Kolikrát týdně trénovat břicho?

3 příspěvky
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Kolikrát týdně trénovat břicho?

Zdravím,

rozhodl jsem se, že bych rád víc posílil břišní svaly - ať už jde o vzhled nebo sílu, oblast břicha vždycky byla asi moje nejslabší část.

Posledních deset dní jsem si zařadil pěkně ráno ještě před snídaní tak 15 minut tréninku. Řekl jsem si, že mi to pomůže nastartovat den. Jde mi ale o to... je vhodné to dělat každý den? Už po těch 10 cítím značné zlepšení, ale i větší vyčerpanost.

Moje info...
level: začátečník až lehce pokročilý
váha: 94
výška: 189
dřep max: 110 bench max: 75 deadlift: s tím se zatím spíš seznamuju po technické stránce
chodím posilovat 3-4 týdně

Díky moc:)

Honza Offline

Sarien

15.01.2015 20:03

Odpovědět

Re: Kolikrát týdně trénovat břicho?

Jestli ti jde o vzhled, tak spíš napiš, kolik máš % podkožního tuku. Pokud nemáš alespoň kolem 8, tak nemáš šanci mít výraznější břišáky (nebo to je alespoň moje zkušenost).

Jinak nejlepšími cviky na břicho jsou podle mě zkracovačky na gymbalonu, pallof press a hlavně dragon flag (ten mi pomohl jednoznačně nejvíc, ale už vyžaduje určitou míru trénovanosti). Samostatně je cvičit stačí tak 2x-3x týdně.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

blu3

15.01.2015 21:50

Odpovědět

Re: Kolikrát týdně trénovat břicho?

Děkuju za odpověď a radu. Že mi budou vidět buchtičky jen tak nečekám - přesný procento tuku nevím, ale je to něco málo přes 20%. Jde mi spíš o celkovou zpevněnost břišních svalů a s tím související sílu, na které pak budu moct dál stavět u ostatních cviků.

Teď dělám tohle:

Přijde mi to pěkně komplexní a zároveň motivační, když si dělám záznamy, jak se zlepšuju.

Naposledy upraveno 15.01.2015 22:28

Honza Offline

Sarien

15.01.2015 22:27

Odpovědět

3 příspěvky
Strana 1 z 1

Vytisknout