HIGH TRESHOLD LIFTING+HYPERTROPHY WORK

1 příspěvek
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

HIGH TRESHOLD LIFTING+HYPERTROPHY WORK

HT lifting + Hypertrophy work BICPESY JINAK (není téma pro zajeté sypačky)
Thibadeau vymýšlí stále skvělé koncepty jak posouvat dále naše výsledky. Tento koncept se mi velmi zamlouvá a každý kdo jede ,,čistě'' by měl začít konečně sledovat Thibaudeaův log.

Hned jak Thibadeau zveřejnil koncepty HP mass aj. jsem nikdy nevěnoval bicepsům pozornost. Klasická ideologie vetší počty opak. , více sérii, konstantní tenze a jiné jak vytvořit maximální lokální únavu na tyto partie bylo na mém denním pořádku. Věřím že je to 90% úspěchu.
Když jsem vzpíral, chodil na tréninky kluk, který trávil spíše většinu času o samotě, než v kolektivu. Byl to lehký autista, řekl bych. Vyčníval ale jednou zvláštností, jeho technika byla tak mizerná, že se to projevovalo na jeho pažích.
Klasické přemístění (power clean) snad většina zná, základ pohybu se skládá z boků a hlavně trapezů. Ostatní svaly jsou již méně důležité, ale samozřejmě se používají taky. Pokud někdo nezvládá techniku přemístění a tudíž i všechny ostatních varianty, které maji stejný základ (výtahy vysoké/nízké, výtahy/přemístění z visu, boxu,ze země aj.), tak to bude mít samozřejmě dopad i na ,,špatně'' používané svalstvo.
Zpět k tomu klukovi, on byl přesně ten případ. Špatná technika mu sice dovolila provádět tyto variace vzpěračských cviků, ale jednalo se hlavně o hrubou sílu. V tu dobu nás překvapilo, že kluk v naší váhový kategorii (66-69kg), měl na rozdíl od nás vyvinuté paže (bicepsy). Do dnes si pamatuji, že už tehdy jsme se posmívali jeho technice (samozřejmě za zády).

Do nedávna jsem tomu nevěnoval pozornost. Avšak myšlenka, že bicepsy jsou od přírody spíše vytrvalostní svaly a reagují vice na únavu mě opravdu rychle opustila, nebo mě spíše donutila koukat i na opačné strany. Myslím že nohy lze snadno přirovnat k bicepsům, i když dost hazarduji. Tato myšlenka mě zaujala a začal jsem přemýšlet jak cvičit bicepsy, podobně jako nohy,prsa, ramena, tudíž výkonnostně.
Opravdu, ta myšlenka cvičit ruce stejně jako například nohy, každý den a nějakým způsobem limitovat jejich výkon mě opravdu fascinovala. Zauvažoval jsem a vyzkoušel dost variant. A výsledek?

Určitě pro naturálního jedince je nemožné dělat denně klasické zdvihy s velkou činkou. Do jisté míry to lze, ale ihned jak přijde na vyšší váhu, nelze dodržovat perfect rep a donutit sám sebe nešvindlovat. Mám na mysli všechny klasické body-building cviky, prostě to nelze.
Teď chci poděkovat našemu autistovi, co navštěvoval vzpěračské tréninky a dal mi tuto myšlenku. Našel sem zajímavý způsob jak cvičit VÝKONNOSTNĚ BICEPSY. Jak sem již psal, špatná technika u přemístění a jiných podobných variant těchto cviků, dochází k úplně jiné biomechanice. Náš autista, ale i hodně jiných ,,kvalitních'' vzpěračských nadšenců, používají více ruce, než trapézy. A výsledek je opravdu znát.
Nevýhoda této metody je, že pokud neumí někdo používat (aktivovat) trapezy, snadno si vybuduje restenci na jejich aktivaci a naopak někdo kdo je zvyklý denně provádět se správnou technikou vzpěračské variace, bude mít problém s aktivací paží.

VÝKONNOSTNÍ CVIK NA BICPES
Nejde o nic víc, než klasické výtahy s normálním, až úzkým uchopením v pronaci. Nazval jsem to reverse curl snatch (RCS) Těžko říci co komu bude vyhovovat lépe, lze použit boxy/zarážky, z visu a ze země.

Já to teď běžně cvičím takto:

1-2 série aktivace (stojky, planky, excentrické opakování 4-8s) 5-8opak
3-7 série(neural ramp) RCS ze země normal uchop 7-10opak
8-10 série RCS ze zarážek úzký úchop (jako u sumo DL) 6-8opak
+ Max rep series

Lze to ject klasickou rampou 7/5/3 nebo 5/4/3/2/1. Snažím se držet lehce toho co teď Thibadeau zveřejňuje.

Výhody a nevýhody

++ snadno můžete cvičit bicepsy do velké váhy (120kg a víc je normálka v tomto pohybu)
++ lze cvičit každý den, ze začátku si člověk musí trochu zvykat na vyšší objem prace na biceps
++ ruce jsou stále napumpované (hlavně hluboký sval pažní)
++ nijak to nesnižuje výkon ramen

-- problém s technikou
-- resistence na aktivaci trapezů/nadměrná aktivace paží (např u jiných tahových cviků)
-- pohyb není specifická flexe

Tento cvik musím přirovnat k obráceným zdvihům (reverse curl), určitě to není cvik, jak dosáhnout dlouhé trvající kontrakce. Jde o rychlé škuby.

Původně napsal:stalinchlapecek

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Jan Novák (fake) Offline

Thor

15.09.2014 17:11

Odpovědět

1 příspěvek
Strana 1 z 1

Vytisknout