Rhodiola

26 příspěvků
Strana 1 ze 2

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Rhodiola

Snažím se porovnat nabídky Rhodioly na trhu, ale nejsem z toho moc moudrý. :)

Někdy jde o extrakt, někdy jen o čistý prášek z byliny, někdy je udáván poměr extraktu, někdy ne...

Chápu správně, že zásadním parametrem je obsah rosavinu?

A když někde udávají efektivní dávkování 300-600 mg, tak je myšlen extrakt?

Díky za postřehy.

Roman Offline

archetyp91

23.07.2014 18:14

Odpovědět

Re: Rhodiola

Lepší je standardizovaný extrakt. Od toho se pak odvíjí to doporučené FUNKČNÍ dávkování.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

23.07.2014 18:31

Odpovědět

Jo chápeš to správně. Rosavin nebo salidrosid. Přečti si diskuzi na starém fóru, zde:
Ecdysteron - jak hýbat s bílkovinama? Ehm tedy jestli ti nevadí ty romány co jsem tam vyplodil ;(.

Bohužel co se týče bylin, toho co uvádí výrobci a také dávkování tak je v tom strašnej bordel.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Tomáš Koláček Offline

ufonek

24.07.2014 23:06

Odpovědět

Tak jsem konečně pořídil tu Rhodiolu, ale první dojmy po dvou dnech teda nejsou moc dobré...

Přijde mi, jako by na mě působila opačně, než by měla. Místo nějaké energie a dobré nálady cítím spíš apatii.

Máte někdo podobné zkušenosti? Může to být jen počáteční efekt?

Chtěl jsem brát 2x denně 200 mg extraktu. Mám pokračovat, nebo bych měl zkusit snížit dávkování? Díky.

Roman Offline

archetyp91

16.08.2014 12:59

Odpovědět

Anebo zvýšit na 400-500 1-2x denně.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

16.08.2014 13:11

Odpovědět

Pozitivní účinky na psychiku jako ''přírodní antidepresivum'' se objevují fakt až od 500 mg výše. Lze jít až na 1500 mg/den. Někdo při vysokých dávkách ale může pociťovat ospalost, čili opak stimulačního efektu :)

Tomáš B. Offline

Cornelius

16.08.2014 17:02

Odpovědět

Cornelius: Pozitivní účinky na psychiku jako ''přírodní antidepresivum'' se objevují fakt až od 500 mg výše. Lze jít až na 1500 mg/den. Někdo při vysokých dávkách ale může pociťovat ospalost, čili opak stimulačního efektu :)
O přírodní antidepresivum mi ani nejde, chtěl jsem ji spíš jako takový slabší kofein, který bych mohl dávkovat pravidelně. Co jsem koukal na nějaké studie, tak na stimulační a koncetrační účinky stačí i tak 300 mg.

Každopádně - zkusil jsem to dávkování dneska ohulit a dal 2x400 mg. V podstatě platí, že čím vyšší dávka, tak tím vyšší apatie. Od mého běžného stavu je to zkrátka velký rozdíl, ne zrovna příjemný. Je to dost znát například i na vnímání hudby. A ani náhodou to není něco, čím bych podpořil sportovní výkon... :)

Trochu jsem googlil a zdá se, že to není tak výjimečný stav. Zkusím ještě dávkování tak 2-3x100 mg a uvidím, co to udělá. Ale vypadá to, že rhodiola nebude pro mě... :(

Roman Offline

archetyp91

17.08.2014 00:20

Odpovědět

Je možný že by někomu po rhodiole "otekl" jazyk a bolel?

Dan Offline

tekat00

07.09.2014 08:18

Odpovědět

Dá se před tréninkem dávat káva (kofein) + 300mg rhodioly? Respektive, má to smysl, nebo dávat jen jedno z toho?

Jakub E. Offline

bellito

20.04.2015 15:38

Odpovědět

Netluče se to mezi sebou

Kamil Fila Offline

Tetsuo

20.04.2015 16:08

Odpovědět

Ahoj,
která z látek zde v eshopu má pozitivní vliv na psychiku, hlavně co se nálady týče?
Nebude rhodiola dostupná třeba i jen v prášku?

Jaroslav Vorlíček Offline

Skylarker

04.03.2016 14:21

Odpovědět

Rhodiola a Ashwaganda hlavně, jinak Suma a Retibolin.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

05.03.2016 12:19

Odpovědět

Tak jsem si objednal velké balení rhodioly. Zkusím nasadit 6-8 tablet denně v maximálně dvou dávkách. Uvidíme, co to udělá. Ty kapslované jsem tu ještě neměl. Vzpomínám na ty tablety.

Jan Kocka Offline

Sly

16.06.2016 13:52

Odpovědět

Bacha, ty kapsle mají 200 mg extraktu - přidali jsme. Takže 3-4 denně max, jinak tě bude bolet hlava, přinejmenším.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

16.06.2016 14:04

Odpovědět

Tetsuo: Bacha, ty kapsle mají 200 mg extraktu - přidali jsme. Takže 3-4 denně max, jinak tě bude bolet hlava, přinejmenším.
Aha. U popisku k produktu jsem četl stále těch 100 mg. Tak pokud je v tom 200 mg, tak to vychází na ty 4 kapsle. Uvidíme, co to udělá. Líbí se mi ty 4% rosavinu. Nepamatuješ si Tetsuo, kolik procent rosavinu měly ty tablety ze starého shopu? Nebylo tam 3,5?

Jan Kocka Offline

Sly

16.06.2016 20:34

Odpovědět

ahoj, zdravim,
potrebuji poradit, zda li tato rhodiola https://www.noventis.cz/magnesium-rhodiola?gclid=Cj0KEQjwp83KBRC2kev0tZzExLkBEiQAYxYXOp5jHYXzSl-DTTdychhtkNQMo2O8BOBtDmEF4MYzkhsaAtub8P8HAQ
bude mit stejnou ucinnost jako rhodiola nabizena zde http://obchod.ronnie.cz/s-4599-rhodiola-rosea.html, slozeni je trikrat vyssi (salidrosid, rosavin), takze pokud si dam tri tabletky viz prvni odkaz, bude vysledek stejny ? Hlavne cena je uplne jinde. Diky

Dalsi priklad rhodioly zde https://www.drmax.cz/rhodiola-tobolky-pri-stresu-30ks-fytopharma

zmeskin

28.06.2017 16:53

Odpovědět

26 příspěvků
Strana 1 ze 2

Vytisknout