Co jsem dělal dřív a teď

13 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Co jsem dělal dřív a teď

Diskuse k článku Co jsem dělal dřív a teď.

Martin Motl Offline

jehnedak

03.10.2018 14:26

Odpovědět

Re: Co jsem dělal dřív a teď

Mohl bys vyhledove rozepsat ten Thibsuv trenink Bench x Zercher drep? Cetl jsem i original, ale uvitam i tvoje postrehy a je mozne ze mi v aj neco uniklo.

Lada Offline

kripl

12.10.2018 13:20

Odpovědět

Pěkně napsaný. V mnoha bodech se s tebou potkávám, i když jsem nikdy nešel do extrémů, kterými jsi prošel ty. Mimochodem, visení je fakt Bůh! Asi před půl rokem jsem pod vlivem Ido Portala a Petra Růžičky začal viset často, hlavně ráno a pak potom co přijdu ze sedavé práce. Snažím se o tři minuty za den celkem, ale cítím, že je potřeba víc, mnohem víc - třeba 7 minut a kombinovat pasivní vis s aktivním. Můj standard je minuta na pokus, ale někdy jdu až na 1,20-1,30 a zatím jen jednou se mi povedlo 1,40. Cíl mám tak 2 minuty v kuse, ale to pak přejdu na visy na jedný, přítahy na jedný a tak. Benefity - odešla periferní bolest ramen, zlepšil se mi úchop asi tak o 50%. Intoxikoval jsem pár lidí, co je bolely ramena, visením, a poznatky jsou víc než dobrý.

Martin Prchal Offline

checht777

před 12 měsíci

Odpovědět

checht777: Pěkně napsaný. V mnoha bodech se s tebou potkávám, i když jsem nikdy nešel do extrémů, kterými jsi prošel ty. Mimochodem, visení je fakt Bůh! Asi před půl rokem jsem pod vlivem Ido Portala a Petra Růžičky začal viset často, hlavně ráno a pak potom co přijdu ze sedavé práce. Snažím se o tři minuty za den celkem, ale cítím, že je potřeba víc, mnohem víc - třeba 7 minut a kombinovat pasivní vis s aktivním. Můj standard je minuta na pokus, ale někdy jdu až na 1,20-1,30 a zatím jen jednou se mi poved...
Kevin Meyer, momentálně asi nejkomplexnější sportovec světa má rekord visení 1:30(jen na pravé ruce ale :))
Můžu potvrdit, že to je skvělá věc.

Sebastián Offline

Peck-Deck

před 12 měsíci

Odpovědět

Budu teď psát o splitu Paula Cartera push-pull-legs a potom o tom Zercher Squatu.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 12 měsíci

Odpovědět

Tetsuo, píšeš, že děláš dopady, něco jako tohle ?
Text odkazu...

Máš nějaký sofistikovanější odkaz kde bych se dočetl více?

Ta paní na videu má trenéra ,který není zastánce vzpírání v atletické přípravě a přesto jsou druhý v Evropě v hodu diskem...Na sílu a silovej trénink koukají uplně jinak a prostě nezvedaj závaží ( skoro) Používaj hodně izometrické výdrže a tyhle dopady.

díky

Sebastián Offline

Peck-Deck

před 11 měsíci

Odpovědět

Nedělám opravdu nic zvláštního. Není to speciální plyometrický trénink. Pár výskoků do výšky, pár skoků na bednu, lavičku nebo přes ni, a pak nějaký seskok dopředu, dozadu nebo s otočkou nebo na jednu nohu. Celkové množství skoků je 15-20.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 11 měsíci

Odpovědět

Co za neurotyp ti vyšlo?

Sebastián Offline

Peck-Deck

před 8 měsíci

Odpovědět

Jsem smíšený typ. Převládá dopamin (Ia - novelty seeker), ale těsně zatím jsem i typ III (harm avoider).

Takže dělám stejné cviky, které umím a do toho experimentuju různé metody.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 7 měsíci

Odpovědět

Ani moc, ani málo sacharidů, a nečerpat je hlavně z rýže.
? :)

Jan Skacel Offline

MedniLedved

před 5 měsíci

Odpovědět

Ono na samotné rýži není nic extra špatného. Spíš je otázka, co je na rýži hodnotného kromě sacharidů.
Je prostě spousta jiných příloh, které mají zároveň víc vitamínů, minerálů a dalších látek, včetně třeba více esenciálních aminokyselin.
Když už člověk jí sacharidy a nějak si je hlídá, tak je výhodnější mít zdroje typu - pohanka, quinoa, amarant, batáty, nebo klidně i brambory, žitný chleba, ječný kuskus apod. Z rýže jsou nejvýživnější klíčky, to je opravdu ideál do ranní kaše třeba. (Dáváme je do Optigermu)

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 5 měsíci

Odpovědět

Zdravím,

zaujala mě ta část o střídavém zánětu bicepsové šlachy. Trpím něčím podobným v oblasti zápěstí. Jak jsi tu věc řešil? Myslím v akutní fázi i celkově. Tréninkem mobility?
Jak obecně se dá co nejlíp přistupovat k různým zraněním a přetížením šlach?

Já to řeším tak, že se snažím pracovat okolo postiženého místa - nezatěžovat ho a co nejvíc fixovat, cvičit ale nepřestávám nikdy a čekám na odeznění bolesti.

Taky mě překvapila část o minerálech. Jejich úbytek po tvrdým tréninku řeším Vincentkou. Hádám, že to asi není optimální postup :D

Díky za případnou odpověď.

Ne Ne Offline

snknt

před 2 měsíci

Odpovědět

To by bylo na dlouho. Jednak je tam vždy nějaká dysbalance, na které je třeba pracovat. Jak mobilitou, tak posilováním.

Obecně je dobré naučit se zapojovat celé svalové smyčky a řetězce, nechat si to vysvětlit a ukázat od dobrého sportovního fyzioterapeuta.

Minerály - podle pocení... před i po, případně i při tréninku různé zdroje. Je nutné to zkoušet, nejde říct, že jediná volba je ionták při tréninku.

Naposledy upraveno 12.08.2019 11:21

Kamil Fila Offline

Tetsuo

před 2 měsíci

Odpovědět

13 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout