Všemožné dotazy

Uzamčeno

2557 příspěvků
Strana 157 ze 160

Toto téma je uzamknuté a nejde do něj již přidávat příspěvky.

Re: Všemožné dotazy

Markus93: Na co používat bandáže akorat ti to oslabí zápěstí.
Tak když si myslíš tenhle shit...naopak, někde kolem 80-95% maxima jsou bandáže dobrý/vhodný. Přidají člověku i po psychický stránce.

Jiří Vlk Offline

Roper

01.09.2016 15:35

Odpovědět

Roper: Tak když si myslíš tenhle shit...naopak, někde kolem 80-95% maxima jsou bandáže dobrý/vhodný. Přidají člověku i po psychický stránce.
Já mám dobrý silný zápěstí a nepotřebuju bandáže, můj názor nikdo nezmění.

Marek Záruba Offline

Markus93

01.09.2016 15:45

Odpovědět

Muj názor a moje zkušenost je, že pásek má smysl na pokoušení rekordů, na soutěž.

Objektivně přidá na benchi něco hrozně hrozně málo. Subjektivně, jakože placebo, nějakym pocitem jistoty, funkčnosti a nevim čeho všeho, už třeba i víc. To by samozřejmě u rozumně trénujícího člověka s trochou zkušeností neměl bejt velkej deal, ale na druhou stranou, setkáte se s tim i u top borců, hlava má někdy zkrátka svojí hlavu :) Trénoval bych ale vždycky, i těžký lifty, bez pásku. Obecně platí, že čim víc si člověk v běznym tréninku zvyká opírat si do něj břicho, tim víc se odnaučuje držet HSS ve správný pozici sám. Tlaky s páskem bych vyzkoušel a natrénoval až v pár posledních trénincích těsně před pokusem, jen aby si prostě člověk vychytal pozici, utažení při mostu, a zkrátka ho pak něco nepřekvapilo, zvyk si. Nicméně jo, na soutěž bych ho vzal, protože prostě i když je efekt extrémně malej, pravděpodobně už ho stejně vlastníte, povolenej ho máte, tak proč si ho nevzít.

Naprosto stejnej přístup volim mimochodem i u dřepů a mrtvol. Zatim sem na sobě pásek v roce 2016 neměl. Pokud všechno vyjde a v říjnu na soutěž pudu, udělám to právě tak. Pásek si jen tak osahám poslední tejdny, abych se v něm necejtil nezvykle. Ale dokud to pude, budu všechny lifty nechávat na svym trupu jako takovym. S čim větší váhou budu zvyklej bez pásku, o to větší posun ten pásek pak udělá.

Bandáže sou přesně totéž. Na rekord, na soutěž - ano, jasný. V tréninku naopak zase co nejmíň. Ve chvíli, kdy se všechny ty vlákna třeba přes zápěstí stáhnout něčim zvenku, ten kloub to utáhne, tak prostě drží, svaly se tam pod tim nemůžou patřicně zkracovat, kontrahovat, a ostatně ani nemusej, když kloub drží. Takže jo, používánim bandáží v tréninku se nepomáhá, naopak se tim zakládá na oslabený držení zápěstí a budoucí problémy. Něco trochu jinýho sou sporty, kdy dochází k nárazům a tlakům na zápěstí za podmínek, co nejdou dost dobře kontrolovat, vzpírání, skoky do vody, gymnastika apod.

A u trhaček znova do třetice to platí, víc v nich = víc odlehčovat úchopu = oslabuje, nerozvijí se tolik. Zase co nejvíc bez nich. Akorád úchop se zapojuje, a třeba i dost silně, při hromadě dalších cviků, různý pully na ramena, latissimy, trapézy, lejtka, shyby atd. Je potřeba to vzít v potaz. Takže pokud ho vytěžujete hodně a víte, že když ste odpočatý, nemáte u držení mrtvol problém, ale z důvodu, že současnej tréninkovej plán toho má zkrátka na úchop moc, si na něco občas trhačky vzezmete, tak to neni problém. Já osobně třeba čas od času, pokud vim, že pojedu nějaký těžký mrtvoly, tak si pár dní předtim i na cviky, kde nemusim, trhačky beru a úchop šetřim, abych pak objektivně viděl, jestli úchop stačí a jestli zbejvá rezerva, na to, co utáhnou záda.

Adam J. Nave Offline

adamnu

01.09.2016 23:17

Odpovědět

Zdravím zajímalo by mě jestli je pravda ,že vločky brzdí pálení tuku a jsou nejhorší do diety ja mam do poledne totiž 60% stravy z ovesnych vloček jako ovesné placky a podobně.
A jestli je fakt rýže tak špatná do diety a jsou lepší brambory.

Časování 3:08 kde se o tom baví.

Naposledy upraveno 03.09.2016 01:00

Timpa

03.09.2016 00:59

Odpovědět

Timpa: Zdravím zajímalo by mě jestli je pravda ,že vločky brzdí pálení tuku a jsou nejhorší do diety ja mam do poledne totiž 60% stravy z ovesnych vloček jako ovesné placky a podobně.
A jestli je fakt rýže tak špatná do diety a jsou lepší brambory.Časování 3:08 kde se o tom baví.
Tohle nemyslíš vážně. Dieta je jen o kalorickym deficitu. To je snad jedno co žereš.

kokotek

03.09.2016 07:16

Odpovědět

kokotek: Tohle nemyslíš vážně. Dieta je jen o kalorickym deficitu. To je snad jedno co žereš.
Dieta není ani náhodou a kalorickém deficitu. Hubnutí podle kalorií je jeden z největších shitů co kdy kdo vymyslel. Já jsem myslel, že to dneska prosazujou už jenom teenky a odborník na výživu Petr Havlíček.

A když budeme slovíčkařit opravdu někdo zhubne když bude mít na den balík hariba a tři koblihy, ale bude v kalorickem deficitu? prosím.

A btw. Timpa: absolutně se něřiď radama od Grznára. Můžeš si být naprosto jistý, že pokud to máš solidně poskládané budeš hubnout s jídelákem, kde je jenom rýže, nebo jenom vločky nebojenom brambory, nebo nic z toho.

Waffels

03.09.2016 11:45

Odpovědět

Waffels: A když budeme slovíčkařit opravdu někdo zhubne když bude mít na den balík hariba a tři koblihy, ale bude v kalorickem deficitu? prosím.
Tuhle dietu by nedržel ani američan :D

Maty

03.09.2016 11:51

Odpovědět

Waffels: A když budeme slovíčkařit opravdu někdo zhubne když bude mít na den balík hariba a tři koblihy, ale bude v kalorickem deficitu? prosím.
Jasně, že jo. Teď sice neřešíme, z čeho si tělo tu energii vezme, ale na váze zhubneš.
Nebo o čem to teda je?

Venec

03.09.2016 12:55

Odpovědět

Zas další pošuk, co zpochybňuje zákon o zachování energie.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

kokotek

03.09.2016 16:53

Odpovědět

týjo

Naposledy upraveno 03.09.2016 19:50

MAte Offline

MAte

03.09.2016 19:49

Odpovědět

Timpa: Zdravím zajímalo by mě jestli je pravda ,že vločky brzdí pálení tuku a jsou nejhorší do diety ja mam do poledne totiž 60% stravy z ovesnych vloček jako ovesné placky a podobně.
A jestli je fakt rýže tak špatná do diety a jsou lepší brambory.Časování 3:08 kde se o tom baví.
Filip to hlavně myslí v tom že když si dáš rýží tak tě nezasíti:-( to co si dáš v rýží tak si můžeš dat 3x více v bramborech...Nejlepší je jest všechno a místo diet pokud nejdeš závodit nebo tak něco spíš makat a cvičit!!!!

Denis Offline

Denny

04.09.2016 18:19

Odpovědět

je mozne ze bifimax riesi problem akne ?

fly

12.09.2016 22:50

Odpovědět

Sekundárně ano, v řádu měsíců

Kamil Fila Offline

Tetsuo

15.09.2016 00:45

Odpovědět

Zkoušel už někdo incline DB clean?

Jiří Vlk Offline

Roper

13.10.2016 16:53

Odpovědět

Roper: Zkoušel už někdo incline DB clean?
jo, cvicim ho v superserii s benchpressem v maximal effort dny na horní povolinu tela.

O92

17.10.2016 22:04

Odpovědět

O92: jo, cvicim ho v superserii s benchpressem v maximal effort dny na horní povolinu tela.
A pocity?

Jiří Vlk Offline

Roper

18.10.2016 10:40

Odpovědět

Uzamčeno

2557 příspěvků
Strana 157 ze 160

Vytisknout