Skolióza, artróza, vyosení pánve a migrény

7 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Skolióza, artróza, vyosení pánve a migrény

Ahoj. Chtěl bych vás požádat o radu pro přítelkyni. Má v poslední době problémy s migrénou, které by mohly být způsobeny páteří, kde jí zase trápí artróza (+osteofyty) podle doktorů (je jí 24!). Často mívá pocity, že nevidí a pak to na ní přijde, zvrací, vidí rozmazaně a pak jí začne bolet hlava, naštěstí se jí to stává, když je někdo s ní.

Chtěl bych se zeptat, jaké cviky by byly vhodné. Plavání jí to pravděpodobně zase jen spustilo, běhání jí terapeutka nedoporučovala. Máte nějaký tip??

Mimochodem její strava je dost nepravidelná (typický problém dnešní uspěchané doby), pitný režim taky nic moc.

Mám o ní strach, poslední dobou se jí to stává častěji, tak jestli se s tím dá něco dělat?

Díky

Upraveno moderátorem admin 07.04.2014 17:53

Venec

24.03.2014 12:52

Odpovědět

Re: Skolióza, artróza, vyosení pánve a migrény

Prvotní příčinou všech zdravotních problémů je psychika a energetická stránka těla.

Naposledy upraveno 24.03.2014 21:10

Upraveno moderátorem admin 07.04.2014 17:53

El Zee Offline

elzee

24.03.2014 19:39

Odpovědět

Co takhle stres a dlouhodobé přetížení organismu?

Asi bych se snažila najít dobrého fyzioterapeuta(ku). Jednak by měl naučit jak správně sedět, cvičit a protahovat a taky odstranit různé disbalance. Co třeba reflexní masáž? Nedávno mě dostala z problémů.

Těch možností je více.

Vím, že se migréna léčí taky i akupunkturou.

Upraveno moderátorem admin 07.04.2014 17:52

R.A. Offline

Lentilka

24.03.2014 20:45

Odpovědět

Z vlastní zkušenosti s častýma a nepříjemnýma bolestma hlavy v minulosti bych doporučil určitě hlídat si pitnej režim (prostě třeba každou hodinu vypít třetinku vody a načepovat novou) a pak si hlídat držení těla - jestliže přítelkyně většinu dne prosedí, tak zkrátka permanentně se snažit držet trup rovně, ramena tlačit dolů a hlavu dozadu nahoru. Osobně sem přesvědčenej, že právě díky tomu, že takhle mimo jiné neustále protahuju trapézy, mě už bolesti hlavy netrápí.

Jiří Mráz Offline

Frost

25.03.2014 00:01

Odpovědět

Děkuji všem za reakce. Kdyby měl někdo ještě nějaký postřeh, budu rád :)

Venec

25.03.2014 10:35

Odpovědět

Frost: tak zkrátka permanentně se snažit držet trup rovně, ramena tlačit dolů a hlavu dozadu nahoru.
To samé mi řekli tři fyzioterapeuti a mě to pomohlo. Už ani nepotřebuji opěradlo ani mhd. Jen jsem měl problém spíš s dolními zády a disbalancí.

kernel

18.04.2014 00:42

Odpovědět

Plavání je průser v tom, že většina lidí plave stylem prsa, kdy je hlava permanentně v záklonu. Tam to na tu krční páteř úplně zdravé není. Tuplem, když už tam je nějaký problém.

Pokud má migrény od krční páteře nepomůže nic, než důkladná rehabilitace a fyzioterapie. Těch spouštěčů migrén je ale tolik a mnoho nespecifických, že to může být i kombinace několika mnoha věcí. Jak už kluci psali tak stresu, špatného držení těla, úzkosti, nedostatečný pitný režim, špatná strava, spánek...a většinou od každého něco a to vše dohromady.

Ať zkusí zapracovat na každé té vyjmenované stránce zvlášť. Držet páteř v rovině, ramena dolů, trapézy uvolněné...ať zkusí nějaký druh autogenního tréninku, klidně nejsnadnější. Řízené dýchání...Přidat na kvalitě stravy, dostatku spánku a doplnit hořčík, vápník a případně tryptofan.

Jsou i studie, které ukazují na silný vliv koenzymu Q10 na četnost a sílu mirgén. Účinek byl znásoben kombinací s gingko bilobou...tak to může zkusit jako dodatečnou podporu :)

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Jakub Mach Offline

Esak

19.04.2014 00:43

Odpovědět

7 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout