Natržení lýtkového svalu

2 příspěvky
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Natržení lýtkového svalu

Ahoj,
máte prosím někdo zkušenost s časnou intenzivní rehabilitací po poranění svalu? Natrhla jsem si lýtkový sval při explozivním plyo- pohybu, lidově se tomu říká
old-man injury, to mě moc potěšilo...Zvuk při prasknutí byl fakt hnusnej, ale zranění nebude vážné, po 2 dnech je bolest mnohem mírnější. Doktory jsem konzultovala, radí to, co nechci slyšet: 2-3 měsíce nezatěžovat, jen mírný strečink. Sama ale cítím, že cvičení mi pomáhá, s natrženým lýtkem se toho naštěstí dá dělat celkem dost, po tréninku se cítím daleko líp. Necvičila jsem ale samozřejmě nic, kde se přímo aktivuje lýtkový sval.
Našla jsem na webu tenhle protokol podle legendárního Billa Starra, moc se mi líbí, protože klidový režim a cviky a la pacient v hospicu nejsou nic pro mě: https://www.artofmanliness.com/articles/rehab-muscle-strains-tears/
Ve zkratce radí cvičit se zvyšující se zátěží přímo poraněný sval časně po úrazu, aby se nevytvořila nefunkční vazivová jizva, ale sval se co nejvíc opravil funkčními vlákny.
Máte s tím někdo zkušenost?
Díky moc, M.

Madeleine

před 6 měsíci

Odpovědět

Re: Natržení lýtkového svalu

Je to poměrně normální metoda u spousty sportovců.

U lýtek bych se zaměřil na cviky na mobilitu kotníků a posilování svalu tibialis (na holeni).

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 6 měsíci

Odpovědět

2 příspěvky
Strana 1 z 1

Vytisknout