Řešení dlouhodobého stresu

7 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Řešení dlouhodobého stresu

Ahoj!

Zajímalo by mě, jestli máte nějakou zkušenost, jak se zbavit dlouhodobého (několik let s krátkými přestávkami) stresu, popř. jak jej přežít bez velké újmy.

Osobně mám kombinaci škola/práce tak vypjatou, že jsou dny, kdy nejsem schopný pozřít nic víc, než hrnek kafe, pokud nejdu zrovna zvracet po probuzení...

Za poslední dva roky na sobě vidím šílené změny k horšímu (prudké padání vlasů, shrbená záda..), z nichž suverénně nejhorší je nárazové hubnutí - několik měsíců cvičím, naberu tak 5-6kg a pak během měsíce přijde o trochu větší stres a všechno sletí dolů a to se děje několikrát do roka.

Pomineme-li, že mi to vadí esteticky, začínám to pociťovat i zdravotně, ale nejbližší naděje na zlepšení je za cca 2 měsíce, do té doby to prostě ještě musím ustát.

Budu vděčný za jakékoliv návrhy.

Katsu

Katsushiro

20.08.2018 22:33

Odpovědět

Re: Řešení dlouhodobého stresu

Pokud máš vidinu toho, že jedno z toho brzy skončí (doktorát), tak ještě vydrž. Pokud ne, tak musíš udělat vážné životní rozhodnutí. Žádná strava, doplňky ti nepomůžou. Pokud už úzkostí ráno zvracíš, je to na pováženou. Zkusil si psychoterapii?
Jinak trvalý stres je cesta do pekel. A věř mi, že to tvé nasazení nikdo neocení. Každý je nahraditelný. Až se zhroutíš úplně, slehne se po tobě zem (ani kamarádi nevydrží).

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Martin Zelenka Offline

zelous

21.08.2018 15:51

Odpovědět

Jak vypadá tvůj běžný den?

Jiri Navratil Offline

kolemjdouci

23.08.2018 09:44

Odpovědět

Katsushiro: Ahoj!
Zajímalo by mě, jestli máte nějakou zkušenost, jak se zbavit dlouhodobého (několik let s krátkými přestávkami) stresu, popř. jak jej přežít bez velké újmy.
Osobně mám kombinaci škola/práce tak vypjatou, že jsou dny, kdy nejsem schopný pozřít nic víc, než hrnek kafe, pokud nejdu zrovna zvracet po probuzení...
Za poslední dva roky na sobě vidím šílené změny k horšímu (prudké padání vlasů, shrbená záda..), z nichž suverénně nejhorší je nárazové hubnutí - několik měsíců cvičím, naberu tak 5-6k...
Neváhej, zajdi k psychiatrovi a ten ti napíše něco na úzkostné deprese, nejlepší je Trittico. S tím se dobře vyspíš, sám si určíš míru a budeš víc odolný i proti stresu ze začátku dne.

Když čekáš moc dlouho bez odborný pomoci, může se to vyvinout ještě v něco horšího, takže bych zbytečně nečekal, protože se to samo nespraví.

Pavel Offline

BoredSeal

23.08.2018 22:10

Odpovědět

Pokud nejde o život proč se stresovat? Prace+ škola znám desítky lidí i u nás v práci co to tak mají já to měl taky tak....znám i lidí co zbytečně řeší PiP..pak jsou ve stresu nechápu dnešní dobu každý chodí potřebuje prášky na hlavu přitom by stačilo nebýt hňup...co by dělali někde v Iráku kdy vůbec nevíš jestli dojdeš domu z práce:-) tam bych ten stres pochopil :))))

Denis Offline

Denny

24.08.2018 12:44

Odpovědět

Denny: Pokud nejde o život proč se stresovat? Prace+ škola znám desítky lidí i u nás v práci co to tak mají já to měl taky tak....znám i lidí co zbytečně řeší PiP..pak jsou ve stresu nechápu dnešní dobu každý chodí potřebuje prášky na hlavu přitom by stačilo nebýt hňup...co by dělali někde v Iráku kdy vůbec nevíš jestli dojdeš domu z práce:-) tam bych ten stres pochopil :))))
Kazdy clovek je jiny a to co nekomu muze prijit jako malickost, to muze nekdo brat dost vazne. Je jednoduche napsat, ze staci nebyt hnup, ale do cloveka nevidis a pokud jsi salamista, co se nestresuje, tak to je i dost tezke umet se vcitit do cloveka, ktery trpi psychickymi problemy.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Tomáš Np Offline

tomnp

24.08.2018 17:57

Odpovědět

Denny: přitom by stačilo nebýt hňup...
Máš poměrně naivní představy. Když se jedná o jakýkoliv typ deprese (což ti pomůže diagnostikovat odborník, ne posmívající se chytrák z diskuzního fóra), tak v praxi ty stavy fungují básnicky řečeno tak, že se vezeš ve vozidle, který řídí někdo jinej a ty se můžeš akorát tak dívat z okna.

Naposledy upraveno 05.09.2018 23:49

Pavel Offline

BoredSeal

05.09.2018 23:48

Odpovědět

7 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout