Bolesti kyčle

6 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Bolesti kyčle

#1

Ahoj cvičenci,

vždy po tréninku nohou mám problémy s bolestí levé kyčle. Bolest jde ze zadní strany kloubu. Je to nepříjemná, bodavá bolest, která se ozývá při každém pohybu nohy. Podle mě to není problém s kloubem, ale spíše zkráceným svalem, možná vazy, šlachy, vážně nevím. Bolest začíná ihned po tréninku, kdy v šatně už noha ,,tuhne" a po chvíli mi dělá problémy jít normálně bez pokulhávání.

Co se týče techniky dřepů, už jsem si ji nechal překontrolovat několika lidmi, nezávisle na sobě, a nikdo neměl žádné větší výhrady.

Jak už jsem psal, bolest jde od zadní strany kloubu. V podstatě za hýžďovým svalem. Problém dělá, i když ležím na zádech, zvednu natažené nohy směrem vzhůru a střídavě dávám jednu nohu dolu (nedotknu se země) a druhou nechávám stále vzpřímenou směrem ke stropu. Když jde dolu pravá noha, žádný problém není, a když dávám dolu levou nohu, tak v dolní pozici v kyčli nepříjemně praskne.

Lékař (ortoped) mi doporučil dva protahovací cviky (obrázky přidám dole)... Dělám je dvakrát denně (ráno po probuzení a během dne), ale nepřijde mi, že by se to jakkoliv zlepšilo.

Už jsem objednaný k fyzioterapeutovi, ale v Českých Budějovicích je o ně očividně velká nouze a jsem objednaný až na konec května. Do té doby bych rád aspoň zmírnil bolesti.

Budu rád za každé tipy a zkušenosti, případně protahovací cviky atd.

Děkuji

Obrázky protahovacích cviků od lékaře v příloze

Přílohy

Ondřej Heppler Offline

Hepi

30.03.2016 21:35

Odpovědět

Re: Bolesti kyčle

#2

No je to vždycky střelba od boku a vážně je dobrý počkat na odborníka.

Mě o sobě dává vědět levá kyčel podobně jak popisuješ vždy, když přetížím flexory. Můžeš mít i lehce zablokovaný SI skloubení atd.

Vyhledej na youtube hip mobility drill a hip flexors stretch a najdi video, který ti vyhovuje. Zkusil bych ale prvně pořádně protáhnout flexory kyčle. Klíčový je, abys u toho uměl podsadit pánev. A všechno pomalu a kontrolovaně, počkat v protažení a prodýchat.

Velmi dobrá je rozcvička od Železné koule (Michal Vrátný) nebo KB5 (Pavel Macek). Oboje se dá nechat volně zaslat na e-mail. Volně na netu se dá tuším i sehnat knížka Relax Into Stretch od Tsatsoulina - s tou bych ale počkal až po fyzio.

Málo lidí umí správně dřepovat a některý aspekty se letmým pohledej kontrolují těžko.

EDIT: Sorry, nepozorně jsem to po tobě prolítl. Jestli bolí zadní strana, tak budu asi vedle s flexorama. Každopádně zbytek v obecné rovině platí.

Naposledy upraveno 31.03.2016 00:30

Offline

JendaCitron

30.03.2016 23:23

Odpovědět

Re: Bolesti kyčle

#3

Děkuji moc za pomoc. Aspoň ty videa zkusím, uškodit to snad nemůže :)

Ondřej Heppler Offline

Hepi

31.03.2016 15:04

Odpovědět

Re: Bolesti kyčle

#4

Měl sem bolesti, který mi připadá, že přesně popisuješ. Neřeknu ti, co tam kde tahá, nedám diagnózu. Ale řeknu ti, čim sem to rozprotahoval já a těch problémů se zbavil.

https://youtu.be/s2BxK3JtjIM?t=41
+
https://youtu.be/5QLdrX9kvDI?t=26
tohle, aby nešla žádná tenze od zadku

http://wiki.cviky.info/index.php/Soubor:Strec010.jpg
tohle primárně na bedrokyčlostehenní sval, pokud ti dovolí, opatrně se položit klidně až na záda, protáhne dostatečně i předek stehen a břicho

http://wiki.cviky.info/index.php/Soubor:Strec007.jpg
tohle pokreje hamstringy a spodek zad

To sou hlavní směry, odkud vítr fouká, pokud někde vzniká tenze okolo kyčlí.

Každý 20-30 sec, položit se do toho, kam úpon dovolí. 2x, idealně 3x denně. Divil bych se, kdyby to po 14 dnech nebylo lepší .)

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Adam J. Nave Offline

adamnu

31.03.2016 20:53

Odpovědět

Re: Bolesti kyčle

#5

Adamnu, moc děkuji za pomoc.

Jsem rád, že se našel někdo, kdo měl podobný problém. Zkusím ty cviky 2x denně, pokud čas dovolí tak klidně 3x a uvidím no.

Doufám, že se to po pár týdnech srovná.

Ještě jednou moc děkuji všem za pomoc :)

Ondřej Heppler Offline

Hepi

31.03.2016 21:19

Odpovědět

Re: Bolesti kyčle

#6

Možno nájdeš aj tu niečo inšpiratívne
https://www.youtube.com/watch?v=nlvkBBA405M

Offline

jozko

02.04.2016 21:58

Odpovědět

6 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout