Zánět kvadricepsového úponu (entezopatie)

5 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Zánět kvadricepsového úponu (entezopatie)

Zdravím,

Mám výše zmiňovaný problém, vzniklo to z přetěžování je to upon pod čežkou v klidovym stavu to vubwc neboli ani otok nebo zmena pokozky neni, disgnostikoval mi to ortoped pres sono, chci se zeptat ma stim nekdo zkusenost jak to lecit efektivne ? Zanet potrebuje uplnej klid od cinek a spis to jen protahovat nebo zlehka predkopavat, chci se zeptat na peptid tb 500 ma stim nekdo zkusenost ? Delam zavodne kulturistiku dlouho, takze gh mi neni cizi ale ten na zanet bohuzel nefunguje, aktualne zkousim krioterapie, kys. Hyaluronovou, klasickou kloubku a jednou za den to zachladit, samozrejme strecink. Kdybyste nekdo vedeli nebo meli zkusenost napiste, hlavne me zajima ten peptid tb500 popr s cim ho zkombinovat, diky moc

Denis štěrba Offline

Denny1

před 1 měsícem

Odpovědět

Re: Zánět kvadricepsového úponu (entezopatie)

Ahoj, taky jsem se léčil s entezopatí úponu pod čéškou. Před dvěma lety. Pak před rokem i s chondropatí čéšky, oboje je to dost podobné. S tím prvním jsem se zotavil po cca 4 týdnech úplného odstranění veškerých cviků co zatěžují nohy. Tím nemyslím jen dřepy a MT, ale i předkopy, ale dále i cokoliv ve stoje. Cvičil jsem jen vše v leže nebo v sedě (opruz), po cca 2-3 týdnech jsem dal rotoped pomalu, po měsíce zase postupně dřepy atd....To před rokem bylo horší, ignoroval jsem příznaky a cvičil jsem přes bolest, pak mě kolena bolela i v klidu, nic moc. Po další návštěvě ortopeda, jsem chodil na rázové vlny, opět necvičil nohy cca 2 měsíce. Během té doby jsem vyhledal fyzioterapeuta, kam chodím dodnes. Tak cca s tím druhým problémem jsem se trápil 3-4 měsíce než jsem začal zase cvičit.
Moje zkušenost opravdu necvičit nohy, nezahrávat si s tím. Zajít na fyzioterapii na rázové vlny a dbát na jeho rady, což znamená naprosto striktní strečink každý den. Protahovat po cvičení, ale i ve dne volna cca 15-20min, raději zkrátit trénink na úkor strečinku. Až se budeš cítit dobře, začni postupně rotoped, nebo eliptik, lehce nohy s vlastní vahou a sledovat co s bude dít. Při sebemenším pocitu, že se to vrací, prostě necvičit.
Toť moje nepříjemná zkušenost a jak jsem s ní snad, musím zaklepat, zatočil. Miluju cvičení, neumím si představit bez něho být....ale zdraví máme jen jedno.

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

před 2 týdny

Odpovědět

Moc Dekuji za odpoved, aktualne je to 6tydnu co jsem bez uplneho treninku nohoud a musim rict ze jsem to nejspis vylecil, presne jak jsi psal, snad to nebude pocit, kazdopadne za par dnu jdu na kontrolu na ultrazvuk a tam by mi to mel potvrdit snad ze je to pryc, pote zacnu pomalu zatezovat v posilovne, dotet jsem vlastne ten upon protahoval, diky za odpoved cenim si toho.

Denis štěrba Offline

Denny1

před 2 týdny

Odpovědět

Denny1: Moc Dekuji za odpoved, aktualne je to 6tydnu co jsem bez uplneho treninku nohoud a musim rict ze jsem to nejspis vylecil, presne jak jsi psal, snad to nebude pocit, kazdopadne za par dnu jdu na kontrolu na ultrazvuk a tam by mi to mel potvrdit snad ze je to pryc, pote zacnu pomalu zatezovat v posilovne, dotet jsem vlastne ten upon protahoval, diky za odpoved cenim si toho.
Není zač, já jsem se s tím potácel sám, moc k přečtění nebylo a na diskuzích moc reakcí taky ne. Tak proto mě nedalo neodpovědět. 6 týdnů je dobrý, to by mělo stačit. Hlavně to nepřepálit, ale tak 2-3 týdny postupně. Např. jsem díky tomu přešel na čelní dřep, protože zvedám třeba jen kolem stovky, ale čistě a ne jako klasický dřep se 150 a na hovno technika. Zaměřil jsem se i na silové přemístění, high pull, truster, spíše takové crosfit cvik a moc nohy nezatěžuju i tak, prostě mám obavu stále z návratu.Ale formu mám teď větší než před tím a postavu taky a to díky právě těmto cvikům.
Ať to cvičí dobře!

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

před 2 týdny

Odpovědět

Ted se zamerim vic na regeneraci, clovek se napred vzdycky musi spalit a postupem casu telo proste rekne dost. Jeste jednou diky za reakci

Denis štěrba Offline

Denny1

před 2 týdny

Odpovědět

5 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout