EMS - mediální bublina, nebo náhrada klasického drillu?

9 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

EMS - mediální bublina, nebo náhrada klasického drillu?

Ahoj,

nedávno jsem poprve slyšel o tzv. EMS trénincích. Spočívá to v tom, že se přes přístroje do vás pouští elektrické impulsy během cvičení. V Praze do nabízí např. Speed Gym . Mě by zajímalo, jestli to opravdu dokáže plnohodnotně nahradit klasický tréninkový programy, nebo jestli se jedná jenom o něco, co by mohlo lehce pomoci z pozice doplňku. Známý mi říkal, že s tímhle stačí 1 trénink týdně a plně to nahradí celý týden objemovky.

Co si o tom myslíte? Máte s tím někdo zkušenosti?

blu3

02.01.2015 14:38

Odpovědět

Re: EMS - mediální bublina, nebo náhrada klasického drillu?

Klidně bych to i zkusil. O EMS jsem už četl v knize o moderních tréninkových metodách. Má to něco do sebe a zároveň to má slabiny. Hlavně, posilování nepůsobí jen na jednotlivé (povrchové) svaly, ale zároveň na vnitřní hluboké stabilizační svaly/systém (HSS) a kosterní strukturu. Mj. se zvedáním těžkých vah zvyšuje hustota kostí.
EMS nedovede lépe zapojovat HSS ani zvyšovat hustotu kostí, navíc nezlepšuje samo o sobě schopnost je hýbat v prostoru.

Nepochybně to ale dovede budovat hmotu a u lidí, co neumějí dobře zapojovat svaly (začátečníky, celoživotní trdla) to může být účinnější než tradiční trénink v posilovně. To, co říká tvůj známý, tedy platí jen u nešikovných lidí, co nemají zajeté správné pohybové vzorce a výkonnou CNS a HTMU :).

Je to určitě slušný doplňkový trénink 1x týdně nebo při rehabilitaci nebo pro profi sportovce, kteří trénují vícefázově.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

02.01.2015 16:58

Odpovědět

Ahoj, já EMS zkusila u Andrei Mikulkové v Pardubicích, má tu studio FitRevolution. Cvičím celkem dost, ale chtěla jsem zkusit něco nového. Mile mě to překvapilo, není to jen pro "lenochy", je k tomu i program. Možná to pomáhá někomu s méně časem, mně se to určitě líbilo ale, je to zase něco jiného

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Zuzana Nejedlá Offline

nejfitzu86

01.04.2015 10:04

Odpovědět

A ten systém je jaký?

Jak dlouho ta lekce trvá, jak vypadá rozcvičení a co se dělá potom?

Kamil Fila Offline

Tetsuo

01.04.2015 10:37

Odpovědět

Neco k tomu je i tady: http://www.profiboxing.cz/video/cesi/videofoto-taborsky-se-chysta-na-soura-i-za-pomoci-elektrickych-impulzu
Skoda ze uz tam neni video, nicmene i tak jde videt, ze to neni jen trpne zatinani pomoci tech impulzu. Taborsky je celkem splaveny, prestoze fyzu asi jako boxer spatnou mit nebude.
Nekdy si to pudu vyzkouset, ale cinka je imo porad cinka. ;)

Lada Offline

kripl

01.04.2015 10:47

Odpovědět

Asi by to bylo dost zajímavý přidat třeba na zaostávající partie.

Karel Mencl Offline

charlie77

01.04.2015 13:44

Odpovědět

Jestli mi z toho vyrostou lytka tak do toho du.
Jinak se dobrovolne pripravovat o radost ze cviceni, fakt ne.

Naposledy upraveno 01.04.2015 22:16

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Tomáš Červinka Offline

tom3

01.04.2015 22:16

Odpovědět

blu3: Ahoj,
nedávno jsem poprve slyšel o tzv. EMS trénincích. Spočívá to v tom, že se přes přístroje do vás pouští elektrické impulsy během cvičení. V Praze do nabízí např.Speed Gym. Mě by zajímalo, jestli to opravdu dokáže plnohodnotně nahradit klasický tréninkový programy, nebo jestli se jedná jenom o něco, co by mohlo lehce pomoci z pozice doplňku. Známý mi říkal, že s tímhle stačí 1 trénink týdně a plně to nahradí celý týden objemovky.
Co si o tom myslíte? Máte s tím někdo zkušenosti?
Ahoj :) Já osobně na EMS trénink chodím. Chodím na něj v Brně - www.bodyexpress.cz. Na úvodní lekci mi trenér řekl, že se jedná o plnohodnotnu náhradu tréninkového programu. Je vhodný třeba i na redukci - zrychlý matebolismus. EMS je taky hodně náročný trénink, takže ně, že stačí 1x týdně, ale docházka je možná pouze 1x týdně, aby se svaly regenerovaly. Už druhý a každý další den jsem si byla jistá, že tohle opravdu trénink nahradí. Cítila jsem všechny svaly najednou, to při tréninku nikdy sama nezapojím...

Soňa Koutná Offline

Listicka

05.03.2017 20:32

Odpovědět

Listicka: Ahoj :) Já osobně na EMS trénink chodím. Chodím na něj v Brně - www.bodyexpress.cz. Na úvodní lekci mi trenér řekl, že se jedná o plnohodnotnu náhradu tréninkového programu. Je vhodný třeba i na redukci - zrychlý matebolismus. EMS je taky hodně náročný trénink, takže ně, že stačí 1x týdně, ale docházka je možná pouze 1x týdně, aby se svaly regenerovaly. Už druhý a každý další den jsem si byla jistá, že tohle opravdu trénink nahradí. Cítila jsem všechny svaly najednou, to při tréninku nikdy sama ...
Ahoj, díky za report...Jak dlouho na body express chodis? Jsou videt nejake vysledky?

Emmicka

10.04.2017 13:47

Odpovědět

9 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout