Bench?

16 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Bench?

Zdravím, chtěl bych se zeptat na pár otázek ohledně cviku bench.
Cvičím už skoro rok, ze začátku to šlo šíleně nahoru a to jsem to flákal... Ale poslední půl rok fakt cvičím hodně, řeším jídelníčky a všechno kolem. Váhy jdou u všeho pomalu ale jistě nahoru, až na bench.
U benche jsem nejvíc zvedl 60kg a to v objemu, od té doby nedám ani 50kg, takže cvičím s těží se 40kg, což mi přijde divné, třeba váhy u tlaku s jednoručkama nebo na kladkách jdou šíleně nahoru, ale bench furt nic.
Mluvil jsem o tom již s pár lidma a dostal jsem dvě rady, které nepomohly.
První rada byla ať navýším váhy na tricák a druhá ať dělám kliky. Ani jedna neměla úspěch a já už nevím, co dělat.
Do posilovny chodím 4x až 6x týdně, techniky mám správné, jídelníčky vyvážené...
Byl bych rád za jakoukoliv radu nebo jakoukoliv informaci a předem díky!! :)

btw omlouvám se, jestli jsem téma vložil někam, kam nepatří jsem tu prvně a moc se nevyznám :D ...

Naposledy upraveno 07.06.2016 22:08

Dominik Toman Offline

Zellguras

07.06.2016 22:07

Odpovědět

Re: Bench?

To bys musel popsat, jak vypadají tvoje tréninky komplet a nějak upřesnit jak jíš.

Jinak je síla v bench pressu ze 70 % ovlivněná technikou.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

07.06.2016 23:14

Odpovědět

Jen jestli se moc nesnazis a neprehanis to s frekvenci bencovani/prsou.
Obcas staci dat nejak voraz od cviku,pak zase zacit s treba jinejma opakovanima v serii. A dost mozna mas z ty osy strach - nech nekoho stat za tebiu,dost to psychicky pomaha, i kdyz to zni jako blbost :-)

Ondřej Kaduhaz Offline

Kaduhaz

08.06.2016 06:20

Odpovědět

Zellguras: techniky mám správné, jídelníčky vyvážené
Tohle už jsem slyšel hodněkrát a málokdy se to blížilo pravdě ;)

Asi největší chybu, kterou u začátečníků na BP vídám je, že nejsou schopni technicky správně provést třeba 8 op. s 40 kg, ale snaží se tam rvát maximálky v každym tréninku. Pro začátek bych zkusil BP 2x týdně - jednou lehčí (třeba 4x8-10), jednou těžší (třeba 5x5) a nechodit nikdy do maxima.

---
Ale zkus víc rozepsat svůj trénink a jídelníček.

Big Muscle Offline

Big-Muscle

08.06.2016 09:57

Odpovědět

Nepíšeš skoro nic jaky máš trénink ale zkus omezit Bp a dej Tlaky na prsa pro mě osobně lepší cvik než BP...

Denis Offline

Denny

08.06.2016 16:14

Odpovědět

Informací k případné vhodné radě je skutečně pomálu. Možná ale děláš chybu v tom, že osu tlačíš pouze kozama a nezapojuješ vůbec nohy - špatně provádíš most. Třeba ti pomůže tenhle obrázek.

Jiří Vlk Offline

Roper

08.06.2016 16:21

Odpovědět

Shrňme si základy:

1) Benchovat maximálně 2x týdně, jen jednou těžce.

2) Víc dělat tlaky na ramena vestoje. Čím silnější ramena, tím lepší tlak vestoje. Sílu dělají ramena a tricepsy. Ne prsní svaly, ty jsou slabé.

3) Víc přítahů v tréninku - hodně tlaků je nutné vyvažovat přítahy (shyby, kladky...)

K technice zde:
http://www.body-test.cz/cs/clanky/145-bench-press-tlak-s-velkou-cinkou-v-leze/

Garantuju ti, že dost věcí děláš technicky špatně. Nejspíš cvičíš kulturistickým stylem a pokoušíš se o lifterské maximálky. Jen tipuju, samozřejmě.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

08.06.2016 16:29

Odpovědět

Díky moc lidi, dozvěděl jsem spoustu věcí. Možná si fakt málo hlídám techniku, pokusím se si to hodně pohlídat a dám na vaše rady. :)

Můj trénink:
Pondělí: Nohy a lýtka (NOHY - dřepy, legpress,předkopávání, zakopávání, výpony ve stoje)
Úterý: Kozy a bicák (KOZY - benchpress, rozpažování v leže, cviky na kladkách, BICÁK - zdvih s jednoručkami, zdvih s velkou činkou podhmatem,
Středa: většinou volno
Čtvrtek: Ramena a tricák (RAMENA – tlaky s jednoručkami, rozpažování ve stoje, předpažování, a pár cviku na kladkách, TRICÁK - stahování kladky s rovnou tyčí, tricepsový tah za hlavou, stahování kladky s lanem)
Pátek: Záda a lýtka (ZÁDA - přitahy samy sebe(nevím jak se to jmenuje :D ), přítahy kladky ze shora/shyby široký úchop, mrtvá tah, hyperextenze, LÝTKA - výpony ve stoje)

Je možné, že jsem nějáký cvíky nenapsal, ale chtěl bych vám aspoň přibližně napsat jak cvíčím, když mi zbydne někdy čas nebo jdu o víkendu tak cvičím ještě břicho a kardio.

Jídelníček mám přibližně takový, že po ránu nějáké sacharidy (vločky, ovesné kaše) na svačinu ve škole vetšinou rýžové chlebíčky se šunkou nebo sýry(cottage) s tmavým pečivem, obědy si moc nemůžu vybírat, protože jím ve škole, ale snažím se dávat si hodně maso, rýže, brambory a těstoviny. Po škole posilka (to si dávám BCAA a protein), doma pak večeři (vajíčka,kuřecí,ryby a hodně zeleniny) a před spaním půlku tvarohu s proteinem.
Moje váha je 67kg, když jsem začínal cvičit měl jsem něco mezi 50-55kg, na konci objemu jsem měl 70kg.
Výška 175cm.

Naposledy upraveno 08.06.2016 17:15

Dominik Toman Offline

Zellguras

08.06.2016 17:14

Odpovědět

Cvicíš ho jednou tejdně, to je hrozně málo na to, abys ho posouval někam dál. To je spíš tak, abysis do příště pamatoval, kde ho v posilce máte :)

Ten tréninkovej rozpis neni dobrej.
Radil bych najít si nějakej, kde se cvičí každá partie 2x tejdně.

Adam J. Nave Offline

adamnu

08.06.2016 18:35

Odpovědět

Oukej, díky.
Zapracuji na novém tréninkovém plánu a pokusím se zlepšit techniky :)
Díky za rady !!

Dominik Toman Offline

Zellguras

08.06.2016 19:10

Odpovědět

Je otázka, co je tvůj cíl. Pokud zvýšení síly, tak 5x týdně trénink tímhle splitem není dobrý.

Pokud chceš nabírat svaly, tak je to dobrý systém, pokud bereš steroidy. Pokud ne, porosteš z toho míň. Díky braní steroidů rosteš každý den. Bez nich sval roste jenom 1-2 dny po zátěži. Pokud ho cvičíš 1x týdně, tak pak NEROSTE 5-6 dní. Čili svaly-cviky je dobré dělat 2-3x týdně, ale zase to nepřepálit, abys zvládl cvičit víckrát.
Můj přístup by byl cvičit po+út a čt+pá. Spodek-vršek-spodek-vršek.

Po - dřepy a lehce mrtvola, něco na břicho a lýtka

Úterý - bench a lehce tlaky vestoje, nějaké přítahy

Čt - mrtvola a lehce dřepy, břicho, lýtka

Pá - tlaky vestoje a lehce bench, nějaké přítahy

Do každého tréninku nějaké shyby mezi sériemi ostatních cviků - 50-60 shybů za trénink.
Na konci každého tréninku vršku 1-2 izolované cviky typu bicepsových zdvihů nebo upažování na ramena.
Z jídel bych dával 1-2 vajíčka hlavně ráno, jinak místo tvarohu dávej spíš jogurt.
Nezapomínej mít denně 1-2 kousky ovoce a 2-3 porce zeleniny. Nevím, jaké používáš typy tuku, ale měl by tam být olivový, případně řepkový a kokosový olej. Na noc nějaké mandle nebo para ořechy.

BCAA ti nebudou fungovat, pokud jich nebereš aspoň 5-10 g, spíš těch 10.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

09.06.2016 09:56

Odpovědět

[quote=Tetsuo]
Můj přístup by byl cvičit po+út a čt+pá. Spodek-vršek-spodek-vršek.

Po - dřepy a lehce mrtvola, něco na břicho a lýtka

Úterý - bench a lehce tlaky vestoje, nějaké přítahy

Čt - mrtvola a lehce dřepy, břicho, lýtka

Pá - tlaky vestoje a lehce bench, nějaké přítahy

Do každého tréninku nějaké shyby mezi sériemi ostatních cviků - 50-60 shybů za trénink.
Na konci každého tréninku vršku 1-2 izolované cviky typu bicepsových zdvihů nebo upažování na ramena.[quote]
Tetsuo, byla by možnost napsat parametry ohledně počtu opakování a procenta váhy pro
ty jednotlivé cviky? Jak by měl probíhat ten cvik lehce a jak těžce?
Díky moc.

Ondřej Zeithammer Offline

Ondra79

09.06.2016 14:31

Odpovědět

Ondra79: Tetsuo, byla by možnost napsat parametry ohledně počtu opakování a procenta váhy pro
ty jednotlivé cviky? Jak by měl probíhat ten cvik lehce a jak těžce?
Díky moc.
Proč nezapojíš trošku vlastní iniciativy a nevytvoříš si parametr sérií/opakování sám? Věčné spoléhání na jednu osobu musí bejt frustrující.
U toho bench pressu je asi nejlepší dělat dost velkej objem sérií (pyramidou) a taky periodicky cvičit jeho jednotlivý fáze (lockouty, board pressy, floor pressy, spoto pressy a podobně).

Jiří Vlk Offline

Roper

09.06.2016 14:53

Odpovědět

Roper: Proč nezapojíš trošku vlastní iniciativy a nevytvoříš si parametr sérií/opakování sám? Věčné spoléhání na jednu osobu musí bejt frustrující.U toho bench pressu je asi nejlepší dělat dost velkej objem sérií (pyramidou) a taky periodicky cvičit jeho jednotlivý fáze (lockouty, board pressy, floor pressy, spoto pressy a podobně).
Do tréninku samozřejmě fantazii a intuici zapojuji a to někdy možná až moc:)
Člověk přeci jen cvičí už nějakou dobu a ví co mu vyhovuje a co ne.
Občas mě ale zajímá názor Tetsua, (kterého připomínky a názory se mi líbí a uznávám je) jako v tomhle případě a srovnávám to s mojí realitou. Toť asi vše:)

Ondřej Zeithammer Offline

Ondra79

09.06.2016 15:51

Odpovědět

Díky moc Tetsuo. Udělám si nový tréninkový plán s rozvrhnutím cos napsal a zamakám ještě na technikách, přece jenom se říká, že furt je co se učit né ? :)
Ten jídelníček něják extra neovlivním, jelikož jsem student, který je závislý na rodičích. Už těd abych ráno stíhal do školy vstávám v 5:00, takže snídaně musí bouhžel být rychlovka. Ve škole na svačinu to ovoce většinou mám a BCAA si dávám 1,5 odměrky dopoledne a 1,5 odměrky při tréninku, což by mělo být + - 10 až 15g.
Zeleninu mám ke každému většímu jídlu (oběd,večeře).
Jinak tak před měsícem jsem skončil z objemem, kde jsem cvičil silový trénink korte, teď se spíš snažím trochu zhodit, jenom mě hlavně zajímalo, proč jsem u benche zaseklý na takové malé váze... Ale dozvěděl jsem se spoustu věcí, takže díky lidi!!! :)

Dominik Toman Offline

Zellguras

09.06.2016 17:47

Odpovědět

Hlavně dávej k tomu proteinu a BCAA nějaký cukry, nebo se ti to napůl znehodnotí.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

09.06.2016 21:06

Odpovědět

16 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout