Nutri Exact Zinek + Měď

2 příspěvky
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Nutri Exact Zinek + Měď

#1

Ahoj, přišel mi teď Nutri Exact Zinek + Měď a koukám, že složení jedný kapsle je 10 mg zinku a 1 mg mědi. Původní Nutri Exact Zinek + Meď, kterej ještě domá mám, má složení 20 mg zinku a 2 mg mědi. U obou je napsáno, že doporučená denní dáva je jedna kapsle, takže to trochu nesedí. Jaký je teda správný dávkování?

Navíc původní cena byla 370 Kč za 300 tablet, teď to je 150 Kč za 100 tablet. Když vezmu v potaz, že složení jedný kapsle je dvakrát menší, tak je cena víc než 2x taková, což není moc OK.

Naposledy upraveno 15.03.2021 17:22

Marek Veselý Offline

marktvark

před 2 měsíci

Odpovědět

Re: Nutri Exact Zinek + Měď

#2

Zdravím,

věc se má tak, že jsme přehodnotili za ten čas dávkování zinku a měďi. Není dané, kolik má být % Doporučené Denní Dávky konkrétních složek, pouze některé jsou limitované, některé mají právě stavovené DDD.

Důvod zdražení je hlavně v důsledky změny formy zinku. Dříve jsme měli glukonát (využitelnost cca 30-40%), nyní máme bisglycinát (chelát) s využitelností cca 80%. Využitelnost má bisglycinát řádově vyšší. Proto je tam i vyšší cena.

Celkově za dobu, kdy se naposledy cenily výrobky, se ceny všeho (surovin, práce atd.) neustále zvyšují a tak jsme s inovací výrobku museli také trochu zvýšit cenu.

Snad to ale není nepřekonatelný rozdíl, když víte, že do sebe dostáváte nyní lepší surovinu a také, že do sebe dostáváte (co reálně tělo vstřebá) v kapsli stejně nebo možná trochu více zinku než předím.

Jakub
Tým BT

Jakub Lonský Offline

jakublonsky

před 2 měsíci

Odpovědět

2 příspěvky
Strana 1 z 1

Vytisknout