Málo testosteronu

9 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Málo testosteronu

Před pár dny jsem sem psal, že chci začít cvičit, ale protože jsem hubenej, tak jsem chtěl nejprve cvičit doma. Problém je ten, že se už pár let přemlovám k tomu, abych začil chodil chodit, protože chci taky něak vypadat.
Ale byl jsem u doktora, kterej mi zjistil sníženou hladinu testosteronu a doporučil mi začít cvičit. Taky mám už roky studený ruce a prej je to tím, že mám zužený cévy. Cvičení mi prej od toho může pomoci.
Chtěl bych vědět, když začnu cvičit, jestli stačí jen správná strava a něaký suplementy, nebo bych si měl koupit testosterou v kýblu a třeba L - Arginin na ty cévy? Nebo je to zbytečný a když budu pár měsíců správně jíst a cvičit, tak se to dá do normálu? Díky :)

Ashba

08.03.2015 14:33

Odpovědět

Re: Málo testosteronu

Jestli máš od přírody nižší testosteron, tak se to nikdy nedá do pořádku. Jinak ty studený pazoury mám taky a měl jsem to vždycky. Nepomáhá nic, ani cvičení nepomohlo. Jedině si neustále dávat něco na prokrvení.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

kokotek

08.03.2015 14:43

Odpovědět

A má vůbec cenu začít cvičit? Kvuli tomu testosteronu. Rostli by mi vůbec svaly?

Ashba

08.03.2015 14:55

Odpovědět

Ashba: A má vůbec cenu začít cvičit? Kvuli tomu testosteronu. Rostli by mi vůbec svaly?
Dost zajímavá otázka, kterou si asi moc lidí nikdy nepoložilo :D ...pokud chceš cvičit tak si jako hlavní cíl neurčuj růst svalů, pokud bys měl obavy, že to neporoste. Nejlepší odpověď dostaneš když to vyzkoušíš v praxi.

lukynnn

08.03.2015 15:07

Odpovědět

Čau, nechci tě k ničemu navádět nebo, ale
Mám v podstatě podobnej problém, hodně dlouhou dobu (+- rok) jsem projížděl každej článek na webu co mi přišel pod ruce, četl, zkoušel atd atd a v podstatě jsou dvě možnosti jak zvýšit tst, přečetl jsem všechny dostupný knížky na netu o tom (v angličtině, tady v česku nic není)

1) naturální, která bude mít minimální vliv (ale samozřejmě ti lidi, co o tom dělaj webu budou říkat opak)
- nejez,nepij z plastů, jez hodně tuků, trénuj krátky tréninky, netrénuj tak moc aby ses přetrénoval, spi 8+ hodin denně. V podstatě to je klasickej zdravej životní styl v jiným oblečku

2) bobulky - ale i u nich to není úplně terno
Samozřejmě na věci jako je tst booster x6 BEAST zapomeň. Bavíme se o věcech, který se používají při léčbě atrofii semenníků, rakoviny prsu atd.
Tamoxifen (nolvadex) - Nebudu ti tady vypisovat mechanismus, ale v podstatě ti zvedne o něco tst i estrogen + blokuje nežádanej vliv estrogenu (ukládání tuku na bocích, gynekomastii)
Clomid
Proviron - DHT derivát, zabraňuje aromatizaci tst na estrogen, taky zvyšuje tst (vedlejší účinek neustávající erekce :D )
Anastrozol - inhibitor aromatázy (ale o dost silnější než proviron), tst ti nesníží, ale kdybys trpěl na hodně estrogenu (to ale většinou tlustí lidi) tak to pomůže.
Vedlejší účinky u těchto látek jsou v podstatě zanedbatelný v dávkách ve kterých se berou, cena není tak strašná. Kde koupit ti nepovím, ale dej si pozor na fake výrobky, pokud budeš na slovenském internetu chviličku hledat, najdeš. Tady ty tabletky nesnižují tvorbu vlastního tst.

3) Injekce s testosteronem
Pro mě to je "off limits", mám na to moc málo let, tak jsem to nezkoumal a ani nebudu. Taky ti to nedoporučuju.

Pokud by ses přece rozhodl hledat dál naturální cestu, tak nějaký stránky kde můžeš začít
http://anabolicmen.com/
http://www.peaktestosterone.com/
http://www.testshock.com/ - tady to je placený ale na thepiratebay zadáš "testosteone" a je to hnedka jeden z prvních torrentů
http://ryanmagin.com/go/wp-content/uploads/2013/05/101_ways_testosterone.pdf

V podstatě je potřeba zjistit důvod, proč máš malej tst a potom ho nějak řešit - buď naturálně, nebo si pomoct tabletkama, ale nebýt debil a nekupovat z neověřených zdrojů(genesis).

Jo a ještě mě napadá, mohl by jsi jít k doktorce a stěžovat si že máš deprese, nemáš libido, cítíš se jako zombie, jsi pořád unavenej a prostě všechno, co si vygooglíš pod "low tst symptoms" a trvat na tom, aby ti na to něco nasadila ona. Ale pokud si v referenční hranici, nejspíš ti nic nedá. Jak říká Filip Grznár, doktoři jsou kundy prašivý a nic o tom nevěděj :D

Jo a jak si naznačil něco jako testosteron v kýblu, tak nic takovýho nekupuj, žádnej volně prodejnej doplňek ti nijak výrazně nezvýší hladinu tst, možná tak libido. Navíc stojí kolikrát víc než ty věci z lékárny.

Naposledy upraveno 08.03.2015 15:53

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Michal Vašíček Offline

mclama

08.03.2015 15:45

Odpovědět

mclama: A zaznamenals u sebe s nižším testosteronem nějakej efekt cvičení na růst svalů nebo je to čistá nula?

Géza von Medak Offline

LaFontaine

08.03.2015 16:56

Odpovědět

Arginin na cévy je blbost. Funguje krátkodobě a je v zásadě katabolický, čili vhodný jen před tréninkem a po tréninku na odvedení zplodin ze svalů.

Rostlinné extraky typu tribulus, fenugreek, aswaganda, suma, cordyceps apod. zvyšují libido a vitalitu. Testosteron jen v rámci přirozených mezí (a většinou jde jen o vedlejší efekt působení přes luteinizační hormon.). Reishi, shiitake a maitake zmenšují konverzi TST na DHT, což je taky vylepšení v rámci přirozených mezí.

Nepadlo tu ještě slovo o tucích: klasicky vejce, kokosový olej (nebo i MCT), avokádo můžou pomoct nakopnout metabolismus/anabolismus.

Jinak fakt nepít vodu z plastu a co nejmíň sedět a naopak se hýbat (ne nutně intenzivně cvičit) a být každý den na přímém slunci.

Jinak opravdu jen cestou dopingu/ilegálních látek. Nakupování po internetu je dost nebezpečné, doporučuju najít si důvěryhodného člověka, který prodává originály a je ochotný se s tebou setkat osobně a vysvětlit ti, jak co funguje.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

08.03.2015 17:23

Odpovědět

Pokud ten člověk neprodává celé komunitě lidí, která není nijak cenzurovaná a kdyby prodával fejky, tak se to hned všichni dozví. Ale to je úplně jedno, nepatří to sem, jak sem už řekl, kdo hledá tak najde. Ale jo, fakt si opravdu dej pozor před tím než něco koupíš, ověř si to nějak, pokud se teda k tomu rozhodneš.

Jinak s tím tst - svaly normálně nabírám, u mě to je daný tím, že jsem měl celou pubertu obezitu II.stupně a nejedl skoro žádný maso a tak, takže mám hodně estrogenu - jsem pořád takovej zalitej vodou, ale není to tak zlý. Normálně se jako cvičít dá, hlavně si myslím, že se to tím celkem zlepší, teda aspoň zlepšilo u mě. Je teda ale fakt, že zvedám na zdejší poměry i na můj věk fakt málo, a dost pomalu to leze nahoru - ale leze. To ale nemusí být tím tst, může to být tím že třeba špatně cvičím nebo tak.

Tetsuo : Proč by se člověk, kterej je třeba hubenej, o gyno se nebojí a nemá strach z toho, že mu vypadaj vlasy měl pokoušet snížit konverzi na DHT? není dht monokrát silnější než samotný testosteron?

Ale vážně, pokud ti sama doktorka řekla, že máš málo tst, zeptal bych se jí jestli ti na to něco nenapíše. Tady ten self medication je sice velká sranda, ale můžeš se taky nepěkně dojebat.

Naposledy upraveno 08.03.2015 20:27

Michal Vašíček Offline

mclama

08.03.2015 19:47

Odpovědět

není dht monokrát silnější než samotný testosteron?
Pro naturála bude volný testosteron na růst svalů lepší.

DHT bývá silný v syntetické formě (orální steroidy).

Kamil Fila Offline

Tetsuo

09.03.2015 17:24

Odpovědět

9 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout