Věnec - profil

556 příspěvků
Strana 32 ze 35

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Re: Věnec - profil

Bonus day

1) Press 5/3/1 loading
5x25
5x40
3x47,5
3x60
3x65
5x72,5

2) lateral raises
2x12x12
DS: 8x12, 8x10, 8x8, 8x7,...

3) one arm DB rows
2x12x22
1x10x22

4) reverse peck deck
2x16x20
DS: 10x25; 10x17,5; 20x12,5 - failure

Pak bicepsy do zničení a lýtka vsedě 3 série a pak jedna do selhání. Sem tam jsem dal pár shybů (tak 20-25 celkem).

Naposledy upraveno 02.10.2016 12:55

Venec

02.10.2016 12:55

Odpovědět

Sheiko #32v2 - Week 3, Day 1

1) Squat
1x3x65
1x3x80
1x3x90
4x2x105

2) Bench press
1x3x60
1x3x70
1x3x80
2x2x92,5
2x1x100

3) flat bench DB press - lehce
3x6x28 DBs

4) ab wheel
3x10

Dřepy byly pro změnu dneska nějaký těžký, asi furt rozsekaný po pátečních 16 sériích. Naopak benche šly pro změnu dost nadprůměrně. Doplňky šly hladce. Po tréninku kontrastní sprcha...masochismus.

Venec

03.10.2016 11:36

Odpovědět

Pěkně si jedeš! Jen tě asi musí štvát váhy na dřepu co?

Naposledy upraveno 03.10.2016 16:14

Dmitry Danchenko Offline

Dmitry

03.10.2016 16:14

Odpovědět

Dmitry: Pěkně si jedeš! Jen tě asi musí štvát váhy na dřepu co?
Díky. Nj, už jsem si zvyknul, hlavně že mě to baví. Rozhodně to s nim ale nevzdávám, naopak bych se na něj chtěl po Sheikovi více zaměřit.

Venec

03.10.2016 20:34

Odpovědět

Venec: Díky. Nj, už jsem si zvyknul, hlavně že mě to baví. Rozhodně to s nim ale nevzdávám, naopak bych se na něj chtěl po Sheikovi více zaměřit.
Co plánuješ dát po Sheikovi?

Dmitry Danchenko Offline

Dmitry

03.10.2016 22:00

Odpovědět

Dmitry: Co plánuješ dát po Sheikovi?
Jistě ještě nevim. Buď se zaměřit na svaly, co mě limitují a dělat trochu více opakování nebo Easy Strength od Tsatsoulina, oboje tak na 2-3 týdny a pak opět najet na nějakou silovku. Přemýšlím o 915 od Thibse, ale zároveň chci v tréninku nechat military press, což většina silovek postrádá (krom 5/3/1).
Tak nevim, celkem mi teď vyhovovala ta frekvence hl. cviků, ale zároveň bych chtěl trochu přidat na intenzitě.
Za každej nápad/tip budu rád :).

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Venec

04.10.2016 08:08

Odpovědět

Jestli tě to takhle baví, tak pořadí cviku zachovej a přidej jen počet sérií u hlavních cviků dne. To je celkem primitivní.
Já teď pročítám tréninkovou metodu od Lilliebridgů, ale nejsem si jistej, jestli je dobrý jezdit tah a dřep v jeden den, i když ten druhej cvik je jen lehce.

Naposledy upraveno 04.10.2016 10:39

Jiří Vlk Offline

Roper

04.10.2016 10:30

Odpovědět

Roper: Jestli tě to takhle baví, tak pořadí cviku zachovej a přidej jen počet sérií u hlavních cviků dne. To je celkem primitivní.
Přidat série? No pokud bych chtěl přidat na intenzitě, tak bych naopak asi ubral série nebo resp. celkový objem bych musel nějak vlnit. Navíc bych chtěl zkoušet i různé modifikace cviků (board press, pin squat, využití expandérů apod.), jen nevim, jak to naprogramovat, abych to nepřepálil zas. To byl vždycky můj problém.

Venec

04.10.2016 15:12

Odpovědět

Nebo tak. Způsobů je přehršel.

Bejt tebou, tak si udělám specializaci např. na bench press, ve který budeš mít hodně lockoutů (u nich bych volil pozici zarážek takovou, kde máš mrtvej bod u BP), close-grip bench pressů, incline bench press a trochu i board press. Teoreticky by šel i larsen press/spoto press. Samotnej bench press cvič jen schválně málo - když už, tak spíš pauzovanej.

Zainvestoval bych i do katapultu (od Metalu, Titanu či SBD), což je taky celkem dobrá pomůcka.

Takovej jeden specializační cvik z toho zařazuj do každého tréninkového dne, to podle mě není problém. Neboj se chodit vždy min. do 85% maxima i třeba po blbejch jedničkách (u lockoutů lze pravidelně chodit i k 90% maxima, si myslím).

Btw, když si zmínil board, tak máš k dispozici celou sadu boardů nebo jen jeden? Kdybys měl, tak pak třeba po tejdnu jde střídat výška toho boardu.
Ve specializaci na dřepy by to bylo podobný, víc upřednostňovat druhotný cviky na úkor dřepů. To je můj postup, kterej ovšem nemusí fungovat na tebe, to je ta potíž.

Naposledy upraveno 04.10.2016 15:35

Jiří Vlk Offline

Roper

04.10.2016 15:34

Odpovědět

Roper: Nebo tak. Způsobů je přehršel.
Bejt tebou, tak si udělám specializaci např. na bench press, ve který budeš mít hodně lockoutů (u nich bych volil pozici zarážek takovou, kde máš mrtvej bod u BP), close-grip bench pressů, incline bench press a trochu i board press. Teoreticky by šel i larsen press/spoto press. Samotnej bench press cvič jen schválně málo - když už, tak spíš pauzovanej.
Zainvestoval bych i do katapultu (od Metalu, Titanu či SBD), což je taky celkem dobrá pomůcka.
Takovej jeden sp...
Ok, díky za vyčerpávající odpověď :). Už jen proto, že se bench přibližuje dřepu bych chtěl raději zapracovat více na dřepu. Jen pořádně nevim, jak si takový plán sestavit. Možná "namontovat" to na Sheika, s tim, že dny kde je dřep bych dal jeho variace (z boxu, ze zarážek, pauzovaný,...).
Popř. bych dal bench jen 2x týdně a více prostoru by zbylo pro dřep. Mrtvolu bych dal nějak středním objemem. Asi se budu muset naučit konečně principům autoregulace.
Nebo co si o tom myslíš?
Díky

Venec

05.10.2016 09:23

Odpovědět

Na to, že už trénuješ poměrně dlouho, tak si očividně nedokážeš moc poradit.

Dejme tomu, že budeš trénovat 3x tejdně, což je taková ideální doba, kdy se tělo obvykle stihne zregenerovat. Viděl bych to takto:

1.den - paused squat (lehce, pár sérií), pin squat (více sérií/opakování, jít klidně až do 90-95% maxima), lying leg curls + leg extension, lunges jump, ankle jump/one leg calf raise, abs

2.den - deadlift (vyšší počet sérií, chodit max do 85% maxima, obtýden střídat s deficit deadlift with chains), rack lockouts (střední rozhraní sérií, nebát se jít do vyššího % maxima), incline bench press (lehce, malej počet sérií ), 1/4 squat (lehce - dynamicky), seated cable rows/bent-over row, RTE + ez-bar curls

3.den - box squat (vyšší počet sérií, chodit k 90% maxima), top-half front squat (vyšší počet sérií, váhy držet s rezervou), close-grip paused bench press (vždy max. 1-3 opakování, střední rozhraní sérií - dejme tomu 8-10), pull-ups/jumping pull-ups (klidně po dobu tréninku, jak jsi zvyklej), box jump (z hlubokýho dřepu skákat na bednu/lavičku)

Na kulturistický dny bych se fakt vysral (co ti daj efektivního?).

O víkendech, nebo v netréninkovejch dnech, kdy se budeš cejtit, dávej sprinty (rovinky a do kopce).

Takhle podle mě máš v pohodě na minimálně 4-6 měsíců vystaráno. Po určitý době zkus osobák na dřepu. Měl by se ti hnout.

Naposledy upraveno 05.10.2016 12:48

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Jiří Vlk Offline

Roper

05.10.2016 12:43

Odpovědět

Roper: Na kulturistický dny bych se fakt vysral (co ti daj efektivního?)
Tak v doplňkovém dnu jsem jel silově military, který chci v tréninku zachovat, taky jsem jel zadní delty, který se hodí mít v nějaký rovnováze k těm předním, který dostávaj dostatečný stimul při všech možných tlakách. Zbytek jako bicepsy, lýtka a tak jet vysloveně nemusím, ale ty ramena bych tam prostě nechal, možná taky trochu latissimů, ale cviky na ně jsi zmiňoval v tom druhém dnu, takže ok.
Roper: Na to, že už trénuješ poměrně dlouho, tak si očividně nedokážeš moc poradit.
Poradit si neumím, protože chci vždy všeho moc a je lepší mít kritiku někoho jiného. Jinak řečeno někomu jinému bych uměl asi dobře poradit, ale sám sobě budu vždy špatným trenérem (o tom snad psal i Dave Tate).
Roper: 2.den - deadlift (vyšší počet sérií, chodit max do 85% maxima, obtýden střídat s deficit deadlift with chains)
řetězy nemám k dispozici, ale expandéry by měly posloužit stejně dobře, ne?
Roper: box jump (z hlubokýho dřepu skákat na bednu/lavičku)
To používám spíš jako dynamický warm up před dřepama občas

Jinak děkuju za odpověď :).
Sheiko #32v2 - Week 3, Day 2,

1) Bench press
1x3x60
1x3x70
1x3x80
4x2x92,5

2) Deadlift
1x3x80
2x3x95
2x3x112,5
3x2x120
cluster:4x120 (10s pauzy)

Benche šly solidně, žádná velká dřina. Ale u mrtvol jsem se nemohl dostat do správnýho groovu či jak to říct, nějak mi to nesedělo, opakování nebyly všechny stejný a šly nějak těžce, u posledních dvou sérií jsem se zděsil, kolik je hodin a musel jsem je natěsnat do jednoho clusteru a vypadnout.

Venec

05.10.2016 14:26

Odpovědět

Venec: Tak v doplňkovém dnu jsem jel silově military, který chci v tréninku zachovat...
Máš tam poměrně dost cviků, u kterých se ramena unavujou hodně, tudíž další stres v podobě miltiary pressu je zbytečnej.
Venec: řetězy nemám k dispozici, ale expandéry by měly posloužit stejně dobře, ne?
Osobně jsem expandéry k určitýmu cviku nikdy nezkoušel, takže těžko soudit. Ale řetězy jo, přičemž u deadliftu byl pocit, že mi chce někdo vyrvat osu z dlaní (při vyšší váze). U bench pressu je docela zlo to postupný navyšování váhy zaviněný natahujícím se řetězem.

U expandéru je problém v tom, že ti takřka kdykoliv můžou prasknout, aniž bys to čekal, pokud neznáš nosnost. A u deadliftu to platí dvojnásob. Takže asi nejlepší řešení bude, když budeš dělat "jenom" deficit deadlift bez řetězů. Eventuálně deadlift ke kolenům s krátkou pauzou a hned dolu, popř. s následným dotahem. Ale vzhledem k tomu, že ti minule při něm jeblo v zádech, tak nevím.

Kdybys třeba chtěl expandéry využít k bench pressu, je dobrý to udělat tak, jak jeden student Sheika:

Venec: To používám spíš jako dynamický warm up před dřepama občas
Dávej to po. Jde o to, abys splnit dynamickou vložku, která je podle mě v progresivní specializaci na dřep důležitá. Nebo pokud by ti časem nevyhoval box jump, stačí mrknout na NCT od Thibse.

Naposledy upraveno 05.10.2016 15:41

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Jiří Vlk Offline

Roper

05.10.2016 15:13

Odpovědět

Sheiko #32v2 - Week 3, Day 3

1) Bench press
1x3x60
1x3x70
1x3x80
3x2x85
Back off set: 1x8x70

2) Squat
1x3x65
1x3x80
1x2x90
Back off set: 1x10x70

3) kneeling cable crunch
2x8x70

4) seated cable rows

Včera večer hokej, takže spaní na nic. Bench šel dobře, explozivně. Dřep nebyl tak slavnej. Čekám, že by už mohla nastat superkompenzace a v pondělí by mohly opakování víc lítat. Trošku přidám na kaloriích, resp. nebudu to nijak škrtit zbytečně.

Venec

07.10.2016 13:04

Odpovědět

Bonus day - DE

1) (Speed) Bench
5x3x60

2) Box Squat (opět co nejvýbušněji)
5x3x70

3) (Speed) DL
3x3x70

4) sled work
4x15m s 60kg na saních

Shyby vloženě: asi 20-25 celkem

Dneska jsem testoval jinej gym a musím uznat, že daleko lepší než kam chodím. Klasická posilovna s dobrou klecí a benchem, vedle pak crossfitová zóna s platformou, 3 klece, expandéry, kettlebelly, sáně, hrazdy, glute-ham raise, reverse hypers, bedny na box jumpy, medicinbaly...
Ten GHR je docela výzva, protoze nedám ani jedno opakování :-D.
Jinak trénink ala dynamic effort kolem 50% 1RM, jel jsem jen hodně lehce, spíš si zopakovat pohyby. Váhy už se zdají bylo pocitově lehčí, shyby jsem si jel hrozně na pohodu, musel jsem krotit ego a nenakládat váhu pro dobro blížících se testů 1RM.
O novým fitku budu uvažovat, škoda že nemaj řetězy a je to tam o polovinu dražší než, kam chodím teď....jo a taky bych tam potkával lidi, co dělaj crossfit :D

Venec

08.10.2016 12:17

Odpovědět

Sheiko #32v2 - Week 4, Day 1

1) Bench press
1x3x60
1x3x70
2x2x80
3x1x85

2) Deadlift
1x3x80
1x3x95
3x2x112,5

3A) Kneeling cable crunch
2x8x70

3B) straight-arm rope pulldowns
2x12x30

4) rope hammer curls
3x12x30

Po dnešku jsem fakt nasranej. Benche jsem odjel v pohodě, opakování lítaly, jak by asi měly. Avšak po první sérii mrtvol mě začlo píchat nad pravou hýždí a bolí to. Ozve se to vždy ve chvíli, kdy se snažím k něčemu ohnout nebo bych si sedal. Trénink jsem dojel, ale nevím, co teď dál.
Zkouším to rozmasírovat foam rollerem, ale je to očividně hlubší sval a spíš by to chtělo nějaký míček.
Tohle už se mi jednou stalo, bolelo to ve stejných místech ale po obou stranách.
Doufám, že to do PRs povolí nějak.

EDIT: Nakonec jsem ještě včera jel k doktorovi, ten mě "odblokoval" a dneska bolest už mizí pomalu.

Naposledy upraveno 11.10.2016 10:30

Venec

10.10.2016 11:26

Odpovědět

556 příspěvků
Strana 32 ze 35

Vytisknout