Hrazda (skoro) každý den

3 příspěvky
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Hrazda (skoro) každý den

Ahoj,

zajímal by mě váš názor na dělání shybů každý den. Po cca 18 letech cvičení (z toho valnou část ve stagnaci:), jsem začal až někdy před 3 lety jezdit fullbody tréninky, v posledním roce zařazuji i vícero funkčních cviků (nově jsem si oblíbil kruhy).
Nejlepší plán, co jsem dosud cvičil je tento "fyzikářský" https://body-test.cz/cs/clanky/241-trenink-pro-bermudaky/, aktuálně jedu https://body-test.cz/cs/clanky/34-pokrocilejsi-objemovy-trenink-3-4x-tydne-1x-tydne-kardio/, zatím
první měsíc, tak nemohu hodnotit efektivitu.

Hrazdu cvičím rád, takže bych neměl problém denně se párkrát pověsit (viz doporučení u prvního tréninkového plánu), ale řikám si, jestli může mít nějaký větší efekt, dát si ráno a večer třeba po 20 shybech? Jak to bude s přetěžováním? Do posilovny se jinak dostanu 3-4x týdně, pokud nestíhám 4. trénink v posilovně cvičím doma (hlavně funkčně - TRX/kruhy), 1x týdně běhám venku.

Díky:)

Despo

před 10 měsíci

Odpovědět

Re: Hrazda (skoro) každý den

Ahoj za mě jen pozor na přetížení, vlastní zkušenost kombinace hrazda a bradla. Doporučil bych před každým pověšením protažení a odeslání kroužit ramena s lehkými gumovými expandery. Rameno a lopatku jsem si dával do kupí 3 měsíce... spíš hledám důvod tohodle cvičení, dal bych maximum do běžného tréninku a ve dnech volna protahování celého těla 20min. Pokud neděláš. Už se několik měsíců dávám komplet do kupí z přetěžování a nulového strecinku. Petr

Petr Štěpánek Offline

petr.turnov

před 10 měsíci

Odpovědět

Re: Hrazda (skoro) každý den

Nenapsal jsi ale, co je tvým cílem. Jestli chces byt schopen udelat na jedem zátah víc shybů, tak dobrá metoda je "ladder" od Tsatsoulina.
Řekněme, ze das najednou 10 solidních shybů, tak pojedes každy trenink vlastne 5 sérií. Prvni trenink das 5-4-3-2-1 opakování, dalsi trénink přidáš 1 opakování k posledni sérii (5-4-3-2-2), pak přidáš dalsi 1 opakování k předposlední sérii (5-4-3-3-2) a takto přidáváš postupně. Tréninkové dny pak vypadají následovně:

1. Den 5-4-3-2-1
2. Den 5-4-3-2-2
3. Den 5-4-3-3-2
4. Den 5-4-4-3-2
5. Den 5-5-4-3-2
6. Den 6-5-4-3-2

Pak se přidává uz stejnou metodou dalsi dny. Chce to začít fakt zlehka a nepřepálit to (jako s každým tréninkem), aby bylo mozne postupně přidávat.
Tréninky v posilovně bych klidne uplne osekal od cviceni latissimů a bicepsů. Podle pocitu se dá taky nejaky den v týdnu vynechat a jet to tím pádem 5-6x týdně.

Venec

před 10 měsíci

Odpovědět

3 příspěvky
Strana 1 z 1

Vytisknout