Stravování - potřebuji nasměrovat

3 příspěvky
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Stravování - potřebuji nasměrovat

Ahoj lidi,

jelikož mé životní motto je takové, že je dobré se vždy řídit radami zkušenějších a zpětnou vazbu si brát k srdci, tak bych Vás rád poprosil o nasměrování. Níže se pokusím sepsat všechny (doufejme) klíčové body.

Věk: 27
Výška: 181
Somatotyp (pokud tomu lze skutečně věřit): Endo 38 %, Meso 50 %, Ecto 13 %
Váha: 78
Trénink: 2+1

Cvičím cca půl roku s 3 měsíční přestávkou (pracovní vytížení a nejspíš i přetrénování) a váha šla z 91kg na 78kg (odhadem asi 19 % tuku) a konečně začínám pomalu, ale jistě vypadat trochu k světu.

Denní příjem mám cca 1 800 - 1 900 cal. ale vždy si hlídám, aby tam bylo alespoň 130g bílkovin (~1,6g/kg) a přes břicho jdu každý týden 1-2cm dolu, přes pas pak 0,5-1cm (teď už se to samozřejmě spomaluje), což je super, ale ostatní proporce se nemění, tedy obvod hrudníků, bicepsů, stehna atd., čili "nerostu" a musím se přiznat, rád bych viděl, aby to začalo jít konečně nahoru.

Teď už konečně k dotazu - myslíte, že bych měl zatím jít stále dolu, až na nějakých 75 kg kdy už bude jasně zřetelnej sixpack a konečně setřesu poslední náznaky "madel", nebo už bych měl teď zvyšít kalorickej příjem, dejme tomu na 2 200 cal (vlastně navýšit o sacharidy) a začít přibírat? Trochu se bojím, že když teď přidám, tak to hupne zpět na břicho a kozy, což mi dalo randál práce shodit, abych se zakrytou hlavou nevypadal jak teenagerka s chlupatym hrudníkem.

Dík!

Naposledy upraveno 04.06.2017 17:10

Davexist

04.06.2017 15:34

Odpovědět

Re: Stravování - potřebuji nasměrovat

Zhubnout 3 kila je v pohodě, na tom neuděláš nic špatnýho, rozhodně ti bude líp fungovat testosteron a inzulín, což jsou ty hormony, který ti pomůžou následně nabírat.
Problém by byl, kdybys shodil někam k 70 kilům.

Jestli přidávej pak kalorie, pak v proteinech a tucích.

Co myslíš tréninkem 2+1?? Z toho se dá pak něco vyvodit.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

15.06.2017 19:45

Odpovědět

Re: Stravování - potřebuji nasměrovat

Tetsuo, díky! Tím jsem myslel, že 2 dny cvičím a den volno. Dojel jsem na 76,5 kg a teď to zvednul na cca 2200 cal.
Zvednul jsem primárně proteiny, teď to mám cca S 258, B 173, T 64. Takhle jedu týden a moje váha šla nahoru cca o 200g - přidal jsem i creatin, takže to by mohla být voda (doufám :-D)

Davexist

15.06.2017 21:23

Odpovědět

3 příspěvky
Strana 1 z 1

Vytisknout