Cvičení po TEP kolene - posílení svalů na nohou

2 příspěvky
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Cvičení po TEP kolene - posílení svalů na nohou

Chtěl bych využít této možnosti a požádat o základní orientaci. Je mi 66 let,jsem po TEP pravého kolene a protože jsem čekal skoro 2 roky jsou svaly na nohou jako tvaroh.Operace proběhla bez problémů,ale protože je uvolněný nějaký vaz doporučil mi operatér komplexní posílení svalů nohou,aby s vytvořilo ochranné "pouzdro" kolena. Mám k dispozici velice dobře zařízenou posilovnu kam mohu docházet prakticky kdykoliv.Zatím jsem vyzkoušel stroje,které znám z nemocnice -předkopávání,zakopávání a hlavně kolo,protože při mých 188 cm není jednoduché koleno zcela protáhnout. Protože jsem nikdy aktivně necvičil mám nyní problém vybrat stroje ke cvičení,zvolit počet cviků a velikost série.Můžete poradit aspoň ve zkratce ?Děkuji

Zdeněk Jára Offline

jarazde

30.07.2018 23:28

Odpovědět

Re: Cvičení po TEP kolene - posílení svalů na nohou

Ve zkratce. Kolo na vysokou zátěž je ideální. Předkopávání, zakopávání jestli jste instruován z nemocnice taky můžete. Jestli je vám 66 let, jste pořád relativně mladý a každá TEP má určitou životnost, proto bych se vyvaroval zátěže, kde se kloub hýbe pod vyšším tlakem, jako třeba dřepy, výpady atd. Rozhodně se zaměřte na získání plné extenze, protahujte.

edit.: snažte se posílit celé tělo, ne jen koleno. Zaplaťte si trenéra na dobu nutnou.

Naposledy upraveno 08.08.2018 20:10

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

M J Offline

BarbareK.

08.08.2018 20:08

Odpovědět

2 příspěvky
Strana 1 z 1

Vytisknout