Úzký hrudník - Jak ho rozšířit?

5 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Úzký hrudník - Jak ho rozšířit?

Ahoj,

je mi 25 let a přibližně před 8mi měsíci jsem začal s posilováním. Mojí nejslabší partií je jednoznačně hrudník, který mám velice úzký a ocenil bych rady, jak se postavit k jeho rozšíření. Četl jsem že se stavbou kostí se dá "hýbat" jen cca do 21 let věku, přesto ale věřím, že se to nějak zachránit dá.

Má s tímto problémem někdo osobní zkušenost? Prsa na moje dosavadní cvičení reagují relativně dobře ale s šířkou hrudníku to bohužel nemá nic moc společného.

Můj tréningový plán hrudníku (PO):
Bench press na rovné lavici 5x5 + cca 3-4 ubírací série - váhy do 80kg většinou spíše 70kg

Tlaky s jednoručkami na šikmé lavici 4-5 sérií - max váha 30kg

Rozpažky na šikmé lavici 4 série - váhy okolo 10-15kg ale většinou se držím spíš těch nižších (občas zaměňuji s peck deckem)

Občas zařazuji i pullover s jednoručkou na rovné lavici (dříve než jsem začal s kladkami, teď by toho bylo na ten hrudník už asi moc)

Teď jsem začal nově ještě zařazovat kladky zespod i zeshora (High/low Cable Chest Fly)

Spolu s prsy jedu v podělí triceps kde většinou začínám dipama (po těch prsou většinou bez zátěže)

Děkuji za případné rady ;)

Daniel Székely Offline

xaero

16.03.2015 00:28

Odpovědět

Re: Úzký hrudník - Jak ho rozšířit?

Říkalo se, že jsou na to dobré pullovery a kliky na bradlech.

Dominik Vidourek Offline

Nokten

16.03.2015 09:27

Odpovědět

A co takova stara klasika jako Squats and milk.

O. s. Offline

Sahy

16.03.2015 09:57

Odpovědět

Dřepovat a o pauzách pít mlíko? :)))

Já mam taky dost úzký hrudník. Ještě nedávno jsem měl na výšku 194 cm obvod hrudníku 104 cm a to jsem se musel hooodně nadechnout. Snad jediný trénink, při kterém se mi podařilo obvod zvětšit (samozřejmě nemyslím kostru) je Muscle Media Benchpress Routine . Zkoušel jsem 2x a pokaždý zafungovalo.

Big Muscle Offline

Big-Muscle

16.03.2015 10:57

Odpovědět

Nope, Stara rutina, staci pouzit strycka googla. a dozvis se i proc se to jmenuje squats and milk.

http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=158
http://www.muscleandfitness.com/workouts/workout-tips/build-mass-squats-and-milk

Ve vyse uvedenych odkazech najdes i varianty pro lidi s omezenym rozvojem hrudniho kose ( veterany :-D )

O. s. Offline

Sahy

16.03.2015 11:10

Odpovědět

5 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout