Mrtvý tah - bolest

20 příspěvků
Strana 1 ze 2

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Mrtvý tah - bolest

Ahoj,
už nějakou dobu mám trochu problém u mrtvého tahu, když zvedám nějaké vyšší váhy (80%), tak když jdu s činkou dolů ke kolenům, tak mě zabolí něco jakoby napravo od levé lopatky (cca v oblasti vyznačené na obrázku). Je to taková pichlavá bolest. Nevěděl by někdo, čím by to mohlo být? Díky.

Přílohy

Slabej Čaj Offline

Slaboch

30.07.2014 21:07

Odpovědět

Re: Mrtvý tah - bolest

Namožený/natržený trapézový sval, třeba?

Jiří Vlk Offline

Roper

30.07.2014 21:23

Odpovědět

Namoženej sval by bolel nebo tak,myslím. A natrženej by bolet snad musel. Nemůže být něco zkrácený? Nebo špatný postavení lopatky?

PR Offline

Azurit

30.07.2014 21:36

Odpovědět

Už se mi to taky párkrát stalo, celkem častá věc. Nevím, co to je, ale vždycky to po čase odeznělo.

Ragu Offline

ragu

30.07.2014 21:38

Odpovědět

Tohle někdy (právě teď :) mívám z high pulls. Brzy to přestane. Jen je s tím těžší držet lopatky u sebe třeba při benči...

Roman Offline

archetyp91

30.07.2014 21:51

Odpovědět

Natržený či natažený to asi nebude. Možná to tam mám nějak zkrácené, nevím. Už mi to dělalo dřív, před nějakým měsícem. Pak na chvilu přestalo, ale možná to bylo tím, že byla zrovna nějaká pauza od cvičení a pak sem jel lehčí váhy, už nevím.

Jinak v klidu, nebo u jiných cviků co dělám nic.

Když mám na DL už celkem velkou váhu tak to dost bolí. Taková pichlavá pronikavá bolest.

Naposledy upraveno 30.07.2014 22:01

Slabej Čaj Offline

Slaboch

30.07.2014 22:00

Odpovědět

Bez lékařské diagnostiky, to je jen luštění z křišťálové koule.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Jiří Vlk Offline

Roper

31.07.2014 19:57

Odpovědět

Přesně jak říkáte, moudrý pane.

Slabej Čaj Offline

Slaboch

31.07.2014 21:20

Odpovědět

Nedávno sem po dlouhé pauze začal zase cvičit. Dělal sem DL a opět se ukázalo to píchání někde v oblasti lopatky. Sere mě to, k doktorovi se mi nechce, ale možná to bude nutné...

Jsem si vědom toho, co tu vážený Roper napsal, ale fakt někdo netušíte, co by to mohlo být? Nemohlo by to být třeba tím, že se celou dobu hodně snažím tlačit lopatky k sobě?

Či třeba slabý rhomboid či podobně?

Naposledy upraveno 30.12.2014 22:59

Slabej Čaj Offline

Slaboch

30.12.2014 22:58

Odpovědět

Při mrtvém tahu mě začala bolet nejspodnější část páteře, je to ostrá, bodavá bolest. Začne to po tom, co začnu zvedat větší váhu, dál to bolí i když zvedám samotnou osu.

Techniku si myslím, že mám správnou, pro jistotu sem během pár dní hodím video.
Při dřepech ani žádném jiném cviku jsem nic nezaznamenal, strečink dělám.
Hamstringy zkrácené nemám, bez problému ve stoje dosáhnu na zem.

Je možné, že je to zkrácením nějakého svalu nebo je jediná možnost špatná technika?

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

23.07.2015 19:24

Odpovědět

Nepochybně máš zkrácený iliopsoas a dost možná i hamstringy.
Navíc je možné, že máš špatnou konktrakci hýždí na konci pohybu a nepochybně máš špatně funkční HSS (neděláš silové brániční dýchání, tak jak se má).

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

23.07.2015 20:03

Odpovědět

A to jsem na HSS pracoval docela usilovně
Díky za radu, ihned začnu s nápravou

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

23.07.2015 22:25

Odpovědět

Tetsuo, nevíš, kde by mohl být problém u mě (viz příspěvky výše)? Dneska se mi to po delší době opět projevilo. Zdá se mi, že je to častější u 2. fáze MT když se jde dolů. Dik

Naposledy upraveno 23.07.2015 22:51

Slabej Čaj Offline

Slaboch

23.07.2015 22:50

Odpovědět

kuceraz: Techniku si myslím, že mám správnou, pro jistotu sem během pár dní hodím video.
Při dřepech ani žádném jiném cviku jsem nic nezaznamenal, strečink dělám.
Hamstringy zkrácené nemám, bez problému ve stoje dosáhnu na zem.
Je možné, že je to zkrácením nějakého svalu nebo je jediná možnost špatná technika?
Video určitě pošli, z toho se pozná dost.
Strečink u VĚTŠINY lidí je spíš ke škodě (špatná technika/načasování/nesprávnej výběr partií).
Posuzovat hamstringy (zkrácení) podle toho, jestli ve stoji dosáhneš na zem, je nesmysl - pakliže to teda nezvládneš s naprosto rovnýma nohama a HLAVNĚ s rovným trupem. Tenhle test spíš může svědčit o hypermobilitě bederní páteře, což může bejt ostatně jedna z příčin tvýho problému.

Jiří Mráz Offline

Frost

24.07.2015 11:42

Odpovědět

Frost: Video určitě pošli, z toho se pozná dost.Strečink u VĚTŠINY lidí je spíš ke škodě (špatná technika/načasování/nesprávnej výběr partií).Posuzovat hamstringy (zkrácení) podle toho, jestli ve stoji dosáhneš na zem, je nesmysl - pakliže to teda nezvládneš s naprosto rovnýma nohama a HLAVNĚ s rovným trupem. Tenhle test spíš může svědčit o hypermobilitě bederní páteře, což může bejt ostatně jedna z příčin tvýho problému.
Samozřejmě bylo myšleno s rovným trupem a nataženýma nohama
S tím strečinkem nesouhlasím, neprotahovat se, nezahřívat se před tréninkem je o úraz, což už jsem také poznal

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

24.07.2015 21:03

Odpovědět

Problém se strečinkem je, že sval nepracuje aktivně. Proto je lepší mobilita-drilly, kdy se svaly zatínají.

Samozřejmě, nějaký strečink NAVÍC pomáhá. Zrovna iliopsoas protahovat po tréninku se vyplatí vždy.
K té bolesti při spouštění: spousta lidí nedýchá silově, ale činku pasivně pokládá. Nahoře je potřeba po výdechu se znovu nadechnout a zatnout a fázi dolů provádět aktivně.

Jinak bolesti v dolní části trapézu se diahgnostikují blbě. Obecně ale platí, že lidé mají často přtížené horní trapézy oproti spodním, plus mají nevycvičené stabilizátory lopatek. Existuje na to řada rehabilitačních cviků, které se dělají s lehkými váhami nebo i bez zátěže.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

25.07.2015 12:58

Odpovědět

20 příspěvků
Strana 1 ze 2

Vytisknout