Jaký jednoručky?

26 příspěvků
Strana 1 ze 2

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Jaký jednoručky?

Chci dělat fullbody doma, protože sem nikdy nebyl v posilovně a sem ektomorf. Takže mě tam nikdo nedostane. Jaký bych si měl pořídit jednoručky, když si myslim, že neuzvednu ani 5kg? Třeba 2, 5, 10, 15? Začít od nejmenší váhy a pomalu přidávat?

Ashba

06.03.2015 09:12

Odpovědět

Re: Jaký jednoručky?

Samotný jednoručky ti jsou k ničemu.

Pokud přemýšlíš o tom, že budeš cvičit doma, tak si připrav něco kolem 30 000Kč.

Já si koupil lavici, klec, dvě velký osy, tři páry jednoruček, asi 250kg závaží a vyšlo to na +-30K.

eric.cartman

06.03.2015 09:18

Odpovědět

Z toho co píšeš bych ti doporučil jednoručky prozatim vůbec neřešit, nejspíš by ti spíš uškodily než prospěly.

Buďto si najdi nějakej trénink s vlastní vahou - s tim by sis měl do začátku úplně vystačit a neni tam až tak moc co zkazit.

A nebo ti můžu doporučit jeden z kettlebell tréninků, co jsou k dispozici na netu ve formě e-booku zdarma (např. tenhle) - tam se přímo počítá s tim, že nejsi ani extra zkušenej ani bůhvíjak silnej, a přesto by ti to mělo určitě dopomoct k zesílení, navíc bez celkem obvyklýho vytváření dysbalancí a zkrácených partií.

Jiří Mráz Offline

Frost

06.03.2015 10:50

Odpovědět

S vlastní vahou cvičí už pár měsíců. Na začátku sem udělal sotva dva kliky. Teď jich už dávám jednu séérii dvacet. Možná bych dal i víc. Spíš bych chtěl už začít s činkama

Ashba

06.03.2015 11:36

Odpovědět

tak bez do posilovny a zaplat si trenera, aspon par lekci..
a nestyd se za sebe, tedka mozna vypadas naprd, ale za par let muzes byt uplne jinde.. navic kazdymu tam budes u prdele :)

Tomáš Červinka Offline

tom3

06.03.2015 11:47

Odpovědět

Ashba: S vlastní vahou cvičí už pár měsíců. Na začátku sem udělal sotva dva kliky. Teď jich už dávám jednu séérii dvacet. Možná bych dal i víc. Spíš bych chtěl už začít s činkama
Souhlasim tady s tomem. Jestliže myslíš, že seš zralej na to začít s činkama, potom určitě začni aspoň pod dohledem dobrýho trenéra.

Jinak VÝRAZNĚ se dál zlepšovat při cvičení s vlastní vahou nebude podle všeho v tvým případě vůbec problém. Když už tě nezajímá trénink s kettlebellem, možná bys moh zauvažovat o nějakým power bandu / kruzích / hrazdě.. Popravdě by mě zajímalo, jakou máš představu o přínosu činek, jestližes v prvním příspěvku psal, že si myslíš, že neuzvedneš ani 5kg?

Mimochodem, o jaký technice kliků se tu bavíme? Video asi nepošleš, což? :)

Jiří Mráz Offline

Frost

06.03.2015 12:19

Odpovědět

Ashba: S vlastní vahou cvičí už pár měsíců. Na začátku sem udělal sotva dva kliky. Teď jich už dávám jednu séérii dvacet. Možná bych dal i víc. Spíš bych chtěl už začít s činkama
Ahoj,
taky patřím mezi typ lidí, kteří raději cvičí sami doma. Takže je mi jasný, že rady typu, ať si zajdeš do posilovny ti moc nepomůžou. Další řeči o tom, že nato potřebuješ 30 000 jsou taky mimo mísu. Pro úplný začátek ti postačí stabilní lavice, stojany, velká činka a jednoručky. S tím podle mě odjedeš úplně vše co budeš potřebovat.Já osobně jsem jednoručky řešil tak, že jsem si koupil dvě osy a nějaké to závaží (litinové). Je pravda, že pauzu mezi cvikama/ sériema většinou trávím měněním kotoučů, ale dá se na to zvyknout.Postupem času si můžeš kotouče dokupovat podle toho jak budeš sílit.

Je sice pravda, že pokud by jsi chodil do posilovny, navíc třeba se sparringem, tak tam bude progress určitě větší, ale není to nezbytný k tomu aby jsi něco nabral. Myslím, že je dobré začít tréninkovým plánem pro začátečníky z tohoto webu. Techniku cviků si nastuduj z videí na youtube a čas od času se natoč jak cvičíš, aby jsi mohl odhalit chyby.

Jakub Novotný Offline

Rage

06.03.2015 13:33

Odpovědět

Jojo. Díky moc. Přesně tak to chci dělat.

Ashba

06.03.2015 13:36

Odpovědět

Rage: Ahoj,
taky patřím mezi typ lidí, kteří raději cvičí sami doma. Takže je mi jasný, že rady typu, ať si zajdeš do posilovny ti moc nepomůžou. Další řeči o tom, že nato potřebuješ 30 000 jsou taky mimo mísu. Pro úplný začátek ti postačí stabilní lavice, stojany, velká činka a jednoručky. S tím podle mě odjedeš úplně vše co budeš potřebovat.Já osobně jsem jednoručky řešil tak, že jsem si koupil dvě osy a nějaké to závaží (litinové). Je pravda, že pauzu mezi cvikama/ sériema většinou trávím měněním ...
V cem je jako lepsi cvicit sam doma? Chapu to jen v tom pripade kdyz clovek nema v miste bydliste posilovnu.. nebo je to jen kvuli studu? To dete nekam fakt :D

Tomáš Červinka Offline

tom3

06.03.2015 13:39

Odpovědět

Ti jdi někam! Vážím 30 kilo i s postelí. Do fitka chodějí samí namyšlenci asi jako ty. Budu dělat prostě fullbody doma klidně pul roku a až budu trochu vypadat, tak pujdu do posilovny.

Ashba

06.03.2015 13:44

Odpovědět

tom3: V cem je jako lepsi cvicit sam doma? Chapu to jen v tom pripade kdyz clovek nema v miste bydliste posilovnu.. nebo je to jen kvuli studu? To dete nekam fakt :D
Proč jděte někam? Co vyhovuje tobě, musí automaticky vyhovovat všem ostatním?

Mně prostě vyhovuje posilovat doma. Cvičím si kdy chci, co chci, nemusím čekat na nářadí, nebo si prohazovat cviky, protože je např. na bench fronta. Taky mě vyhovuje vlastní hudba (nerad cvičím se sluchátkama). Peníze investuju do svýho nářadí a ne do vstupu. Prostě každý má svoje pro a proti a každý ať si zvolí to, co je pro něj lepší ne?

Jakub Novotný Offline

Rage

06.03.2015 13:45

Odpovědět

dobre no :)

Tomáš Červinka Offline

tom3

06.03.2015 13:57

Odpovědět

Další řeči o tom, že nato potřebuješ 30 000 jsou taky mimo mísu. Pro úplný začátek ti postačí stabilní lavice, stojany, velká činka a jednoručky.
No stabilní polohovací lavice tě vyjde na +-6000Kč, stojan na +-3000Kč a jak dál píšeš, mít jednu osu a málo závaží je fakt opruz..
V cem je jako lepsi cvicit sam doma? Chapu to jen v tom pripade kdyz clovek nema v miste bydliste posilovnu.. nebo je to jen kvuli studu? To dete nekam fakt :D
Nemám rád lidi!

eric.cartman

06.03.2015 14:01

Odpovědět

Taky nemam rad lidi ale kvuli nim tam nechodim ze.. dej si sluchatka a hled si svyho.

Tomáš Červinka Offline

tom3

06.03.2015 14:25

Odpovědět

Rage: Mně prostě vyhovuje posilovat doma. Cvičím si kdy chci, co chci, nemusím čekat na nářadí, nebo si prohazovat cviky, protože je např. na bench fronta. Taky mě vyhovuje vlastní hudba (nerad cvičím se sluchátkama). Peníze investuju do svýho nářadí a ne do vstupu. Prostě každý má svoje pro a proti a každý ať si zvolí to, co je pro něj lepší ne?
S timhle já souhlasim. Je to úspora času, asi i peněz, je to pohodlnější atd. S čim je ale třeba počítat - naprostá většina začátečníků technicky správně cvičit NEUMÍ, nechápe souvislosti, pak cvičí nesmyslný a kontraproduktivní programy, nikdo je u toho nemůže kontrolovat, poradit jim co změnit..
Navíc, lidi bez dostatečných vědomostí často nedokážou rozlišit mezi dobrým a špatným zdrojem informací na internetu, takže ani tim nelze dost dobře argumentovat proti několika návštěvám posilovny pod vedením dobrýho trenéra.

Jiří Mráz Offline

Frost

06.03.2015 14:40

Odpovědět

Taky nemam rad lidi ale kvuli nim tam nechodim ze.. dej si sluchatka a hled si svyho.
Dneska už bych neměnil.. mám svůj klid a žádná omezení. Krom toho, že tam samozřejmě nemám takový vybavení.
Navíc, lidi bez dostatečných vědomostí často nedokážou rozlišit mezi dobrým a špatným zdrojem informací na internetu, takže ani tim nelze dost dobře argumentovat proti několika návštěvám posilovny pod vedením dobrýho trenéra.
To je fakt. Než riskovat svoje zdraví stylem pokus / omyl, je lepší si nechat do začátku poradit.

Další věc je ta, že to většinu lidí stejně přestane brzo bavit, takže vyhozený peníze ta investice do vybavení..

eric.cartman

06.03.2015 14:55

Odpovědět

26 příspěvků
Strana 1 ze 2

Vytisknout