cm 94 kg.

Hodnoty:

S_Kortizol 412
S_AST 0,41
S_ALT 0,50
S_ALP 2,01
S-GGT 0,78
S_FSH 2,7
S_LH 2,2
S_Prolaktin 161
S_Testosteron 7,37
S_TSH 3,120
S_T4 volný 11,8
S_anti TPO 14

Naposledy upraveno 22.03.2015 20:34

Radek Offline

radeczek88

22.03.2015 20:19

Odpovědět

Re: Substituce testosteronu

Kup si z černýho trhu sustanon a střílej 1 ml tejdně a uvidíš jak ti bude hned krásně.

kokotek

22.03.2015 20:32

Odpovědět

radeczek88: ...,a zda jsou možná nějaká rizika pokud se bere tak jak určí lékař...
Divím se, že nevěříš lékaři a anonymnímu přispěvateli fora možná ano.
Bere co? Bez názvu léku si člověk nemůže přečíst ani příbalový leták na webu Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Jestli myslíš vedlejší účinky, tak to má asi každý lék. Řekl bych, že menší než u hormonální antikoncepce co bere v ČR skoro 1,2 mega žen.
Zkus jít za jiným doktorem/doktory, o předchozích vyšetřeních mu neříct a uvidíš co ti řekne.

Naposledy upraveno 22.03.2015 22:52

kernel

22.03.2015 22:50

Odpovědět

Prvně bych zkusil přírodní "léčbu". Substituce pomůže přechodně a po vysazení se to vrátí do normálu či údajně ještě hůře než byl výchozí stav. Tribulus, zinek (ale několikanásobné překročení DDD), vitamin D (500 I.U.) - osobní zkušenost, nepopiratelně funguje a je za pár kaček. Kyselina D-asparagová - podle studií údajně působí na přímé navyšování vlastního TST, rovněž mám osobní zkušenost a můžu doporučit.
Na maximalizaci VLASTNÍHO tst se zaměřuji primárně, nikoliv kvůli znatelnému růstu svalstva, ale TST = výkon, energie, rychlost, sexuální vitalita atd., takže nejen kvůli sportu, ale i do běžného života či práce je pro chlapa velký benefit mít TST vysoko.

Petr Polák Offline

PP

22.03.2015 23:40

Odpovědět

http://lekarske.slovniky.cz/normalni-hodnoty
Nekoukal jsem na vse ale treba u testosteronu a kortizolu jsi v norme.

nikdo

23.03.2015 00:03

Odpovědět

máš nadváhu, prvně bych zhubnul tak na 15% bf. Neposlal jsi sem estrogen (jsem ospalej, snad jsem se nepřehlídl), ten bude vysoko, tak by mohl pomoc inhibitor aromatázy (anastrozol asi, není to drahý a vedlejšáky zanedbatelný při nízkým dávkování). Ten doktor tě podle mě nepošle na injekce, prý tady v česku tam mladý lidi moc nechcou posílat, nevím proč. Možná ti napíše proviron.

Pokud by sis chtěl něco přečíst i naturálně, tak o tom někdo napsal celej ebook - http://www.testshock.com/ ke stažení tady http://uloz.to/xN55TFxY/testshock-rar
(moc se mi nelíbí to o trénování)

gl, mít nízko tst je bída.

Michal Vašíček Offline

mclama

23.03.2015 10:54

Odpovědět

Díky za rady.Pak podám info jak to dopadlo.

Radek Offline

radeczek88

23.03.2015 12:53

Odpovědět

Tak mám za sebou navštěvu urologa,byl to fakt zážitek.Bylo mu tak 70 psal zprávy ještě na stroji,říkal že určitě nemůžu mít žádný problém když mam snížený testosteron,že tableta testosteronu semnou nic neudělá,nakonec mi teda udělal ultrazvuk varlat ledvin a vše v pořádku.

Radek Offline

radeczek88

24.03.2015 10:53

Odpovědět

Tak můžu podat jakési hodnocení "TST přírodní kúry" - dobral jsem pixličku Testogenu od Ronnieho Colemana, není to úplně levná sranda, na ten měsíc to vyjde cca na 1000 Kč. Ale účinek rozhodně byl. Na růst svalstva či síly samozřejmě téměř žádný, ale poznal jsem trochu nárůst energie, zlepšení regenerace a především šlo nahoru libido - bez ohledu na to, zda v průběhu dne bylo 2x či 3x sex. vybití (samozřejmě většinou vyhonění :-), nepotřeboval jsem budík, každý ráno totiž kolem 5h mě doslova probudil až bolestivý hučák a toto někdy i několikrát za noc. Ač se mi toto stává od puberty normálně, v tomto rozsahu to narostlo cca po 14 dnech užívání přípravku. Podle mě tam jediný největší účinek dává kyselina D-asparagová, proto zmíněný Testogen již nekoupím, ale třeba 2-3 kúry čisté DAA si rád zopakuju.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Petr Polák Offline

PP

25.03.2015 07:38

Odpovědět

PP: Tak můžu podat jakési hodnocení "TST přírodní kúry" - dobral jsem pixličku Testogenu od Ronnieho Colemana, není to úplně levná sranda, na ten měsíc to vyjde cca na 1000 Kč. Ale účinek rozhodně byl. Na růst svalstva či síly samozřejmě téměř žádný, ale poznal jsem trochu nárůst energie, zlepšení regenerace a především šlo nahoru libido - bez ohledu na to, zda v průběhu dne bylo 2x či 3x sex. vybití (samozřejmě většinou vyhonění :-), nepotřeboval jsem budík, každý ráno totiž kolem 5h mě doslova pro...
To je supr že ti to zabralo :). Jen je nevýhoda, že tady ty srandy jsou fakt celkem dost drahý, litr za měsíc je za tu trošku co ti to zvedne prostě moc. (a taky podle libida nemusíš nutně poznat jestli máš vyšší tst)

Naposledy upraveno 25.03.2015 14:29

Michal Vašíček Offline

mclama

25.03.2015 14:28

Odpovědět

ty vole za tu cenu koupis na mesic testak a bude to mit i nejaky ucinek

Tomáš Červinka Offline

tom3

25.03.2015 18:00

Odpovědět

Nevim no, zase než jít hnedka radikálně do ampulí, radši bych se prvně pokusil jít do těch bylinek.
Ono totiž, pokud je to někdo, kdo tomu moc nerozumí, tak za A - koupí třeba fejk
za B- jak uvidí, že to funguje, tak začne zvedat, protože, však jenom tst, na foru psali, že... A může být problém.
A mě to za počítačem bolet nebude...

Jen tak ze zájmu... jaké máš vůbec problémy s tím sníženým testosteronem ?

Alesh

25.03.2015 19:33

Odpovědět

Problémy jsou právě celkem blbý, low tst = velká šance že máš i vysoko estrogen = gyno, pak třeba deprese, často seš unavenej (dřív jsem přišel domů ze školy a prostě jsem musel jít spát, nemohl jsem nic), když máš low tst v pubertě, tak budeš mít užší ramena, obličej nebude vypadat typicky chlapsky, nerostou ti vousy (ale to není 100% příznak low tst), špatná regenerace, horší budování svalů, žádný libido

S tím že většina těch příznaků zmizí, když se dostaneš tak nějak do normy. Vliv na budování svalů maj spíš až injekce, jinak to je nepatrný a pomůže to spíš s vitalitou, libidem, chutí do života a tak.

Tabletky (na předpis) a bylinky jsou celkem na nic, pomůžou tak na měsíc, dokud je nedobereš a potom se to pomalu dostane zpátky. Smysl to má v případě, že víš, po čem jdeš konkrétně (např víš, že máš vysoko estrogen = jsi tlustej a jde to špatně dolů, tak si koupíš inhibitor aromatázy, kterej estrogen o dost sníží, a ten měsíc / dva co to bereš se ti bude dost dobře hubnout, nasadíš dobrou dietu a po dobrání už budeš hubenej relativně = estrogen se už tak moc vysoko nevrátí).

Většinou je ale lepší přístup fakt držet se klasiky, tzn. spánek, nejezení z plastů, nepřehánět to s tréninkem, jíst víc masa (a tuků), smažit na kokosovým oleju, denně trávit čas na slunci (popř vitamín D). Udělá to strašně moc, pokud váš odrazovej můstek byl typická česká dieta, život za počítačem a 8 let netrénování.

Michal Vašíček Offline

mclama

25.03.2015 21:53

Odpovědět

Nechci tu moc polemizovat, ale nemůže to být třeba opožděná puberta ?
Nevím, kolik je Radkovi let, nebo tak, ale znám lidi, co se až kolem dvaceti "hodili do normálu".
Měl jsem takového spolužáka, a k nakopnutí TST stačilo jen změnit životní styl a místo 8 hodin hraní wowka stačilo víc pospat, zaběhat si, popřípadě vyrazit do společnosti.
Ale, jak říkám, nechci tu rozvádět nějaké teorie a bagatelizovat problém s nízkým testosteronem.

Alesh

25.03.2015 22:33

Odpovědět

To má to jezení a pití z plastů fakt takovej negativní vliv?

Karel Mencl Offline

charlie77

25.03.2015 22:35

Odpovědět

Článek na Evidencemagu (celkově doporučuju si ten web pročíst, jsou tam zajímavý věci) udělej si názor sám. Někde se dočteš, že to škodí i v malým množství, někde zas, že bys musel sníst třba 200 kg fazolí v konzervě (za den), aby to začalo mít teoretickej negativní vliv. Ono to je skoro stejný jako s aspartamem, prostě máš 2 tábory a každej má svou pravdu. Ale když fakt chceš ten testosteron zlepšit, nic tím nepokazíš (vynecháváním jezení z plastu).

Tomu, kdo topic založil, je 23, to už asi opožděná puberta nebude :D. Ale jako i tak se tím spánkem, složením a časováníím jídla a tréninkem dá udělat fakt strašně moc, není důvod pro někoho kdo nikdy necvičil tam hnedka dávat za velký prachy nějaký a) nebezpečný b) drahý podpultový věci, který budou mít maximálně vliv na pár %, když se může dostat nad průměrný hodnoty pomocí cvičení, stravy a spánku. Ale ono to není úplně oku lahodící, vždycky se líp chytá na pilulky, než na "spi 8 hodin denně, jez zdravě, omez cukr, jezení z plastů a za půl roku uvidíš první výsledky".

Naposledy upraveno 25.03.2015 22:48

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Michal Vašíček Offline

mclama

25.03.2015 22:47

Odpovědět

30 příspěvků
Strana 1 ze 2

Vytisknout