Všemožné dotazy

Uzamčeno

2557 příspěvků
Strana 141 ze 160

Toto téma je uzamknuté a nejde do něj již přidávat příspěvky.

Re: Všemožné dotazy

Líp než tady už to nerozepíšu:
http://www.body-test.cz/cs/clanky/139-jak-jist-a-pit-pred-pri-a-po-redukcnim-treninku/
Musíš si akorát vybrat, co je priorita, respektive, co je tvůj způsob cvičení.
Chce to trošku systematicky uvažovat, cest je několik.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

19.11.2015 15:36

Odpovědět

a Tetsuo kdyz chci hubnout tak si po treninku muzu dat protein nebo nemusim,ale kdyz bych si dal tak jaky druh? hydro zvedne inzulin a to nechceme takze kasein? nebo napul kasin a hydro a k tomu treba olej?

Maty

19.11.2015 15:55

Odpovědět

Tetsuo: Líp než tady už to nerozepíšu:http://www.body-test.cz/cs/clanky/139-jak-jist-a-pit-pred-pri-a-po-redukcnim-treninku/Musíš si akorát vybrat, co je priorita, respektive, co je tvůj způsob cvičení.
Chce to trošku systematicky uvažovat, cest je několik.
Opravdu ti dekuji za pomoc :).
Takze to zrekapituluji a pripadne mi na tom neco oprav prosim :).
Chci nabrat svaly a nepotrebuji nejak hubnout. Takze 2-3 kg navic mi nevadi.
Momentalne po narocnejsim treninku treba vytrvalostnim nebo po vice seriich si dam BCAA a jinak si davam teda ten protein s mlikem.
Z toho co si napsal ty a toho clanku mi tedy rozdil mezi gainrem a proteinem neprijde nejakej rapidni jen, ze po gainru tedy neco priberu chapu to spravne ?

Luu Badalikova Offline

badli

19.11.2015 18:38

Odpovědět

badli: ...ze po gainru tedy neco priberu chapu to spravne ?
Takhle se to přece nedá vůbec chápat...To je jako kdybych řekl, že celý den držím hladovku, ale nabírat budu podle toho, co přijmu po tréninku :).

V první řadě musíš být v nějakém kalorickém nadbytku (v rámci dne či týdne).
Pokud jde primárně o nabírání sval. hmoty, dávej ty BCAA a k nim klidně nějaké sacharidy.
Gainery jsou uzpůsobeny primárně k tomu (většinou směsky na bázi glukózy, maltodextrinu či jiných třeba i komplexnějších sacharidů).
Můžeš dávat i ovoce (ideálně s převahou glukózy než fruktózy).
Kombinace mléko + protein se taky dá.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Venec

19.11.2015 19:06

Odpovědět

Dotaz na pitný režim. Denně vypiju asi 1 - 2 l maté. Je to v pořádku nebo to může být i naškodu?? Na netu jde najít tuny článků a účincích maté jako antioxidantu, podpůrnému prostředku proti osteoporóze, "stimulantu", pomáhá se zažíváním, snižuje pocit hladu a pomáhá odbourávání tuků z těla.
Vaše názory??

Wallec

20.11.2015 13:46

Odpovědět

U semínek je to asi jasný, ale jak moc se zvyšuje využitelnost látek v ořechách, pokud se namáčejí? Jestli vůbec nějak.

Jakub Touš Offline

jak.to

29.11.2015 13:05

Odpovědět

Čau,
občas se mi stane, že jedinej čas kdy můžu jít cvičit je takhle večer, a pak nevím, jestli je ok dávat gainer třeba dvě hodiny před tím, než jdu spát.

Naposledy upraveno 29.11.2015 20:53

Kamil Kotrba Offline

Skamil

29.11.2015 20:53

Odpovědět

Skamil: Čau,
občas se mi stane, že jedinej čas kdy můžu jít cvičit je takhle večer, a pak nevím, jestli je ok dávat gainer třeba dvě hodiny před tím, než jdu spát.
Čemu by ten gainer měl podle tebe vadit? Sacharidy před spaním?

Jakub E. Offline

bellito

29.11.2015 21:00

Odpovědět

jj, gainer má cukry ze všeho nejrychlejší, což mi nepřijde moc dobrý na noc, navíc není moc možnost ještě po gaineru dát nějakou klasickou stravu -(nebo protein) - aby se doplnily bílkoviny, protože to by bylo už v době kdy se chystám spát.

Naposledy upraveno 29.11.2015 21:14

Kamil Kotrba Offline

Skamil

29.11.2015 21:08

Odpovědět

Jako že jsem přemejšlel jestli nedat spíš meal replacement, popř. něco co má zastoupení sacharidů a bílkovin jinačí než gainer...
mám na mysli, pomalejší sacharidy, víc bílkovin

Kamil Kotrba Offline

Skamil

29.11.2015 21:12

Odpovědět

Já bych se jídla na noc nebál, po sacharidech se ti líp usínat. Nicméně jestli je to zároveň poslední jídlo dne, přidal bych k tomu aspoň nějaký protein, nebo tak za hoďku po gaineru protein + tuky. Záleží ale i na tom, kolik ti zbývá doplnit živin, jak byl trénink náročný, jak často trénuješ, apod...

Jakub E. Offline

bellito

29.11.2015 21:25

Odpovědět

Skamil: Jako že jsem přemejšlel jestli nedat spíš meal replacement, popř. něco co má zastoupení sacharidů a bílkovin jinačí než gainer...
mám na mysli, pomalejší sacharidy, víc bílkovin
já to dělám tak že po treninku dam dva fíky,prostě trochu cukru.pak malá porce jídla např. zeleninovo ovocnej salát, 1-2vajička a par lzic treba rýže.Spánek a až ráno dám pořádnou porci.právě pro cvičení večer mi to sedí.

tycovy_mixer

29.11.2015 21:38

Odpovědět

Jasný, všechno to zohledňuju.
Stejně mi něco radí, nelejt do sebe tolik cukrů teďka večer.
Dám poloviční jen dávku gaineru a pak něco lehčího hoďku před spaním (zelenina, ořechy, jogurt)
Myslím že by to mělo fungovat

Kamil Kotrba Offline

Skamil

29.11.2015 21:40

Odpovědět

Prostě to tam narvi a neřeš to.
Čím víc toho pošleš, tím lepším jsi člověkem.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Michal Vašíček Offline

mclama

30.11.2015 14:03

Odpovědět

Čau, přemejšlel jsem nad efektem MCT oleje, kterej umí tělo naučit primárně pálit tuky (samozřejmě taky umí napomoct budování svalstva, podle okolností, za jakých se přijme).
Říkal jsem si, jestli třeba na stejným principu jako ten olej, funguje i něco jinýho - mám na mysli jakýkoli ořechy.

Kamil Kotrba Offline

Skamil

07.12.2015 20:15

Odpovědět

Ahoj. Prosím o odpověď na následující otázku: Může zvýšený příjem zinku vyvolat nespavost? Mám zkušenost z předloňského léta, kdy jsem začal jíst ve větším množství ořechy (zejména kešu) a vypěstoval jsem si solidní nespavost. Když nad tím ale tak zpětně uvažuju, mohl být problém v něčem jiném, a sice v nedostatku hořčíku. Jak jsem se dočetl, tak strava bohatá na vápník, bílkoviny a tuk (právě z těch ořechů jich mohl být o dost vyšší příjem než předtím) snižuje absorpci a zvyšuje vylučování hořčíku. A jak známo, nedostatek hořčíku vyvolává úzkostné stavy, stres atp. a tím pádem se zhoršuje i spaní... Jinak od toho předloňského léta se to s tím spaním zlepšilo, ale sem tam mám problém usnout furt. Tak jsem teď nově začal pít po hodně dlouhý době zase Magnesii a i před spaním si dávám hořčík v kombinaci s B6, meduňkou a chmelem. Zdá se mi to zase o něco lepší, ale nerad bych to zakřiknul. Na zinek se ptám proto, že ještě mnohem dřív před tím předloňským létem jsem ho bral ve větším množství (třeba i 100mg a víc) a žádný problém se spaním nebyl. Chtěl bych se k němu vrátit, ať už v tabletách nebo ho doplňovat stravou (např. právě těmi ořechy, brukvovitou zeleninou atd.), jelikož jsem se po něm cítil takovej vitálnější, nadrženější (nejen do cvičení). Díky moc za případný odpovědi.

jumptheshark

10.12.2015 12:35

Odpovědět

Uzamčeno

2557 příspěvků
Strana 141 ze 160

Vytisknout