Jakub Procházka – Rozhovor pro Body-Test

8 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Jakub Procházka – Rozhovor pro Body-Test

Tomáš B. Offline

Cornelius

28.04.2016 15:40

Odpovědět

Re: Jakub Procházka – Rozhovor pro Body-Test

Nechci nějak rejpat/hejtovat, protože jeho spolupráce s Body-Testem bude jistě pozitivní/příznivá pro obě strany, ale celkem mě zarazil fakt, že ve Strength Wars ho Obořil solidně předčil. A to třeba i v log liftu, který Obořil jako kulturista vůbec nedělá. Peace.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Jiří Vlk Offline

Roper

28.04.2016 16:01

Odpovědět

Jo, na to existuje odpověď ve více bodech.

1) Kulturisté obecně vyhrávají soutěže dělané na test relativní síly - množství opakování s určitou vahou. Tvoří to základ jejich tréninku a mají v tom oproti silovým sportovcům (kteří jedou obvykle méně opakování v sériích) docela výhodu.
Platí to už od známého souboje Freda Hatfielda s Tomem Platzem v dřepech. Hatfield byl sice Dr. Squat a měl světovej rekord, ale Platz uměl dát víc dřepů s menší vahou.

2) Jak jsem mluvil s Jakubem, byl dost nachcípaný a celá soutěž mu tu nemoc ještě zhoršila, dával se potom dlouho do kupy. Dal to vyloženě silou vůle a rozhodně nebyl v top formě. V té by sice nevyhrál na dřepech, ale v tlacích možná ano.

3) Techniku má Jakub na některé cviky slabší, je to dané i geneticky - menší množství hmoty na nohou, delší kosti apod. Prakticky jde o desítky centimetrů a pak metrů, které se načtou u vysokých počtů opakování. Je jasné, že někdo s kratšíma rukama a nohama udělá víc opakování, protože urazí kratší dráhu.

4) Jakub cvičí a sype podstatně kratší dobu než Milan Obořil, který je i menší výškově a má lepší pákové poměry.

Jakuba sledujte, jak se bude vyvíjet dál, potenciál má veliký. Hlavně je naprosto upřímný a otevřený ve všem, což plyne i z úvodního rozhovoru. Každopádně je to bojovník.

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Kamil Fila Offline

Tetsuo

28.04.2016 16:51

Odpovědět

Milan Obořil je taky dost výjimečně silným kulturistou (viz log s Petrášem). Ale u Procházky mě fascinují jeho pracky, ty jsou šílený. :-D

Jan Kiels Offline

Kiels

28.04.2016 17:35

Odpovědět

Tetsuo: Jak jsem mluvil s Jakubem, byl dost nachcípaný a celá soutěž mu tu nemoc ještě zhoršila, dával se potom dlouho do kupy. Dal to vyloženě silou vůle a rozhodně nebyl v top formě. V té by sice nevyhrál na dřepech, ale v tlacích možná ano.
On pak i někde po videích, myslím, říkal, že té účasti trochu lituje, protože mu potom přišlo údajně nespočet nadávek, které byly prý i mimo tenhle pořad.

Jiří Vlk Offline

Roper

28.04.2016 17:48

Odpovědět

Ahoj,

co se týče souboje s Milanem, tak toho nelituji a nikdy litovat nebudu. Byla to příležitost a i když mě chvilku před tím zradilo zdraví, neodvolal jsem to a šel jsem do toho. Byl to první projekt a dlouho se to připravovalo, bylo by z mé strany nezodpovědné to zrušit nebo to pouze posunout. Nikde jsem to nezveřejňoval nebo se na to vymlouval, zkrátka mě chytla zhruba týden před soubojem angína a já dostal od lékaře ATB. Ty jsem samozřejmě nebral, protože bych byl z nich oslaben. Předpokládal jsem, že se to nerozjede a léčbu začnu po válkách, ale to byla chyba. Už do prahy jsem jel s horečkou :D Podepsalo se to velikým způsobem, po dřepech jsem měl nohy tak zatuhlé, že při mrtvole jsem je nemohl vůbec pokrčit, protože bych jinak spadl na hubu (proto ta děsná technika, nechtěl jsem se prostě vzdát). O dýchání a fyzičce, kterou normálně mám, raději ani nemluvit. Po souboji jsem měsíc marodil a dával se dohromady :D Co se týče "hejtů" na YTB, tak to úplně vypouštím, protože zrovna tyhle lidi, by nevydrželi ani polovinu z toho, co jsme tam předvedli s Mildou.

Naposledy upraveno 30.04.2016 19:56

Za tento příspěvek bylo poděkováno 4x.

Jakub Procházka Offline

Jakub_SBC

30.04.2016 19:52

Odpovědět

A plánuješ do tohoto projektu jít někdy v budoucnu znova, když ti přijde nabídka?

Jiří Vlk Offline

Roper

30.04.2016 21:02

Odpovědět

Určitě ano, teď jsem v přípravě, takže bych ji klidně i uvítal :)

Jakub Procházka Offline

Jakub_SBC

01.05.2016 19:53

Odpovědět

8 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout