Káva

12 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Káva

Kdo pije kávu - jakou preferujete? Mletou, instantní, zrnkovou...?

Nějakou bio, nebo dražší special kávy (Kolumbijskou, Brazilskou, Guatemalskou, apod...)?

Kávu piju většinou ráno, nebo před tréninkem. Vždycky ale tak 1 šálek denně.

Jakub E. Offline

bellito

13.05.2014 12:26

Odpovědět

Re: Káva

bellito: Kdo pije kávu - jakou preferujete? Mletou, instantní, zrnkovou...?
Nějakou bio, nebo dražší special kávy (Kolumbijskou, Brazilskou, Guatemalskou, apod...)?Kávu piju většinou ráno, nebo před tréninkem. Vždycky ale tak 1 šálek denně.
Pakliže chceš, aby ti to prospívalo a ne škodilo, tak doporučuju určitě volit nějakou kvalitní alternativu (jak přímo danej produkt, tak i co se přípravy týče).

Na netu je spoustu článků, případně mrkni třeba na tohle video.

Jiří Mráz Offline

Frost

13.05.2014 12:47

Odpovědět

Cíl tématu? Pokec o zdravotních výhodách / nevýhodách, nebo debata o chuti?

Já jsem se kávou docela zabýval, dospěl jsem k tomu, že 99% toho co koupíš v supermarketu stojí za prd, mnohokrát kvalitnější je většina čerstvě pražených káv, mletých až těsně před přípravou. Ty jsou pak velice chutné pité černé, v přípravě espresso, filtr, mocca konvička, frenchpress.

Zároveň jsem dospěl k tomu, že pokud si tam člověk naleje mléko nebo dá cukr, tak je skoro jedno co pije, protože chutnají všechny kávy hodně podobně.

Instantní káva ani jako káva nechutná, dobré tak pro lidi co mají rádi půllitrové hrnky s mlékem a cukrem.

Dá se sehnat i zrnková káva se sníženým obsahem kofeinu, ale bacha na metodu použitou na její výrobu, myslím že nejvhodnější bylo odstranění pomocí CO2.

Jaroslav Vorlíček Offline

Skylarker

13.05.2014 12:51

Odpovědět

já si dávám Davidoff instant..ta cena je vysoká ale já to nekupuju,takže proč ne...ale jinak z těch nekomerčních mě zaujala třeba tohle ale nezkoušel jsem ještě

Naposledy upraveno 13.05.2014 13:24

Jakub Touš Offline

jak.to

13.05.2014 13:23

Odpovědět

Cílem tématu je zjistit, co za kávu koupit, když chci, aby bylo pití zdraví prospěšné.

Cukr a mléko (smetanu) do kávy nedávám. To už pak pro mě není káva.

Naposledy upraveno 13.05.2014 13:28

Jakub E. Offline

bellito

13.05.2014 13:25

Odpovědět

Kávu piju zásadně čerstvě upraženou, namletou těsně před konzumací.
Beru základní jednodruhové arabica nebo robusta, případně si dělám vlastní směsi. Oblíbil jsem si brazilskou, honduraskou a robustu z Indie.

Vše z http://www.botacoffee.cz/

Denně mám tak 2-3 šálky, připravenou převážně ve french pressu (žádnej novej cvik) nebo klasicky vařenou v džezvě.

Do sebe bych už nedostal nic jiného. Pokud kávu nemám, tak piju raději bylinkové čaje nebo rooibos, než abych dával třeba nescafe.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Jakub Mach Offline

Esak

13.05.2014 15:49

Odpovědět

Mam kavovar i mlynkem, takze to vsehcno udela za me. Od zrnek az po espreso. Celkem dost sem si oblibil Roiba Silver. 55% arabica a 45% robusta. Kdyz sem si poladil teplotu vody,tvrdost a hrubost mleti, pro me srovnatelna chut jak v lepsi kavarne:). Jinak davam denne 4-5 espress(33ml) podle toho jak moc narocny den mam.

David Richtr Offline

jimbo93

13.05.2014 18:48

Odpovědět

Kávu piju zásadně z co nejmenšího hrníčku a se zvednutým malíčkem. Ostatní věci jsou irelevantní.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 4x.

Ragu Offline

ragu

14.05.2014 07:36

Odpovědět

Jak uz bylo receno, tak arabica nebo robusta dle nalady. Nejlip si pomlet doma, ale nebojim se koupim i mletou v lepsim kafe obchode. Co se tyka pripravy, tak jedu prekapavanou. Samozrejme bez cukru, mleka, smetany apod.

Martin Pop Offline

mpop

14.05.2014 08:51

Odpovědět

French press?

Přílohy

Jaroslav Vorlíček Offline

Skylarker

14.05.2014 19:37

Odpovědět

zdravím, já si nejraději dávám kávu ráno před cvičením, jeden nebo maximálně dva šálky, mám ji nejraději z moka konvičky, kterou mám z
tohoto obchodu
Po obědě si už kávu nedávám, to bych nemohl spát a pak dobře regenerovat.

Jan Fukal Offline

janfukal222

23.06.2018 09:09

Odpovědět

u mě je to spíš arabica - nepoužívám kávovar, ale moka konvičku.

Marta Kaniewska Offline

martik

před 2 měsíci

Odpovědět

12 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout