Jaké BCAA

7 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Jaké BCAA

Dobrý den, již delší dobu beru na doporučení BCAA od Nutrend.. Nevím teď přesný název ale nejsem s nimi moc spokojen. Teda spíš mi přijde, že prostě moc nefungují. Chtěl bych zkusit něco nového. Chci něco za přijatelnou cenu a kamarádi mi doporučovali ať zkusím buď tyto ATP nebo tyto Body-test Co si o nich myslíte? jsou to jedny z mála, které jsou v této nízké cenové kategorii a vypadají kvalitně, takže se nemůžu rozhodnout.. Díky za rady

Přemysl Konůpka Offline

Premyslkonop

před 11 měsíci

Odpovědět

Re: Jaké BCAA

Premyslkonop: Dobrý den, již delší dobu beru na doporučení BCAA od Nutrend.. Nevím teď přesný název ale nejsem s nimi moc spokojen. Teda spíš mi přijde, že prostě moc nefungují. Chtěl bych zkusit něco nového. Chci něco za přijatelnou cenu a kamarádi mi doporučovali ať zkusím buď tytoATPnebo tytoBody-testCo si o nich myslíte? jsou to jedny z mála, které jsou v této nízké cenové kategorii a vypadají kvalitně, takže se nemůžu rozhodnout.. Díky za rady
Taky otázka kolik jich dáváš, ale já BCAA nikdy výrazně nepocítil...
Avšak místní AMG Max při dávce nad 10g jsem pocítil, resp. byl poznat rozdíl když jsem je po tréninku dával a pak je vysadil.

Venec

před 11 měsíci

Odpovědět

Bcaa jsou dobré od 20 + gramu co jsme pozoroval na sobě...záleží co od nich očekáváš?kolik jich bereš...Kup raději protein nebo maso :)))

Denis Offline

Denny

před 11 měsíci

Odpovědět

Přesně tak. 20 g BCAA nebo 10 g AMG.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 11 měsíci

Odpovědět

Takže na značce ani tak nezáleží? Beru je prostě jako doplňěk před a po tréninku, k tomu protein jinak jen nějaké vitamíny a víc toho neberu. Ale díky.

Přemysl Konůpka Offline

Premyslkonop

před 11 měsíci

Odpovědět

Na značce nezáleží, všechny jsou stejné, liší se pouze v dochucení případně rozpustnosti.

Jan Navrátil Offline

Dixxik

před 11 měsíci

Odpovědět

Tak BCAA se samozřejmě liší, to zas pozor.

1)
Byly tu staré - šupinkové, málo rozpustné.
Teď jsou převážně instantní, ve volné l-formě.
Pak jsou taky peptidové - hůř se rozpouštějí a chutnají, ale nejlépe vstřebávají.

2)
No a pak se BCAA liší podle toho, jestli se vyrábějí z živočišných nebo rostlinných zdrojů - klíčové pro vegetariány.

3)
Potom se liší tím, v jakém jsou poměru. Klasický, ale zastaralý je 2:1:1 - to není ve svalu a funguje to hlavně na krysy a ne lidi, resp, dávkování musí být větší.
Pak se to zkouší zvyšováním poměru leucinu 4:1:1 nebo 8:1:1, ale to sice rychleji startuje proteosyntézu, ale vede v dlouhodobém měřítku k dysbalanci aminokyselin.
Ideální poměr je AMG či podobný (cca 3:1:2), podstatné je zvýšit leucin a valin.

4)
No a pak jde o formu podání - neochucený hořký prášek, prášek se sladidlem a aromatem, kapsle s práškem, stlačené tablety nebo prášek v gelu.
Podle mě ideální ochucený prášek do vody. A trochu cukru.

Synergicky funguje podávání s těmito aminokyselinami a deriváty: HMB, glycin, citrulin, betain
Oblíbené je přidávání glutaminu, ale nemá takový efekt samostatně.

Ideál
AMG ochucené v prášku, ideálně s ostatními aminokyselinami a cukry - viz AMG Pre-Workout a AMG Post-Workout.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 10 měsíci

Odpovědět

7 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout