Vidlák - deník - Z krypla atletem

391 příspěvků
Strana 1 ze 25

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Vidlák - deník - Z krypla atletem

Ahoj,
přecházím ze starého body-test fóra.

Cíle:
- flexibilita
- zlepšení držení těla
- posílení core
- dostat se do stavu, kdy bude možné začít klasicky posilovat
- nejpozději do konce roku nasekat nová PR a to i kdyby měly padat trakaře

Momentální zdravotní problémy:
- špatně funční střed těla
- zkrácené flexory kyčlí = stres pro spodní záda
- zkrácené hamstringy a přilehlé svaly ovlivňující kolena
- zkrácená, kifotická ramena, pravé rameno po operaci vazů
- celkově špatný stav kloubů, málo tekutiny
- špatné rozložení váhy na chodidlech
- dominantní trapézy, které přebírají práci mezilopatkových svalů
- spousta dalších věcí, na které dojedu a přijdu až časem :D

dosavadní PR při BW 82-86kg:
- čelní dřep 135kg
- oly dřep 150kg
- sumo mrtvý tah 187,5kg
- military press 80kg
- klokov press 2x 60kg
- kliky na bradlech z dolní pozice bez neg. fáze 8x BW+40kg

způsob stravování:
3x denně, momentálně dávám snídaně bez sacharidů

Momentální trénink se skládá ze strečinku a cviků na core. Pokud mám čas cvičím 2x 2,5h denně, v nejhorším případě (nabitý rozvrh ve škole) tak 20min strečinku (1 týdně). Zatím každým dnem pozoruji malé krůčky vpřed. Zejména pokud mám čas cvičit vícefázově.

Psát budu jen omezeně, zejména budu uvádět nové poznatky z rehabilitací, případně odpovídat zájemcům na dotazy, nebo si zapisovat nové posuny.

Za poslední dva dny jsem nacvičil dohromady asi 10h. Vidím lehké zlepšení při strečinku hamstringů, při dislokacích ramen a dost se zlepšuji v balancování v kleče na gymnastickém míči.

Log tedy momentálně nebude zrovna motivující, přesunul jsem se zejména proto, aby mě to donutilo sem chodit a sledovat logy mých oblíbenců a tak nějak být součástí dění.

Taky jsem se rozhodl, že až se dám do kupy vyzkouším AMG Max :D. Z místního eshopu jsem měl zatím jen jedno projímadlo a na tom se stavět objektivní názor nedá.

Strečujte, je to důležitější než myslíte ;)

Naposledy upraveno 18.04.2014 20:24

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Martin Vidlák Offline

Vidlak

18.04.2014 20:22

Odpovědět

Re: Vidlák - deník - Z krypla atletem

Upřímně a nestranně, AMG Max je asi nejlepší suplement, který jsem kdy měl. Regenerace letí neskutečným způsobem nahoru. Projímavě na mě nepůsobí :)

rejdis Offline

rejdis

18.04.2014 22:11

Odpovědět

Vidlak: Strečujte, je to důležitější než myslíte ;)
Tohle napsat zlatým písmem nad dveře každý posilovny

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Daniel K Offline

dikey

18.04.2014 22:54

Odpovědět

Vidlak: - dominantní trapézy, které přebírají práci mezilopatkových svalů

Marek Veselý Offline

marktvark

19.04.2014 13:38

Odpovědět

dikey: Tohle napsat zlatým písmem nad dveře každý posilovny
Můj natržený hamstring, zadek a lýtko souhlasí.

J. P. Offline

honzaj95

19.04.2014 14:53

Odpovědět

Jenže zadek nemáš natrženej z posilování, ha!

Za tento příspěvek bylo poděkováno 4x.

Marek Veselý Offline

marktvark

19.04.2014 15:50

Odpovědět

No asi takhle si připadám v posledních dnech při nácviku některých cviků na HSS:

Martin Vidlák Offline

Vidlak

28.04.2014 19:51

Odpovědět

Na dnešní rehabilitaci jsme začali cvičit s expandéry. Často jsme to skloubili se cvičením rotátorů. Bylo to skvělé, ale náročné i když odpor byl opravdu malý. Principem je mít tělo stále ve stejné fixované pozici a nepohnout se torsem ani o chlup. Samozřejmě jsem cítil, že trochu ujíždím, ale terapeut vypadal spokojeně.
Ukazoval jsem mu jak doma klečím na gymnastickém míči. Pochválil mě, ale zkorigoval, protože jsem se u toho předkláněl a bylo to pak o hodně těžší, protože jsem neměl těžiště na středu a míč mi docela ujížděl směrem dopředu. Zkusím to doma vypiplat :).

Začal jsem číst "Relax Into Stretching", tak doufám, že se díky toho nějak časem posunu.

Nedávno jsem si přeměřil některé míry, abych se uklidnil, že ze mě není troska a od té doby si vyčítám, že jsem to udělal :D. Např. nohy už mám o 5cm menší než před rokem :D. A bude hůř v létě mě čeká šílená strava...

Na podzim plánuji dělat reklamy "zázračným" výrobkům, díky kterým se dostanu během pár měsíců ze 70kg na 85+ :D

Martin Vidlák Offline

Vidlak

02.05.2014 15:55

Odpovědět

Buď konkrétní s těma mírama, ať tady můžem rozjet miring. :D

Marek Veselý Offline

marktvark

02.05.2014 16:02

Odpovědět

Napíšu je až budou na minimu, prostě než začnu tahat železo :P. Každopádně mé ego je v těžké krizi a budu si to muset nějak kompenzovat. Buď vám budu více psát do logů, nebo začnu hrát online hry a poměřím síly s důchodci a malými haranty :D

Martin Vidlák Offline

Vidlak

02.05.2014 16:15

Odpovědět

Můžeš mi do logu psát, že jsem tlustá zdechlina. :D

Marek Veselý Offline

marktvark

02.05.2014 17:14

Odpovědět

Hurá, dneska jsem u HSS zaznamenal velký pokrok. Stejně tak jsem zaznamenal pokrok při streči hamstringů.

V Relax Into Stretching se Tsatsouline věnuje i spasmu, na základě toho, co se tam píše jsem kontaktoval Michala Vrátného (Železná koule) a začal to s ním podrobněji konzultovat a zřejmě po rehabilitacích rozjedu lehký unilaterální trénink.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Martin Vidlák Offline

Vidlak

03.05.2014 18:05

Odpovědět

Už mně z té školy úplně hrabe, tak jsem tu přišel prokrastinovat :D

- Ve středu mě čeká poslední rehabilitace. Na kontrolu k lékaři po domluvě s fyzioterapeutem nepůjdu. Spasmus samozřejmě stále mám i když je to teda mnohem lepší. Dokud ale nevystrečuju flexory kyčlí, tak to prostě OK nebude.
- Na poslední rehabilitaci bylo zajímavé zjištění, že flexory kyčlí nemám tolik zkrácené, jako si fyzioterapeut původně myslel. Testoval mně je jen jedním způsobem a při jiných strečích to vypadá líp.
- Naučil jsem se další náročnější cviky na míči a k překvapení fyzioterapeuta je docela dobře zvládám :)
- Už jsem to nevydržel a začal jsem pomalu dělat bulharské dřepy bez zátěže. I tak mám "prdel v prdeli" :D
- Dal jsem si jak Marek říká "vanišku" tvarohu a druhý den nastalo beďarové peklo :D

S logy Tetsua, Corneliuse, Bigbigbiga a Petliska se slehla zem (jediný Petlisek nic nesliboval, ale tak pevně jsem doufal). A to jsem věřil, že si třeba zatrolluje i takový Ragu a udělá si log power jógy, nebo něco podobného. Až začne bolet v zádech i ty poslední zbývající aktivní kusy, tak už tu nebude co číst...

Slunce v duši

Naposledy upraveno 10.05.2014 18:06

Za tento příspěvek bylo poděkováno 3x.

Martin Vidlák Offline

Vidlak

10.05.2014 18:06

Odpovědět

Bigbigbig se ztratil uplne, to me taky mrzi, rad jsem jeho logy i prispevky cetl.

Jakub Smetana Offline

crash5936

10.05.2014 23:10

Odpovědět

Já už jenom potají sleduju :-)

Petlisek

11.05.2014 08:17

Odpovědět

Můj tréninkovej log by nebyl tak zajímavej, protože v zásadě kopíruje články, který píšu.

Teď mám zase takovej výpadek či nepravidelnej režim, kdy v podstatě dělám jen nějaké věci s vlastní vahou. Ale předtím jsem jel celkem poctivě tohle:
Výkonnostní trénink, v. 1.0 (většinou ne 6x, ale tak 5x týdně)

Upraveno moderátorem Cornelius 11.05.2014 10:10

Kamil Fila Offline

Tetsuo

11.05.2014 08:59

Odpovědět

391 příspěvků
Strana 1 ze 25

Vytisknout