Akné

93 příspěvků
Strana 6 ze 6

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Re: Akné

1.část
2.část
+ dodatek

Doporučuji to fakt pročíst, porozumíš tomu a bude se ti to hodit do budoucna... Já v tom našel řešení pro sebe(po 2 letech od roaccutane se mi akné stejně vrátilo).

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

JohnnyLee

10.04.2015 15:41

Odpovědět

Knedlik:
A když se tady ozve Jarda a Lojza, že brali roaccutane a během toho cvičili, bude to pro tebe hodně směrodatný? Budeš jim věřit víc než vystudovaný doktorce? :)
Připadá mi pochopitelný, že když jde o svinstvo, co samo o sobě zatíží tvojí regeneraci, tak neni asi úplně žádoucí, abys jí vytížil ještě něčim dalším.
Ale samozřejmě se najdou vždycky jedinci, co jdou proti doporučením doktorů a ještě se tim pak budou hrdě chlubit.

Když už si postavíš hlavu i ty, tak aspoň ne brutální tréninky do mrtva, ale max. kratší a lehčí tréninky.

Jinak jestli nemáš přes 100kg aktivní hmoty, tak 200g bílkovin stejně nezužitkuješ.
Samozřejmě záleží dost na vyváženosti aminospektra - když budeš jíst tak, aby se celkově blížilo ideálu, tak ti bude stačit i zlomek toho množství. A když bude nevyrovnaný, tak sice bude třeba sníst bílkovin víc, nemůžeš se ovšem divit, že když ti toho půlka shnije bez využití ve střevech, že máš pak akné. ;)

Jiří Mráz Offline

Frost

10.04.2015 15:43

Odpovědět

JohnnyLee: 1.část2.část+ dodatekDoporučuji to fakt pročíst, porozumíš tomu a bude se ti to hodit do budoucna... Já v tom našel řešení pro sebe(po 2 letech od roaccutane se mi akné stejně vrátilo).
díky ! početl jsem si a teď jsem o dost chytřejší, hlavně mě zaujal ten "dodatek" pro bodybuildery. Už nějakou dobu uvažuju o tom, že syrovatkovej protein přestanu baštit ale zase co místo toho.
Jinak jestli se tě můžu zeptat, co všechno z toho co tam je si zkusil a jak to zabíralo? Ne, že bych tomu nevěřil, ale zajímalo by mě, co z toho všeho je nejdůležitější nebo co relativně zabírá. Ten roaccutane nejspíš pojedu když už v pondělí dostanu recept, ale abych věděl do budoucna.
PS: je zajímavý, že v tom článku píše, že B3 vitamín pomáhá, ale dneska když jsem řekl doktorce, že žeru B-komplex tak mě řekla ať přestanu, že podporuje akné takže co si myslet teď :D

Jinak to frost: máš pravdu nad těma bílkovinama dlouho uvažuju, že je stáhnu, ikdyž už to mám tak nějak během té doby, co cvičím zažitý. Na druhou stranu jím zase málo sacharidů (nejdu nad 300g/den) kromě maltodextrinu po treninku komplexni jenom, což mě připomíná, že tu maltu asi taky budu muset vyhodit :D
Jinak chtěl jsem jet po splitu, co teď dojedu, Bear routine, ale to asi v accutane kuře nehrozí, takže si dám asi něco lehčího

Naposledy upraveno 10.04.2015 17:47

Knedlik

10.04.2015 17:45

Odpovědět

Hlavně jsem snížil příjem mléka a mléčných produktů. Kdysi jsem našel hromadu článků a studií, že mléko má obrovský podíl na vzniku akné(čím víc, tím horší). Takže jsem si dal týdenní půst,začal jsem pít 3-4 denně zel. čaj, koupil jsem si multivitamín (nexgen) a zdejší FOS (dávám lžičku ke každému velkému jídlu). Asi hned po 2 dnech se to úplně zklidnilo a nic už se neobjevovalo. Po týdnu jsem všechno "vysadil" a zbaštil jsem 500ml bílý jogurt a po 24 hod. už jsem viděl následky. Neříkám, že máš úplně přestat jíst mléko/mléčné produkty, ale nepřehánět to s nimi(což bohužel hromada lidí co posilují dělá).

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

JohnnyLee

10.04.2015 20:47

Odpovědět

JohnnyLee: Hlavně jsem snížil příjem mléka a mléčných produktů. Kdysi jsem našel hromadu článků a studií, že mléko má obrovský podíl na vzniku akné(čím víc, tím horší). Takže jsem si dal týdenní půst,začal jsem pít 3-4 denně zel. čaj, koupil jsem si multivitamín (nexgen) a zdejší FOS (dávám lžičku ke každému velkému jídlu). Asi hned po 2 dnech se to úplně zklidnilo a nic už se neobjevovalo. Po týdnu jsem všechno "vysadil" a zbaštil jsem 500ml bílý jogurt a po 24 hod. už jsem viděl následky. Neříkám, že máš...
Díky moc určitě vyzkoušim! Mléko jsem omezil už dřiv pouze k vločkam na snidani ale zrovna jsem zkoušel s proteinem a nwbylo to tak hrozný takže mi neděla problém nepít mlíko. Jedinej mlečnej vyrobek co jim kromě mlika je tvaroh před spanim tak snad to nebude tak vadit kdyžtak zkusím i bez toho a budu dávat neco jinyho
Ps: fos myslíš tu rozpustnou vlákninu že?

Naposledy upraveno 10.04.2015 20:58

Knedlik

10.04.2015 20:54

Odpovědět

Knedlik: Ps: fos myslíš tu rozpustnou vlákninu že?
Přesně tak

JohnnyLee

10.04.2015 21:18

Odpovědět

Zdarec chlapi, je tu někdo kdo má problém s nadměrným pocením a tím pádem s agresivním potem > vznikem akné?

Celej život se potím o dost víc, než ostatní lidí při stejné činnosti - třeba tělocvik ve škole, kdy hrajeme cokoliv, klidně blbosti, klidně ping-pong, všichni ok, jen já spocenej jak prase, a to už po velmi krátké chvilce či při banální zátěži, pak se jdu osprchovat a než se obleču, už mám spocený záda. Vlastně i banálnosti jako stání v šalině (tramvaj - pro vás kluci z Prahy :-D ), řízení auta... kolikrát i jen chůze. Ono to pak má efekt na akné - vršek zad, hrudník, a obličej, takže bych řekl, že nejde o to nadměrný pocení, ale o to, že mám agresivní pot, protože VŽDY po zpocení se mi kůže zhorší.

Jako jít si zaběhat ven ve funkčním tričku - sebevražda. Stejně tak období zimy. Je sice zima, ale naopak je to horší než v létě - jsem nabalenej do bundy a mikiny, zapotím se a zapařím, a pak jsou záda jak cedník. O obličeji nemluvím, to stačí abych si trochu ve spěchu čistil zuby a už mám spocený čelo :-D

Takže otázka - nevíte si rady, nebo nepomohlo někomu "něco" na agresivní pot? Nějaká třeba očista jater či ledvin, nebo strava bez nečeho..? Btw. - vždycky mi dost pomohla dovolená, je to tou mořskou solí ve vodě, bezpochyby myslím.

Myslím, že pot mi z těla odvádí i určité škodliviny, které způsobují akné, jenže ty škodliviny pravděpodobně pochází z jídla, takže..

Mějte se

Milda

10.04.2015 23:07

Odpovědět

PP: Obecně pohled přírodní medicíny (nikoliv komerčení lékařské) říká, že akné, resp. všechny kožní choroby souvisí s vnitřním prostředím a organizmus se prostředím kůže snaží zbavit sraček. Proto mají hodně často výrazné akné feťáci a velmi často souvisí s nevhodnou stravou a zanešením střev např. pečivem z bílé mouky. Údajně pomáhají i vyšší dávky zinku a celkově správný příjem vitaminů a v neposlední řadě dávat si pozor na vyvážené hormonální prostředí (správný poměr TST vůči estrogenu - viz akné...
A5 mýtů.
zanešením střev např. pečivem z bílé
Pražská gastroenteroložka Anna Jungwirthová ze Sanatoria u sv. Anny však říká, že v záhybech střeva se podle jejích slov netvoří žádný nános nestrávených zbytků potravy.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/dlouhy-pust-idealne-procisti-telo-aneb-nejvetsi-myty-o-detoxikaci-organismu-1s6-/zdravi.aspx?c=A100517_095301_vase-telo_pet

Proto mají hodně často výrazné akné feťáci.
Příčinou akné bývají hormonání změny v organismu dospívajících a také vrozené dispozice. MUDr. Michaela Havlíčková, Dermatovenerologická klinika FNKV
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095946610-diagnoza/121-lecba-akne/video/

Proto mají hodně často výrazné akné feťáci
Na pohotovosti xFNx ne.
atd. LF UK nahradíme Googlem. :)

kernel

10.04.2015 23:30

Odpovědět

JohnnyLee: 1.část2.část+ dodatekDoporučuji to fakt pročíst, porozumíš tomu a bude se ti to hodit do budoucna... Já v tom našel řešení pro sebe(po 2 letech od roaccutane se mi akné stejně vrátilo).
Mohl by mi prosím někdo nastínit něco, co je tam opravdu důležité. AJ moc neovládám a když si to nechám v Chrome přeložit, tak ne všechno dává smysl. Díky moc!

torwart

10.05.2015 13:54

Odpovědět

Popis toho vzniku si už moc nepamatuju, ale ve zkratce píše, že to způsobují záněty a na ty záněty mají vliv hormony a pár dalších věcí.

Doporučuje zkusit:
-antioxidanty
-pročistit střeva (prý nejčastější příčina)
-mít vyvážený příjem tuků omega 3 a 6
-pít zelený čaj (antioxidant)
-vitamín D
-případně zkusit míň sacharidů, víc tuků a bílkovin

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

24.05.2015 22:28

Odpovědět

Tuky víc mastí pleť, čim víc tuků tím víc akné. Buďte ale v klidu, nevím o nikom, komu by výrazně pomohla dieta nebo různá tonika. Prostě a jednoduše, za uhry můžou hormony. Kdo má hodně testosteronu má hodně uhrů a s ženskýma nemá nikdy dost :-). S věkem pak mizí testosteron i akné, bohužel i chuť na ženský.

Nikdo Offline

Ulfhethnar

26.05.2015 13:11

Odpovědět

Mně dost pomohla dieta, když jsem jedl sladkosti, junk food, atd. tak tak to bylo na pleti znát. Už nějakou dobu nejím nic z toho a akné mám o poznání lepší. Když jsem bral zinek, tak to taky dost pomohlo.
https://www.youtube.com/watch?v=KMoiallB4bo

Štěpán Offline

Stepan

26.05.2015 13:49

Odpovědět

Re: Maska na kné

Najde se tu nějaká holka? :D nebo klidně i kluk, který používá nějakou domácí masku na akné? chtěla bych nějakou vyzkoušet jak bude fungovat. Na internetu je jich hrozná spousta a nevím co by mohlo fungovat.. zamlouvají se mi tyto https://www.vaseplet.cz/maska-na-akne/ co myslíte?

Naposledy upraveno 13.10.2021 15:08

Emča Jelínková Offline

eMJeyya

před 2 měsíci

Odpovědět

93 příspěvků
Strana 6 ze 6

Vytisknout