Kloubní MIX drink. Nové složení

10 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Kloubní MIX drink. Nové složení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat proč už není v Kloubním MIXU kolagen II typu. Považoval jsem ho za lepší při cílené výživě kloubu než typ I. A dále na uvedenou tabulku kde je napsáno, že v celkové dávce 15 g je obsaženo 22 g kolagenu (mimo jiné látky). Tomu moc nerozumím.
Dále bych se chtěl zeptat jestli by bylo možné uvést molekulovou hmotnost Vámi používaných kolagenů, I i II typu.
Děkuji za upřesnění i odpověď.

Vladimír Randák Offline

UlfhednarVlad

před 3 měsíci

Odpovědět

Re: Kloubní MIX drink. Nové složení

Pardon za prodlevu s odpovědí.

Složení je:
Zastoupení účinných látek v 30 g (denní dávce):
Hydrolyzovaný kolagen – 22 g (*% RHP)
Glukosamin – 2,2 g (*% RHP)
Chondroitin – 1,2 g (*% RHP)
MSM – 0,9 g (*% RHP)
Extrakt uncaria tomentosa – 240 mg (24% RHP)
Extrakt vrby bílé – 225 mg (*% RHP) [1]
Vitamín C – 60 mg (75% RHP) [2]
Extrakt zázvoru lékařského – 60 mg (*% RHP)
Trávicí enzymy – 33 mg (*% RHP)
Extrakt boswelia serrata – 30 mg (*% RHP)
Extrakt z pepře černého – 15 mg (*% RHP)
Vitamín E - 12 mg (100% RHP) [1]
Vitamín K – 50 mcg (66,6% RHP) [1]
- z toho 45 mcg K1 a 5 mcg K2
Vitamín D3 – 3 mcg (60% RHP)

Kolagen používáme pořád stejný od stejného výrobce. V nových dodávkách ho výrobci již neoznačují. Změna z II. typu na I. typ byl překlep, nedokonalé vymazání.

Molekulovou hmotnost/velikost jsme si od výrobce vyžádali.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 3 měsíci

Odpovědět

Chtěl bych se ještě zeptat které z Vašich produktů obsahují kolagen II. typu vyráběný přímo z chrupavek.
A zda již výrobce kolagenů poskytl údaje o jejich molekulové hmotnosti.
Děkuji za odpověď

Naposledy upraveno 24.08.2019 11:32

Vladimír Randák Offline

UlfhednarVlad

před 2 měsíci

Odpovědět

Chtěl bych se ještě zeptat které z Vašich produktů obsahují kolagen II. typu vyráběný přímo z chrupavek.
A zda již výrobce kolagenů poskytl údaje o jejich molekulové hmotnosti.
Děkuji za odpověď

Vladimír Randák Offline

UlfhednarVlad

před 2 měsíci

Odpovědět

Tak ještě jeden pokus. Dočetl jsem se, že kolagen II. typu je jediný z kolagenů, u kterého byly provedeny úspěšné studie vlivu na obnovu chrupavky kloubů. Proto bych si rád ujasnil ve kterých Vašich produktech jej používáte a v jaké kvalitě Vám ho výrobce dodává. (molekulová hmotnost) Trošku mě zaráží Vaše odpověď, že výrobci v nových dodávkách ho již neoznačují podle typu. Jak potom víte, který Vám poslali a který dáváte do svých produktů. Předpokládám, že enzymový hydrolyzát kolagenu ve Vaší nabídce za 299 korun je typ I. a kloubní Mix a AMG kolagen je typ II. Jen bych se rád ujistil. A také zeptal zda je vhodná, případně zbytečná, kombinace dvou Vašich produktů. např. enzymový hydrolyzát kolagenu spolu s AMG kolagen nebo kloubní Mix. Jde mi sice přednostně o výživu kloubů, ale mám i šlachy, vazy a tak.
Předem děkuji za Váš čas a odpověď.

Vladimír Randák Offline

UlfhednarVlad

před 3 týdny

Odpovědět

Zdravím,

používáme kolageny různé avšak, jak jsem již psal, už několik dodávek není specifikován typ (min. naši dodavatelé to již nespecifikují; předpokládám, že jde o obecný jev vzniklý i důsledkem nedostatku materiálu na trhu ale ostatní výrobci pokračují v značení na které jsou zvyklý).

Molekulová hmotnost 2000 - 5000 Daltonů. Využíváme klasický 7x enzymaticky hydrolyzovaný kolagen (5000 Daltonů) a také nově kolagenní peptidy (2000 Daltonů).

Kolagenní peptidy se ukáží ve výrobcích, které budou vycházet následující měsíce.
Stávající výrobky obsahují tedy hydrolyzovaný kolagen viz výše (5000 Daltonů).

JL

Jakub Lonský Offline

jakublonsky

před 2 týdny

Odpovědět

Dobrý den,
abych řekl pravdu tak už se v tom začínám ztrácet. Jestli teda dobře chápu tak ve všech Vašich produktech je klasický 7x enzymaticky hydrolyzovaný kolagen vyráběný např. z vepřových kůží? Takže kombinace dvou produktů nemá význam, protože ve všech produktech je stejný kolagen? Doteď jsem kombinoval Váš Hydrolyzát kolagenu spolu s Kloubní MIX, s přesvědčením, že používám kolagen I. i kolagen II. typu. Ale podle toho co jste mi odpověděl používám celou dobu jen zbytečně zdvojené dávky kolagenu typ I. Takže tvrzení o používání druhého typu je jen reklamní tahák? Osobně bych rád věděl jaký typ kolagenu přijímám a s tím související otázka z čeho jsou vlastně Vámi používané kolageny vyráběny a z čeho budou vyráběny nové kolagenní peptidy které budete používat. Případně jestli nebudete měnit dodavatele, aby jste jak vy, tak mi zákazníci věděli, jaký kolagen vlastně používáme.

Vladimír Randák Offline

UlfhednarVlad

před 2 týdny

Odpovědět

Dobrý den,
osobně jsem zastáncem toho, že když už něco dělám, tak to dělám naplno a dobře, nebo to nedělám vůbec. Ta druhá varianta je případem vašeho fóra. Čekat totiž týdny na odpověď a pak dostat odpověď typu:

(Využíváme klasický 7x enzymaticky hydrolyzovaný kolagen (5000 Daltonů) a také nově kolagenní peptidy (2000 Daltonů).
Kolagenní peptidy se ukáží ve výrobcích, které budou vycházet následující měsíce.
Stávající výrobky obsahují tedy hydrolyzovaný kolagen viz výše (5000 Daltonů).)

je prostě k ničemu.
Takže mi chcete říct, že enzymaticky hydrolyzovaný kolagen a kolagenní peptidy jsou dvě rozdílné věci?? Není to náhodou tak, že enzymaticky hydrolyzovaný kolagen, je čistý - nativní kolagen specificky štěpený kolagenózou, jehož výsledkem jsou pokaždé stejné řetězce označované jako kolagenní peptidy?

Taková debata opravdu nemá smysl. Děkuji za odpověď co se týče molekulové hmotnosti. Na víc se už radši ptát nebudu, jednak se odpovědi stejně nedočkám a když náhodou ano, tak odpověď typu:

(používáme kolageny různé avšak, jak jsem již psal,
už několik dodávek není specifikován typ (min. naši dodavatelé to již nespecifikují; předpokládám, že jde o obecný jev vzniklý i důsledkem nedostatku materiálu na trhu ale ostatní výrobci pokračují v značení na které jsou zvyklý).

taková odpověď je dobrá tak akorát abych se poohlédl po jiném prodejci. Protože já chci kupovat od prodejců, kteří alespoň ví, jaké používají suroviny. Navíc pane Lonsky, jak můžete napsat jak jsem již psal, když jste mi ještě nikdy nic nepsal.

Celkově jsem díky vašemu fóru mírně ztratil důvěru ve vaše produkty. A to mě mrzí, protože vaše produkty mě zaujali a to především kvůli osobě pana Petra Nováka, kterého jsem považoval za jednoho z nejlepších odborníků co se sportovní výživy týče. Bohužel se mi zdá, že úroveň a kvalita která ve vaší fa. panovala za jeho života jde poslední dobou takříkajíc mírně z kopce.

Naposledy upraveno 07.10.2019 14:58

Vladimír Randák Offline

UlfhednarVlad

před 7 dny

Odpovědět

Dobrý den,

upřímně jsem zapomněl na dotaz. Máme toho spoustu a primárně děláme zakázkovou výrobu. Nicméně jak píšete, když něco děláme, tak máme pořádně. To padá na má ramena a omlouvám se. Jsem tu relativně nový a zásadně se měníme a připravujeme nové výrobky.

Kolagenní peptidy, které začínáme používat a v budoucnu budou ve všech výrobcích jsou od firmy Gelita a tam je účinek než u běžných hydrolyzovaných kolagenů asi 2-3x vyšší (srovnatelné účinky hydr. kolagenu při dávce 15 g VS kolagenní peptidy od Gelity při dávce 5 g).

Pana Nováka si velmi vážím a neustále se od něj učím a proto věřím, že vás brzy přesvědčíme, že poslední dobou intenzivně pracujeme na zlepšení a zcela unikátních výrobcích.

Děkuji vám velmi za pochopení.
JL

PS. pokud byste měl zájem o test surovin, pošlete mi email na info@nutri-exact.cz.

Jakub Lonský Offline

jakublonsky

před 7 dny

Odpovědět

Dobrý den,

tomu říkám jasná řeč. Za takovou odpověď Vám vřele děkuji a jsem rád, že na jméno Petr Novák jste u Vás nezapomněli. Kolagenní peptidy od Gelity zní taky velmi dobře a jsem upřímně zvědavý na Vaše nové výrobky.
Co se týče testu nových surovin nevidím důvod proč nemít zájem, takže email Vám určitě pošlu. VR

Vladimír Randák Offline

UlfhednarVlad

před 5 dny

Odpovědět

10 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout