Domácí posilovna

80 příspěvků
Strana 5 z 5

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Re: Domácí posilovna

každá recenze je dobrá

fly

31.05.2014 13:12

Odpovědět

fly: každá recenze je dobrá
Co vlastně od té osy očekáváš a na co ji přesně budeš používat?

Jde ti víc o spin, velkou nosnost, odolnost na pády (nadhoz apod.)....? Jaké cviky budeš převážně dělat? Vadí ti úchyt 31 popřípadě 32mm? Jsou tu i osy 32mm na ložiskách z UK poměrně za levno, dovoz také nevyjde draho

Jiří Kavalír Offline

LittleStrongman

02.06.2014 19:31

Odpovědět

ktoré osy máš na mysli? hlavne drepy, mrtve tahy, push press(činku na zem hádzat nebudem), jerk

fly

02.06.2014 19:55

Odpovědět

fly: ktoré osy máš na mysli? hlavne drepy, mrtve tahy, push press(činku na zem hádzat nebudem), jerk
Někde jsem tam viděl Jordan osy na ložiskách za 120 liber, ale už jsou to dva měsíce a nevím kde to přesně bylo. Doprava pak přes sběrné služby vychází do 30 liber.

Pokud osu nebudeš házet na zem, tak ti stačí kuličková ložiska. Ty mají lepší spin (menší tření než jehlová), ale menší odolnost vůči dopadům než jehlová (jehlová jsou delší a síla nárazu se na ně lépe rozloží).

Jinak ta osa z domafitu vypadá poměrně dobře. Jen tam nepíšou nic specifického o ložiskách a jednou tam mají nosnost 700 kg a podruhé zase 500 kg. Před koupí bych se jich zeptal na detaily.

Jiří Kavalír Offline

LittleStrongman

02.06.2014 20:10

Odpovědět

O fitslidu jsem uvažoval delší dobu. Ty cviky vypadají zajímavě.

Jaroslav Polánský Offline

Meathead

06.10.2014 14:22

Odpovědět

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Roman Offline

archetyp91

29.10.2014 14:05

Odpovědět

Ty vado, power rack ze dřeva, to je geniální :-D. To bych zvládnul i já, ale těžko říct, jak se to bude chovat při velkejch vahách (i když to u mě nehrozí), myslíte, že je to bezpečný? Jaký použít dřevo? :-D

Barbar Conan Offline

Barbar-Conan

29.10.2014 15:16

Odpovědět

Barbar-Conan: Ty vado, power rack ze dřeva, to je geniální :-D. To bych zvládnul i já, ale těžko říct, jak se to bude chovat při velkejch vahách (i když to u mě nehrozí), myslíte, že je to bezpečný? Jaký použít dřevo? :-D
Mít doma dílnu tak mám celou posilku ze dřeva :D
Dřevo bych použil tvrdé a pružné což je hlavně jasan, jinak by se dal použít modřín, habr, dub, javor, tady si něco vyber :D
Docela vhodný by byl habr protože často rostou i tenčí kmeny a tím pádem by se nemusely tolik opracovávat a je hodně rozšířený.

lukynnn

29.10.2014 19:17

Odpovědět

Barbar-Conan: Ty vado, power rack ze dřeva, to je geniální :-D. To bych zvládnul i já, ale těžko říct, jak se to bude chovat při velkejch vahách (i když to u mě nehrozí), myslíte, že je to bezpečný? Jaký použít dřevo? :-D
Odolnosti konstrukce bych se nebál, pokud bude kvalitní dřevo, spíš stability. Radši bych to ještě nějak ukotvil v podlaze. A asi bych místo trubek pořídil nějaké pořádné tyče, pokud bys v tom chtěl dělat např. rack pulls. :)

Roman Offline

archetyp91

29.10.2014 19:38

Odpovědět

Ahoj,

po 5 letech jsem se rozhodl upgradovat a z 25mm osy, přejít na 50mm, kde je mnohem lepší nabídka os (trap bar, swiss bar).
Chtěl bych si koupit bumper kotouče a osu.
S tou bych potřeboval poradit. Použití od odhazování při trhu a silového přemístění po dead lift, dřep, bench press.

Rekreační domácí použití, závodní ambice jsem neměl a mít nebudu.

Nebyl jsem schopný vygooglit, jestli stačí osa s ocelovým pouzdrem, nebo zvolit jehličky.

Nechci šetřit za každou cenu, není to spotřebák na rok, ale ani vyhazovat za něco, co při své výkonnosti nevyužiju.

Budu vděčný za každou radu.

Libor Arndt Offline

glowi

23.12.2015 19:52

Odpovědět

glowi: Ahoj,
po 5 letech jsem se rozhodl upgradovat a z 25mm osy, přejít na 50mm, kde je mnohem lepší nabídka os (trap bar, swiss bar).
Chtěl bych si koupitbumper kotoučea osu.
S tou bych potřeboval poradit. Použití od odhazování při trhu a silového přemístění po dead lift, dřep, bench press.
Rekreační domácí použití, závodní ambice jsem neměl a mít nebudu.
Nebyl jsem schopný vygooglit, jestli stačí osa s ocelovým pouzdrem, nebo zvolit jehličky.
Nechci šetřit za každou cenu, není to spotřebák na rok, ...
Určitě chceš jehlová ložiska. Na jakékoli vzpírání chceš aby se ti osa dobře točila a na českém trhu je jen jedna osa pod 10 000 s kvalitními pouzdry. Jestli nechceš aby to byl spotřebák na rok, tak se soustřeď na povrchovou úpravu - tzn. neber žádný oxid, aby měla průměr 28 mm - větší průměr značí použití nekvalitního materiálu nebo je osa určena pouze na powerlifting s průměrem 29. Osa by měla mít vroubkování až k rukávům osy, jako dle pravidel IPF a IWF - pokud totiž nemá, osu navrhoval někdo kdo nemyslel na větší výkony s osou nebo se nevyzná, každopádně ani jedna z možností neznačí nic dobrého..

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Jiří Kavalír Offline

LittleStrongman

23.12.2015 20:22

Odpovědět

LittleStrongman: Určitě chceš jehlová ložiska. Na jakékoli vzpírání chceš aby se ti osa dobře točila a na českém trhu je jen jedna osa pod 10 000 s kvalitními pouzdry. Jestli nechceš aby to byl spotřebák na rok, tak se soustřeď na povrchovou úpravu - tzn. neber žádný oxid, aby měla průměr 28 mm - větší průměr značí použití nekvalitního materiálu nebo je osa určena pouze na powerlifting s průměrem 29. Osa by měla mít vroubkování až k rukávům osy, jako dle pravidel IPF a IWF - pokud totiž nemá, osu navrhoval někdo...
Diky za rady. Pokud jehličky, co říkáš na tuhle osu ? Náhoduu zkušenost těmito [url=https://www.strengthshop.de/weight-plates-hantelscheiben/bumper-plates-vollgummi-hantelscheiben/bumper-plates-sets-vollgummi-hantelscheiben-sets/150kg-bumper-plates-coloured-vollgummi-hantelscheiben-farbig-set-riot.html]bumpery[/url nemáš? Ušetřil bych cca 3000.

dik

Libor Arndt Offline

glowi

28.12.2015 19:37

Odpovědět

[quote=glowi]Diky za rady. Pokud jehličky, co říkáš natuhle osu? Náhoduu zkušenost těmitobumpery[/url nemáš? Ušetřil bych cca 3000.
dik[/quote

Není zač. Na SS pozor, zkušenosti mám jak s kotouči tak s osama. U bumperů musíš chytit správné rozměry a váhovou odchylku, šedé 5 kg jsou tak na 3 odhozy. Osy to je něco, viz foto v příloze. Když jsem to fotil, tak to vypadalo jako že to je jen trubka vyplněná nějakým sajrajtem.

Přílohy

Jiří Kavalír Offline

LittleStrongman

28.12.2015 21:31

Odpovědět

LittleStrongman: Diky za rady. Pokud jehličky, co říkáš natuhle osu? Náhoduu zkušenost těmitobumpery[/url nemáš? Ušetřil bych cca 3000.
dik[/quote
Není zač. Na SS pozor, zkušenosti mám jak s kotouči tak s osama. U bumperů musíš chytit správné rozměry a váhovou odchylku, šedé 5 kg jsou tak na 3 odhozy. Osy to je něco, viz foto v příloze. Když jsem to fotil, tak to vypadalo jako že to je jen trubka vyplněná nějakým sajrajtem.
Hmm, ze se 5 kg kotouce nesmeji odhazovat, pokud jsou na ose samy, pisou, jsou prilis tenke. Pokud SS ne, mas tip ne nejakou jinou osu? Pripadne jine bumpery?

dik

Naposledy upraveno 28.12.2015 22:19

Libor Arndt Offline

glowi

28.12.2015 22:19

Odpovědět

glowi: Hmm, ze se 5 kg kotouce nesmeji odhazovat, pokud jsou na ose samy, pisou, jsou prilis tenke. Pokud SS ne, mas tip ne nejakou jinou osu? Pripadne jine bumpery?
dik
Text odkazu...

Jiří Kavalír Offline

LittleStrongman

29.12.2015 10:25

Odpovědět

lukynnn: Mít doma dílnu tak mám celou posilku ze dřeva :D
Dřevo bych použil tvrdé a pružné což je hlavně jasan, jinak by se dal použít modřín, habr, dub, javor,tadysi něco vyber :D
Docela vhodný by byl habr protože často rostou i tenčí kmeny a tím pádem by se nemusely tolik opracovávat a je hodně rozšířený.
Tak ono i ze železa by to nebylo těžké vyrobit a posvářét , přítel si taky vyrobil, na doma, takovou kladku na zvedání a cvičení na záda, před rokem jsme se stanovami do takové novější bydlení kde máme i menší sklep takže ideální prostor na malou posilovnu, takže tam máme takový základ pro cvičení, nějaké činky, hrazdu a Beng. Co si myslím že bohatě stačí na nějaké to cvičený.

Alicinka

před 4 týdny

Odpovědět

80 příspěvků
Strana 5 z 5

Vytisknout