Jaký protein vybrat?

54 příspěvků
Strana 3 ze 4

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Re: Jaký protein vybrat?

Bfinger: Co si myslíte o tomto produktu
http://www.reflexnutrition.cz/instant-whey-native-227kg-banan/d-70371/ ?
Od Reflexu jsem zatim mel Whey Pro a Whey Duo. Ano, je to v pohode a patri mezi top. A ano, jsou drazsi nez ostatni, co udelaji stejnou sluzbu. Viz proteiny tady v eshopu, zname Smartlabs Hydro atd. Mne osobne uz moc u Reflexu nehraje pomer cena/vykon. Jeste kdyz tak Nexgen, nic dalsiho od nich uz me neoslovuje.

Martin Pop Offline

mpop

12.09.2014 14:16

Odpovědět

Ahoj, ja sama mam protein whey isolate 90 a jsem s nim velice spokojena :) www.profinutrition.cz tam jej kupuji

Janicka

24.02.2015 14:15

Odpovědět

Dá se dosáhnout nějaké slušnější využitelnosti namícháním těchto dvou proteinů?

http://www.namaximum.cz/kategorie/proteiny/wheat-protein-concentrate-psenicny-protein/

Aminokyseliny mi nepřijdou tak hrozný, až na:
Tryptofan 0.01
Cystein 0.02
A nevím, jak moc to rozhodí využitelnost zbytku

http://www.namaximum.cz/kategorie/proteiny/sotein-sojovy-proteinovy-izolat-90/

Jsou bez příchuti, to už si případně dořeším, ta cena je ovšem zajímavá.

Naposledy upraveno 24.05.2015 15:16

Zdeněk Kučera Offline

kuceraz

24.05.2015 14:48

Odpovědět

Jinak co říkáte na Sunwarrior Blend?

rejdis Offline

rejdis

24.05.2015 15:21

Odpovědět

rejdis: Jinak co říkáte naSunwarrior Blend?

Snad ti to bude stačit jako dostatečná odpověď.

Petr B Offline

vEprik

24.05.2015 16:18

Odpovědět

vEprik: http://i.imgur.com/eYBlyNq.gifSnad ti to bude stačit jako dostatečná odpověď.
OK :D Ale proč?

rejdis Offline

rejdis

24.05.2015 16:42

Odpovědět

Jako, upřímně mi to může být jedno, ale co se vám na tom veganství tak líbí?

Já nevidím důvod proč si to tak ztěžovat, když z živočišné stravy dostaneš mnohem více. Ty aminokyseliny tam nejsou pro srandu králíkům.

Nevím jak by vegan v minulosti přežil...

Z globálního hlediska napáchá zemědělec Zemi mnohem víc škody než lovec...

Když jsem nad tím s kamarádem polemizoval, tak pokud jsi pro dobro Země opravdu zapálený, tak prvním stupněm je spáchat sebevraždu, druhým stát se kanibalem, protože to co přírodě nejvíce škodí, je člověk.

Odbočil jsem, vím:D

Kryštof Slabý Offline

dv9

24.05.2015 23:19

Odpovědět

dv9: Jako, upřímně mi to může být jedno, ale co se vám na tom veganství tak líbí?
Já nevidím důvod proč si to tak ztěžovat, když z živočišné stravy dostaneš mnohem více. Ty aminokyseliny tam nejsou pro srandu králíkům.
Nevím jak by vegan v minulosti přežil...
Když jsem nad tím s kamarádem polemizoval, tak pokud jsi pro dobro Země opravdu zapálený, tak prvním stupněm je spáchat sebevraždu, druhým stát se kanibalem, protože to...
Mně se veganství nelíbí. Líbí se mi jen tento veganský protein jakožto alternativa k proteinům z mléka či syrovátky.

rejdis Offline

rejdis

25.05.2015 07:20

Odpovědět

Já tu snahu SunWarrioru oceňuju. Akorát nevím, jestli ta cena 1200/kg je opravdu adekvátní ceně surovin. Ale vzhledem k tomu, že na trhu není moc alternativa, tak je o tom trochu zbytečné spekulovat.
Jinak tohle je špatná úvaha. Západní civilizace nestojí na lovení. Stojí na průmyslovém chovu zvířat, kterým se dává obrovské množství potravy vypěstovaném v zemědělství. Čili je to neodlučitelně propojeno a prakticky to, co by lidstvu stačilo z výnosů zemědělství, se ještě prohání trávicím traktem zvířat. Nehledě na ekologickou zátěž (např. produkci metanu u krav a celkovou obrovskou spotřebu vody) tu je nezanedbatelné hledisko utrpení zvířat v masových chovech. Argumentace, že živých tvorům se nemá ubližovat, je dosti neprůstřelně propracovaná oproti pouhému "lidé jsou zvyklí jíst maso" nebo dokonce už dost nelogickému "ta zvířata by se bez lidí ani nenarodila".
Doporučuju na tohle téma minimálně knížku Dilema všežravce (vyšla i česky) nebo knihy filosofa Petera Singera.
Bez nich je ta debata dost amatérská. (Říkám to celkově jako člověk, který jí maso a nějakou dobu ho asi ještě jíst bude...) A píšu to jen jako reakci na "nechápu, o co těm veganům jde". Jde jim o dost a dává to dobrý smysl, bohužel.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 6x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

25.05.2015 08:43

Odpovědět

Určitě přečtu, tohle téma mně zajímá.

Tak argument : lidi jsou zvyklí jíst maso je blbost, to ano.

Ale živočišná strava je přeci člověku mnohem bližší než rostlinná, ne?

Jako v současnosti jsme v trochu jiné situaci, máme přístup celoročně ke všemu, máme průmysl a chemii, různé doplňky, extrahované vitamíny a minerály, takže ano, na vegan style se nyní dá přežít.

Ale to je takový high-tech moderní doby z mého pohledu...

A samozřejmě to jak se plýtvá vším, masový chov atd. to ok není.

Byť století zpět a praxe byla úplně jiná, 1000 let zpět?

Díval jsem se na to spíše z toho historického hlediska, mi se nezdá reálné přežít na rostlinné stravě napříč dějinami.

Jako na dialog to není zrovna lehké téma, hodně to padá do filosofie a taky do vědomí. Udělám něco, a do smrti mám polemizovat nad tím, jestli to bylo správné?
Jestli není lepší postavit se tomu čelem a vzít na sebe následky, bez pocitu viny.

Živým tvorům by se nemělo ubližovat.... a stále se zabíjíme navzájem...

, jako zvířata jsou mimo náš konflikt, to ano, ale dokud nezměníme svůj vztah ke člověku, tak nevím jak se má změnit vztah člověka k "nižším druhům".

Potravinový řetězec fungoval vždy, a to že se na zemi rozšířil parazit jménem homo sapiens a díky svému mozku se dostal na jeho vrchol, takový je náš uděl...

Zvíře masožravec nad tím nepřemýšlí, to je ok.

Co ale takový člověk žijící původním stylem, pro kterého je kořist otázkou života a smrti?

Kdybych žil někde v amazonii, tak bych vůbec nepřemýšlel jestli to zvíře mám, či nemám zabít...

Doufám, že chápete můj úhel pohledu.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Kryštof Slabý Offline

dv9

25.05.2015 13:32

Odpovědět

Takové poselství, které se mi zdá užitečnější je: spíš než být vegan, kriticky myslet a žít střídmě.

Kryštof Slabý Offline

dv9

25.05.2015 13:36

Odpovědět

Je třeba si říct, že mozek u našich prapředků prošel největší změnou od doby kdy začali jíst i maso. Díky masu mělo tělo najednou dostatek energie zabývat se i touto prkotinou:-). Nemyslím si, že naturální cvičení (s cílem být velký a silný) jde bez masa nebo živočišných produktů. Jde spíš o to chovat se slušně ke všemu živému a zvlášť k zvířatům které nám slouží za potravu. Neplýtvat! Vynikající cestou je ekozemědělství. Jediné co můžeme udělat je kupovat od místních farmářů a tím je podpořit. To přinese prospěch i nám, jak lepším svědomím, tak zdravější a kvalitnější potravou. Osobně jsem všežravec a nehodlám to změnit. Nikomu nevnucuji aby jedl maso, ale nerad od někoho poslouchám abych ho nejedl, že jsem vrah a podobné nesmysly. Nejhorší jsou vegani kteří zakážou živočišné výrobky i svým dětem. To vede prokazatelně k nedostatečnému vývoji a to hlavně u mozku.
A jsme zase na začátku :-).

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Nikdo Offline

Ulfhethnar

25.05.2015 14:01

Odpovědět

Dobrý den,

Dělám atletiku a rozmýšlím se jaký protein si vybrat. Uvažuji o http://eshop.aktin.cz/proteiny/whey-protein-fitness-authority-2270g

a o http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/305-wheyco-82/

Děkuji moc za odpověď

bara123

24.06.2015 16:03

Odpovědět

Je to poměrně srovnatelné. Otázka, jestli chceš nakupovat něco dalšího tady, nebo jen protein.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

24.06.2015 16:55

Odpovědět

Ahoj, narazil jsem na toto fórum a chtěl bych vás poprosit o pomoc s výběrem proteinu. Již delší dobu posiluju, ale svaly už nenabírají. Potřeboval bych je povzbudit. Přečetl jsem si článek jak vybrat protein, ze kterého jsem si vybral buď CFM proteiny nebo WPC protein. Který z těchto proteinů byste mi doporučili? Díky za názory.

Naposledy upraveno 16.09.2017 20:29

Antonio87

16.09.2017 20:28

Odpovědět

Antonio87: Ahoj, narazil jsem na toto fórum a chtěl bych vás poprosit o pomoc s výběrem proteinu. Již delší dobu posiluju, ale svaly už nenabírají. Potřeboval bych je povzbudit. Přečetl jsem si článekjak vybrat protein, ze kterého jsem si vybral buď CFM proteiny nebo WPC protein. Který z těchto proteinů byste mi doporučili? Díky za názory.
Pokud chápeš principy budování svalů, tak víš, že je v podstatě jedno jaký protein koupíš.

Pokud víš, že ti svaly nerostou, kvůli nedostatku proteinu, začni víc jíst.

Takže se zeptej sám sebe. Vážně potřebuješ kupovat doplněk stravy nebo stačí jen vylepšit jídelníček?

Tomáš P Offline

Tom

17.09.2017 11:25

Odpovědět

54 příspěvků
Strana 3 ze 4

Vytisknout