Adaptogeny (Ashwagandha, Suma, Curcumin,...)

121 příspěvků
Strana 1 z 8

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Adaptogeny (Ashwagandha, Suma, Curcumin,...)

zakládám tohle téma, protože se o dané věci dost zajímám a aby se přínosná diskuze neztrácela ve "Všemožných dotazech" a "e-shopu"

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Petr Špryňar Offline

graves9

09.12.2014 14:17

Odpovědět

Re: Adaptogeny (Ashwagandha, Suma, Curcumin,...)

Co ženšen, zkoušel někdo? Předloni jsem si kupoval pravý šestiletý z portálu adaptogeny.cz, denní dávka cca 10g (sušené kusy jsem rozžvýkal). Drahé, údajně velmi účinné. Denní dávka mi vycházela na 100 Kč. Ani po třech týdnech jsem nic znatelného nezpozoroval. Nevím, jak by to bylo nyní, ale moc se mi již kupovat nechce, rhodiola má u mě účinek znatelný a vychází na zlomek ceny výše zmíněného pravého ženšenu.

Petr Polák Offline

PP

09.12.2014 14:22

Odpovědět

PP: Co ženšen, zkoušel někdo?
ženšen beru normálně extrakty v tobolkách - panax (i korejský), sibiřský... ale žádný přehnaný dávky, takže účinky nějak extra nepozoruju. možná celkově na únavu to působí.
teďka začnu vedle Ashwagandhy testovat i Sumu

Petr Špryňar Offline

graves9

09.12.2014 14:40

Odpovědět

Tak aby to tu bylo pohromadě, tak studie, účinky, dávkování atd. různých adaptogenů lze dohledat na http://examine.com/supplements/

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Big Muscle Offline

Big-Muscle

09.12.2014 18:20

Odpovědět

Pokusím se co nejrychleji dodat ty články, bude tam dost údajů.

K debatě, jestli Ahswaganda tlumí psychiku před tréninkem: maximální DENNÍ dávka je podle mě kolem 6 kapslí.

Kdo si dá za celý jenom 1-2 kapsle před tréninkem, tak z toho bude mít pozitivní efekt.

A z druhé strany, na někoho může být 6 kapslí denně moc a v posilovně nebude tak nabuzený.

Zkuste se pohybovat mezi těmato dvěma póly a vytestovat si, jak to na vás funguje.

Naposledy upraveno 10.12.2014 13:34

Kamil Fila Offline

Tetsuo

10.12.2014 08:31

Odpovědět

6 kapslí mi přijde šílený. Co jsem tak koukal na různá fóra, tak nejlepší výsledky byly při 0,5g-1g, při 1,5g+ přišla na řadu ospalost/otupělost a to ještě mluvím o extraktu s 4,5% withanoloidů.

David T. Offline

Dejv

10.12.2014 15:27

Odpovědět

Individuální snášenlivost a míru stresu máme každej jinou :) Oficiální dávkování dáváme 1 kapsli.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

10.12.2014 15:38

Odpovědět

Jak by se mohlo projevit užívání Ashwagandhy, když je člověk ve stresu a nervní z učení a práce a ještě z nedostatku sacharidů? Mělo by to asi uklidnit, ale jde mi o to, aby to neutlumilo a neučilo se s tím pak špatně na zkoušky..Díky

Karel Mencl Offline

charlie77

17.12.2014 12:07

Odpovědět

Ashwaganda POSILUJE kognitivní schopnosti - soustředění i schopnost se učit.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

17.12.2014 13:49

Odpovědět

Takže je to uplně ideální. Super

Karel Mencl Offline

charlie77

17.12.2014 14:26

Odpovědět

Ono se to používá i na zmírnění Alzheimera. Každopádně to podporuje tvorbu synapsí v mozku. Čili dobrá věcička právě na učení.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

17.12.2014 15:15

Odpovědět

A dávkovat to ideálně mezi jídly?

Karel Mencl Offline

charlie77

17.12.2014 15:22

Odpovědět

Má někdo zkušenost s vlastníma tinkturama? Mám domá právě withanii, eleuterococus, rhaponticum, muiru puamu a řecké seno. Od všeho tak průměrně asi 100 g drcených a sušených částí rostlin. Dělat si to jako čaj je chuťově hardcore. Tak by mě zajímalo, jestli to někdo nezkoušel popř. by nevěděl, jak na to? Jde mi taky o to do jaké míry se ty účinný látky budou ovolňovat do alkoholu.

Venec

17.12.2014 22:54

Odpovědět

Zkoušel jste už někdo tu Sumu? Dokáže před tréninkem nakopnout podobně jako kofein?
Díky

Ondřej Zeithammer Offline

Ondra79

19.12.2014 15:35

Odpovědět

Ondra79: Zkoušel jste už někdo tu Sumu? Dokáže před tréninkem nakopnout podobně jako kofein?
Díky
Zkoušel, trochu to nakopne ale jako kofein ne...spíš je pak během tréninku cítit větší energie a je nižší únava.

blu3

19.12.2014 17:36

Odpovědět

Jak už jsem psal i jinde, Suma není klasický psychický nakopávač. Pomáhá při tréninku s okysličováním a po tréninku s regenerací. (Zvyšuje testosteron, zadržuje dusík-bílkoviny v těle atd.)

Kamil Fila Offline

Tetsuo

20.12.2014 08:43

Odpovědět

121 příspěvků
Strana 1 z 8

Vytisknout