Oslabená imunita

16 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Oslabená imunita

Zdravím,

potřeboval bych poradit ohledně mojí situace. Cvičím pravidelně zhruba od února a během roku jsem už podruhé nemocný (infekce v krku). Došel jsem k tomu, že mám oslabenou imunitu a tak dle článku o imunitě zde jsem identifikoval, že by můj problém mohl být ve zvýšené potřebě glutaminu a kyseliny glutamové a tímpádem oslabení sliznic. (Stres, fyzická zátěž, občas málo spánku).

Kromě tablety multivitamíu denně beru pouze GOS a další multivitamín v potréninkovém nápoji. Žádne další doplňky zvyšující imunitu ovšem v mém jídelníčku nemám.

Cvičím 4x týdně (pokud to stíhám) kalistheniku dle zdejěího plánu. Vstávám v 6:30, po probuzení si dám předtréninkový nápoj (ca 30g sacharidů. 30g proteinů, lecitin, GOS, MCT olej) od 7:00 do 8:00 a po tréninku BCAA + multivitamín + gainer.

Chci proto doplnit do suplementace Glutamin a kyselinu glutamovou (je nutná v případě konzumace glutaminu?). Zajíma mě, do jaké denní fáze glutamin zařadit a v jakém množství. Přemýšlím také o kolostru, není to zbytečné při glutaminu?

Za odpovědi děkuji předem

Erwin

10.11.2014 13:44

Odpovědět

Re: Oslabená imunita

Přemýšlím také o kolostru, není to zbytečné při glutaminu?
zdar, u kolostra je jiny mechanismus ucinku.
Zvaz navstevu imunologie muzes mit neco s cim ti doplnky scela nepomohou.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

nikdo

10.11.2014 21:15

Odpovědět

Glutamin přímo není nutný. Začni, když tak s glutamovou kyselinou, kolem 7 g denně.
Teprve pak, když tak, přidávat glutamin.

Pokud se do 14 dnů stav sliznic nezlepší, běž ke specializovanému doktorovi.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

10.11.2014 22:11

Odpovědět

Zdar, vyuziju tematu pro svuj dotaz..
zdedil jsem strasne spatnou imunitu, neni zimniho obdobi kdy bych nebyl nemocnej.. pres leto a teplejsi obdobi se to da, sem tam neco, ale pres zimu..
zkusil jsem snad uz vse, pravidelne tlacim multak, cecko, glutamin.. zkousel jsem i fos, ale po nejake dobe mi to akorat rozhasi zazivani a seru jak duha
je jeste neco co se da zkusit? oblikam se dostatecne. Pred 14 dny zapal plic, ted jsem zase nachlazenej.
Celkem uz me to sere, protoze vzdy dou tydny nekdy i mesice treninku doprdele.
Budu rad za kazdy tip.

Tomáš Červinka Offline

tom3

31.01.2015 17:50

Odpovědět

Místo FOS doporučuji GOS. Já osobně je snáším mnohem lépe. Jinak se dá ještě poradit kolostrum.

rejdis Offline

rejdis

31.01.2015 18:14

Odpovědět

Gos bych mohl zkusit, kolostrum vim ze tady taky bylo, ale nemuzu ho jaksi najit. Zkusit to brat jen pres ty studenejsi obdobi nebo celorocne? A jak s davkovanim, s temahle produktama nemam zadnou zkusenost. Popr. jeste k tomu neco pridat? Za moje zdravi nejakej ten peniz navic rad dam.

Tomáš Červinka Offline

tom3

31.01.2015 19:17

Odpovědět

V létě se zkus začít otužovat (teda pokud to už neděláš), nic to nestojí. Třeba otec byl pořád nemocný a dost mu to pomohlo. Já to praktikuji pár let a taky už nebývám tak nemocný, ale může to být i věkem...

Martin Vidlák Offline

Vidlak

31.01.2015 20:25

Odpovědět

Kolostrum, alespoň to "sportovní", s více IGF-1, které bychom preferovali, obsahuje i dopingové DHEA a nechceme mít problémy s kontrolou.

Kolostra z lékáren mají více imunoglobulinů a méně IGF.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

31.01.2015 23:22

Odpovědět

Jo otuzovani chci zaradit postupne uz ted..
A do toho kolostra teda jit nebo to bude zbytecne? Popr. zaradit jeste neco tady z shopu kdyz uz budu delat objednavku?

Tomáš Červinka Offline

tom3

01.02.2015 09:16

Odpovědět

kolostrum pořád prodávají to samé v Rudné od Nutristár aditiva

Martin Vágner Offline

vagy

01.02.2015 09:26

Odpovědět

My nevíme, co prodávají v Rudné/Aditivě. A protože jsme některé věci nebyli schopni zjistit, tak jsme od nich odešli.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

01.02.2015 10:08

Odpovědět

Jeste neco na imunitu vzit odsud, at nedelam objednavku jen gos :)

Tomáš Červinka Offline

tom3

01.02.2015 11:34

Odpovědět

Cordyceps nebo Suma

Kamil Fila Offline

Tetsuo

01.02.2015 14:56

Odpovědět

Moje zkušenost je taková, že doplňky mají pramalej vliv. Otužování zase málokdo praktikuje správně.
Co podle mě má smysl je jíst kvalitní potraviny (tj. vynechat všechny svinstva plný cukrů a nasycených/přepálených tuků), hlídat si celej den optimální tepelnej komfort, nestresovat se, necvičit úplně do mrtva a HLAVNĚ zajistit optimální spánkovej režim.
Jestliže budou tyhle body splněný, věřim, že bude častý marodění minulostí.

Jiří Mráz Offline

Frost

02.02.2015 17:14

Odpovědět

Ono to neni tak jednoduchy - muj otec ma bohuzel to samy, porad je nemocnej a vzdy byl, takze to mam po nem. Znam naopak lidi co pro imunitu nedelaji nic a nemocni nejsou.
S jidlem problem nemam, nestresovat se je nemozny, spim min 6h, co se da :D jo pri studiu to bylo lepsi, ale bohuzel.
Jak na to otuzovani? Chci pomalu ubirat na teple, az dojdu do stadia kde se teplou vodou ani nebudu sprchovat. Je to blbost? Zkousel sem i stridat teply-studeny sprchy, ale to jsem delal kvuli regeneraci a zachvilu me to prestalo bavit.

Tomáš Červinka Offline

tom3

02.02.2015 17:30

Odpovědět

Souhlas, imunita je pes. Na posílení můžete využít buď ovoce, jenže u něho je problém, že se ne všechny důležité a potřebné látky vstřebají do těla. nebo doplňky stravy, kterých je na trhu obrovské množství. Něco najdete u vitalandu, normálně v lékarně, nebo jsem teď nedávno narazil i na senzycol. všechno je fajn a nic vlastně není lepší než to druhé. Stačí si vybrat, co zrovna chcete.

Petr Zlámal Offline

Lamacz

27.07.2015 08:32

Odpovědět

16 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout