FOS/GOS, ALA,

24 příspěvků
Strana 2 ze 2

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Re: FOS/GOS, ALA,

Ahoj,
našel jsem ve spíži starou krabičku GOS - chtěl jsem to ještě zkusit, ale vykoukla na mne takováhle spečená cihlička. Předpokládám, že to navázalo vodu a v kombinaci s vysokými teplotami se to takhle srazilo.

https://ibb.co/wcYct4V

Otázka zní, je to nutně na závadu? Chutná to stejně a jde to nadrtit. Nebo je to rizikové?

Edit: obrázek mi nejde přiložit :( je to taková porcelánovitá hrudka.

Naposledy upraveno 15.07.2019 10:58

J V Offline

Skylarker

před 1 měsícem

Odpovědět

Obrázek vidím a nevidím takový stav poprvé. Nic tomu není.

Dá se to nalámat a normálně házet do vody, kde se to za několik hodin rozpustí.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 1 měsícem

Odpovědět

Ahoj. Všude pořád někde čtu (hlavně Dušek) jak držejí půsty a jak je to úžasný. Myslíte si,že půst může jakoby nahradit třeba Fos/gos nebo je to blbost? Je to k něčemu dobrý? Když údajně mikrobiom spolupracuje s mozkem tak půst a klystýr může třeba zbavit deprese a úzkosti? A kdyby jo, tak je to jenom alternativa prebiotik a je zbytecne třeba týden hladovět? Díky za názory

Supertramp Offline

Datel

před 4 týdny

Odpovědět

Trochu to motáš dohromady.
- FOS/GOS fungují hlavně jako prebiotika a zlepšují stav mikrobiomu.
- Půsty mají hodně široké spektrum účinků od zlepšení inzulínové citlivosti, snížení mTOR (prodlužování dlouhověkosti), zvýšení autofagie (regenerace starých buněk) až po zvýšení růstového hormonu. Další věc ale je, že půstů je spoustu druhů, v různých formách a dělají se za růzmými účinky. Dlouhodobý půst (1-3 dny) může mít jednorázový pozitivní vliv na mikrobiom z pohledu regenerace poškozených buněk a vymření těch špatných bakterií. Pokud bys ale držel delší půsty, tak už bych se obával umírání kmenů bakterií, protože nebudou mít žádnou výživu.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Karel Mencl Offline

charlie77

před 4 týdny

Odpovědět

Díky za info.

Supertramp Offline

Datel

před 4 týdny

Odpovědět

Jediný, co můžeš dělat, je dávat si FOS/GOS i v průběhu půstu, je to podobný jako si dávat čaj nebo kafe.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 4 týdny

Odpovědět

Jasný. Díky. Tady ještě prosimtě tě, když by ses kouknul - článek, co je vhodné pro mikrobiom; nechci to nějak rozebírat, spíš mě zajímá ta diskuze pod tím článkem, konkrétně pan Novák :) Pan Novák říká, že je pro mikroflóru nevhodná vláknina a že vlastně buchty s moučkovým cukrem jsou ten nejlepší lék. Neberu to vůbec vážně. Jenom prosím o vaše názory. Díky

https://www.margit.cz/co-zabiji-streva/

Supertramp Offline

Datel

před 4 týdny

Odpovědět

FOS/GOS v diskusi ani článku zmiňovaný není, takže nevím, k čemu se vyjadřovat.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 3 týdny

Odpovědět

24 příspěvků
Strana 2 ze 2

Vytisknout