Včelí pyl

2 příspěvky
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Včelí pyl

Ahoj,
rád bych se zeptal na názor na tuto superpotravinu, jak co se sportu týče, tak obecně. Užíváte ho někdo dlouhodobě? A pokud ano, jaký máte zkušenosti?

Osobně ho jedu teprve něco přes 2 měsíce, takže na nějaký závěry je brzo, ale kupříkladu imunitu zatěžkávám velmi výrazně (až extrémně) a zatím dobrý, přestože všechno kolem mne neustále marodí, pofňukává, chrchlá a smrká, já jsem v klidu a pohodě :)

Díky.

swiza

04.12.2016 21:54

Odpovědět

Re: Včelí pyl

Aai tě zklamu, nicméně včelí pyl určitě není superpotravina. Ano, díky dosti nízkým koncentracím některých mikronutrientů se používá především jako přídavek do krémů pro děti, nicméně tím jeho výhody končí. In vitro bylo prokázano několik málo účinků, nicméně už na první pohled šlo vidět, že v reálu tyto výsledky nebudou aplikovatelné. A to minimmum relevatních studií na lidech (našel jsem tedy osobně jen dvě, a projel jsem i naši vědeckou knihovnu) vyšlo vždy bez pozitivních výsledků. Je to klasický případ, kdy se veme substance, která lidem přijde jako, že by mohla být zdravá a prospěšná, protože je přírodní, babičky ji pooužívai atd. provede se pár pokusů sepíší se závěry a potravinářské firmy a některé dost pochybné plátky jako NG z toho dělají potenciální senzaci.... Na druhou stranu není nic tak efektivní jako placebo efekt, takže pokud se tomu rozhodneš věřit, je to jenom dobře.

Rick Sanchez Offline

KrystofK

05.12.2016 13:13

Odpovědět

2 příspěvky
Strana 1 z 1

Vytisknout