Nastartovat imunitu a život

15 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Nastartovat imunitu a život

#1

Ahoj,

kdysi jsem na body-test chodil pravidelně, nakupoval pravidelně a cvičil pravidelně. Taky jsem četl všechny články a byl prostě hrozně moc chytrej...

No a pak jsem začal pracovat, život se mi orotoval a cvičení se přesunulo ne na druhou, ale na třetí kolej. Vlastně už se docela dlouho plácám dost pod vrcholem, který jsem měl asi před 4 lety.

Krom toho, že necvičím, mne trápí má imunita. Letos už jsem měl 4x streptokoka a ATB, asi 2x chřipku. Byl jsem na vyšetření krve včetně imunologie, dostal nějaký bakteriální lyzát, ale ten pomáhá jen částečně. Řekli mi, že buněčná imunita je prostě v normálu, žádná výchylka, nemoc, oslabení. Prý se s tím mám prostě smířit.

Což... pochopitelně nechci. A znovu zkusím to, co mi částečně pomáhalo kdysi - suplementy. Myslím, že jím poměrně zdravě a 2x týdně zvládnu cvičit (na jakýkoliv progres potřebuji 4x)

Uvažoval jsem, že si zase objednám kýbl rhodioly, GOS, glutamová kyselina, ale ještě předtím bych chtěl vědět, jestli někdo nemá podobné problémy a zda je ještě něco, co by (co se suplementace týče) zkusili. Poradíte?

Jaroslav Vorlíček Offline

Skylarker

13.10.2017 14:41

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#2

Na imunitu bych zkusil Colostrum od Reflexu, je to první pomoc, po které sáhnu, když na mě jde nějaká nemoc.. Mohlo by to zabrat.

Powerlifter Offline

Trolof

13.10.2017 20:00

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#3

První volbou, na kterou nicméně mnoho lidí pohlíží nejprve s nedúvěrou je česnek. Vzhledem k jeho vlastnostem asi logicky padá možnost dávat denně 3-4 stroužky, proto bych doporučil od Viridianu - 1500-2000mg denně. Je to velmi silná rostlina schopná mimo jiné zvyšovat produkci T-lymfocytů a podporovat fagocytózu.

Druhou volbou je zinek, především kvůli podstanému množství kvalitních studií na lidech. Množství by mělo být denně cca.30mg elementárního zinku.

Třetí volbou by měla být repopulace GIT. Nezapomenout, že kromě pravidelné suplementace kvalitních probiotických a prebiotických suplementů je nutné ty kolonie něčím udržovat, takže každý den by měla být vláknina (rozpustná i nerozpustná) v množství minimálně 30g. Obecně je tohle jeden z nejzásadnějších pilířů funkce imunitních a slizničních systémů, který je dost opomíjený. Pro tebe je o to důležitější vzhledem k léčbe ATB.

Čtvrtá volba je Glutamin, ne Glutamová kyselina. Ten relativně směšný mýtus o G.K, tu je/byl na B-T dost rozšířený, každopádně je to hloupost a přijde mi, že to tu bylo šířeno především kvůli finanční úspory.

Velmi opatrný bych byl s vitamínem C, popřípadě s dalšími antioxidanty, jelikož lidé je mají v těhle situacích tendence suplementovat tyto látky ve vysokých množstvích a z anorganických zdrojů - každopádně hranice mezi antioxidační a prooxidační aktivitou je velmi tenká. Spíš bych doporučoval organické zdroje v dávkách maximálně 2x vyšších než je DDD.

Kolostrum je trochu na pováženou, fakticky existuje jen velmi málo opravdu kvalitních důkazů, že by imunitní funkce nějak zásadně ovlivňovalo. Nicméně CD4+ CD8+ to alespoň u chronicky nemocných zvyšuje, takže za zkoušku nic nedáš.

Edit: ještě bych zapoměl dodat, přinejmenším v tomto špatném období by měl být příjem alespoň o 500kcal vyšší, než jak jsi ve svém výživévém systému zvyklý mít. Dobré by taky bylo pravidlně dávat Omegy, aby DHA bylo minimálně cca.1g denně a EPA 400mg.

Naposledy upraveno 13.10.2017 21:32

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Rick Sanchez Offline

KrystofK

13.10.2017 21:23

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#4

Můžu se jen doptat, proc gln a ne glu? Tenhle mýtus mě nějak minul a teď mi to vrtá hlavou :)

Adam J. Nave Offline

adamnu

14.10.2017 08:49

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#5

KrystofK: První volbou, na kterou nicméně mnoho lidí pohlíží nejprve s nedúvěrou je česnek. Vzhledem k jeho vlastnostem asi logicky padá možnost dávat denně 3-4 stroužky, proto bych doporučil od Viridianu - 1500-2000mg denně. Je to velmi silná rostlina schopná mimo jiné zvyšovat produkci T-lymfocytů a podporovat fagocytózu.
Druhou volbou je zinek, především kvůli podstanému množství kvalitních studií na lidech. Množství by mělo být denně cca.30mg elementárního zinku.
Třetí volbou by měla být repopulace ...
Děkuju, nastuduji si to a vyzkouším. S tím extraktem od Viridianu máš přímou zkušenost?

Jaroslav Vorlíček Offline

Skylarker

14.10.2017 17:51

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#6

KrystofK: První volbou, na kterou nicméně mnoho lidí pohlíží nejprve s nedúvěrou je česnek.
Přesně tak nejlepší je česnek,cibule +čaje 100x lepší než chemické sr...

Denis Offline

Denny

14.10.2017 21:06

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#7

Denny: Přesně tak nejlepší je česnek,cibule +čaje 100x lepší než chemické sr...
To vše používám, léčím se tím často. Jako prevence ale moc nejde hodit do sebe ráno pár stroužků česneku.

Jaroslav Vorlíček Offline

Skylarker

14.10.2017 22:51

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#8

S extraktem z česneku mám zkušenosti jak já, tak moji klienti, kteří to opravdu alespoň ty tři měsíce vydrží dávkovat. Ikdyž sázím především na synergii s antioxidanty a kompunuju to do nějakého systému v závislosti na individualitě, tak můžu říct, že i samotný česnek dost výrazně napomáhá. Obzvlášť v případech chřipkových epizod, ale obecně bakteriálních a virových onemocněních vyskytujících se v těch okruzích podzim/předjaří. V každém případě Viridian není absolutní nutnost, ale je to určitá záruka kvality a používám především tuto značku.
Jo a nevím jestli už to máš naučené, ale v tvém případě je určitě na místě si koupit dezinfekci/dezinfekční gel a denně, několikrát dezinfikovat ruce do cca.10cm nad zápěstní kloub. Pro někoho jsou tyhle věci nevýznamnými drobnostmi, každopádně pro lidi v našem stavu to může udělat obrovskou službu. V tomhle kontextu je škoda, že v našem kulturním prostředí není zvykem nosit roušky...

+4x streptokoková infekce už je dost vysoká incidence. Samozřejmě, že záleží na konkrétní diagnóze ale zvážil bych preventivní opatření vůči možným postinfekčním stavům, které se mohou manifestovat plně i po mnoha měsících a mohou lehce překlenout do chronických forem viz. třeba reaktivní artritida.

Co se týče glutamové kyseliny, panovalo tu dlouhou dobu určité přesvědčení, že je efektivnější/efektivní suplementovat k.g namísto glutaminu. V potaz se ale musí vzít sekrece/aktivita glutamin-syntetázy, kterou nemáme všichni stejnou. Potom, i když je mezi k.g a glutminem rozdíl dejme tomu "pouze" v amidové skupině, tak jejich funkce po orální suplementaci je lehce rozdílná a k.g. bych bral spíše jako prekurzor mediátorů než jednotku pro reparaci mukózy, proliferaci lmfatické tkáně atd. V neposlední řadě, v tomhle případě problémů s imunitou, je lepší volbou sehnat farmakologicky čistý fermentovaný glutamin, protože k.g. včetně té prodávané nutri-exactem je (nevím, prodává se jetě, nechce se mi to hledat), přiznejme si to, levný produkt podřadné kvality.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Rick Sanchez Offline

KrystofK

17.10.2017 02:29

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#9

KrystofK: S extraktem z česneku mám zkušenosti jak já, tak moji klienti, kteří to opravdu alespoň ty tři měsíce vydrží dávkovat. Ikdyž sázím především na synergii s antioxidanty a kompunuju to do nějakého systému v závislosti na individualitě, tak můžu říct, že i samotný česnek dost výrazně napomáhá. Obzvlášť v případech chřipkových epizod, ale obecně bakteriálních a virových onemocněních vyskytujících se v těch okruzích podzim/předjaří. V každém případě Viridian není absolutní nutnost, ale je to určitá z...
To jsou vážně dobré tipy, díky. Desinfekce rukou mne upřímně nikdy nenapadla...

Od své imunoložky jsem teď dostal Ribomunyl, na dalším vyšetření na ORL mi zase doktorka doporučila odebrání krčních mandlí - prý je mám po té velké zátěži zjizvené a svou funkci mohou plnit vlastně naopak - tedy být spíše sídlem bakterií.

Smím se zeptat, čemu se věnuješ, nebo odkud čerpáš?

Jaroslav Vorlíček Offline

Skylarker

21.10.2017 11:51

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#10

já byl na krčních mandlích a bylo to peklo:-( doktorka to nějak zpackala a musel jsem na sál znovu v noci jinak bych vykrvácel, zvracel jsem pořad krev a pak 2 týdny v nemocnici ještě...prostě horor

Denis Offline

Denny

21.10.2017 18:26

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#11

Denny: já byl na krčních mandlích a bylo to peklo:-( doktorka to nějak zpackala a musel jsem na sál znovu v noci jinak bych vykrvácel, zvracel jsem pořad krev a pak 2 týdny v nemocnici ještě...prostě horor
to potřeboval vědět :D

Tomáš P Offline

Tom

26.10.2017 22:40

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#12

Na imunitu ještě taky Greenies(mladý/zelený ječmen, chlorella, sporulina) a jiné superpotraviny(červená řepa, borůvky tl;dw)

Na život si už psal- Rhodiolu.

Zrovna ty zelené potraviny by ti mohly pomoct. Působí antivirově. Čistí střevo. Obsahují spoustu minerálů. Atd..

Tomáš P Offline

Tom

26.10.2017 22:47

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#13

Všechny rady tady jsou na polykání tabletek a pod. Co to zkusit jinak ?

- Respirátor s aktivovaným uhlím a kys.citronovou(třeba 3M) v MHD. Rouška je málo.
- Pračka vzduchu(bez ionizátoru).
- Odvlhčovač(elektrický).
- Vymalovat protiplísňovou barvou(efekt rok max dva).
- Myčka na nádobí s funkcí sterilizace. Pokud myješ ručně tak vyvařovat houbičky a rovnou u se sítkem u baterie.
- Prát na vysoké teploty, savo perex s předpírkou/namočením, na nízké s desinfekcí Sanytol/Denk Mit(genocida bakterií).
- Zvaž novou matraci(suma hub, roztočů a pod) s chráničem matrace co se dá vyvařit, pokud ne, tak ji postříkej nějakým neřádem proti plísni.
- Choď dříve spát(zítra je taky den)
- Uber v práci(ne plat)
- Domov bez zvířat-chlupů.
- Čekni další 1-2 ORL doktory a udělej si z jejich závěru aritmetický průměr.

Kolostrum od Reflexu je 3x dražší než třeba Barny's. BodyTest ty kostičky kolostra nemá, ale byly celkem levné.

Kolega byl na operaci z mandlema ve VFN Karlov,P2(nějaká nešikovná Slovenka?), hafo krve, doma zánět a obden před pracovní dobou chodil měsíc do Motola. Nemluví česky(a pak nemluvil vůbec). Říkal, že horší než za dob SSSR(a ne jen padající zdivo).

Offline

kernel

29.10.2017 21:18

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#14

kernel: Všechny
Ty rady ohledně práce a spaní jsou samozřejmě fajn. Jsou to klasické základní postupy jako povinné navýšení energetického příjmu apod.

Nicméně, narážíš na polykání pilulek ale jejich podstatou je skrze synergii jednotlivých kompentů řešení základního problému - tedy snížená funkce imunitních systémů.
To co popisuješ ty, není řešením ale jedná se o souhrn preventivních opatření, které sice na první pohled vypadají dobře a efektivně, ale určitě ne pro aktivního a pracujícího dospělého člověka, v jehož životě budou i přes tyto kroky desítky a stovky potencionálních vektorů, latentních pacientů atd. Jedná se totiž o neúplný základní scénář pro (v drtivé většině malé) pacienty po těžkých onemocněních, kteří jsou ale do značné míry izolováni doma nebo se pohybují v omezeném množství prostorů, či přiházejí do kontaktu s velmi omezeným množstvím jedinců, u kterých ale musí být absolutní podmínkou podstoupení řady opatření.
Neříkám, že je to vyloženě špatně, je to ale v tomto kotextu veskrze kosmetická úprava, která může být mírně nápomocná, ale člověk by od toho neměl očekávat nejlépe nic. Narážím na toto velmi často, a vzhledem k tomu, že to většinou nefunguje, tak ti lidé propadají ještě větším depresím, protože tyhle opatření jsou jak pracné, tak do jisté míry omezující.

S mandlemi jsem chtěl napsat něco obdobného, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Do lékařského řemesla bychom fušovat neměli, je ale na místě si vždy najít co nejvíce specialistů a vyslechnout jejich názory.

Rick Sanchez Offline

KrystofK

30.10.2017 08:41

Odpovědět

Re: Nastartovat imunitu a život

#15

kernel: Všechny rady tady jsou na polykání tabletek a pod. Co to zkusit jinak ?
Byla bych opatrná se sterilizací a dezinfekcí rukou, vzduchu, povrchů a všeho. Člověk je přirozeně osídlen neškodnými bakteriemi, takhle se může rovnováha narušit.
Je známá "hygienická teorie" vzniku alergií a autoimunitních nemocí, naše prostředí je moc "čisté" a imunitních chorob přibývá, imunologové doporučují pít nepasterizované mléko a nechat děti, ať se batolí mezi slepičinci.

S operací mandlí je to jako s porodem: většinou to proběhne tak nějak normálně, ale jak člověk otevře internet, vypadá to na jednu velkou krvavou tragédii.
Obecně se při více než 3 angínách za rok doporučuje mandle odstranit, ale je to samozřejmě individuální.

Naposledy upraveno 29.12.2017 22:43

Upraveno moderátorem jk22 03.01.2018 08:27

Offline

Madeleine

29.12.2017 22:42

Odpovědět

15 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout