Zkoušení jiné diety - co vy na to?

14 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#1

Zdravím vás,

o vánocích jsem měl na horách úraz, musel jsem na operaci, a byl po tom pár dlouhých dní doma. Bydlím na vesnici, takže místní folklór, alkohol, cigarety, ženy, a celkem dost jsem během ledna-března přibral. Na svých slabých 180cm mám 91kg, tuk samozřejmě pouze a jenom na břiše a prsou, na rukou a nohách a svaly zůstaly vyrýsovaný, což je dost velká komedie na pohled :-D

Protože to bylo samozřejmě málo, snědl jsem asi před 5 dni bohužel celkem jetýho lososa, kterýho jsem umejval ve vodě a díky silné rýmě mi dokonce voněl. Nevoněl, byl "chycenej", takže průjem, nafouklej jsem jak balón, a stravu mám strašně rozhozenou, tak tři dny jsem nemohl nic jíst, protože mi bylo blbě.

Fyzička, která se naštěstí nevypařila, zůstala, takže od příštího týdne zase jedu. Posilovnu a kardio je vyřešený, to jedu -

Pondělí - Kardio
Úterý - nic
Středa - Fullbody a po něm kardio
Čtvrtek - Kardio
Pátek - Fullbody a po něm kardio
Sobota - nic
Neděle - Kardio jen někdy

Potřebuju pomoci s jídelníček, je to teď pro mě strašně moc těžký něco usmolit, protože
1) mi je ještě furt blbě a mám průjem
2) jsem nafouklej
3) poslední tejden dva jsem měl fakt minimum kalorií, takže cokoliv sním, to hned přiberu
4) už od narození mám mega pomalej metabolismus

Můj plán je shodit tuk, jen a jen tuk.

Mohli byste mi poradit, na kolik si nastavit denní příjem KCAL? Vzhledem k tomu, že při kardiu spálím takových 800 kcal + posilování, a pak dny volna, kdy JEN sedím ve škole nebo v posteli, vůbec nic nedělám, tak nevím, jak si to nastavit. Stejně tak jsem zkoušel omezit totálně cukry a celkem i sacharidy, což nepomohlo, přibíral jsem. Jsem fakt ztracenej kluci, potřebuju pomoc zkušenějších :D S takovouhle kombinací problémů jsem se nikdy nesetkal, a jsem tlustej jak prase, nevím jak z toho. Tělo je totiž v režimu, že hladovím. Pak dojdu do posilky, dám si fullbody, kardio, celej den budu jíst podle předpisu, a stejně zase přiberu.

Díky moc za váš čas ;)

Offline

Milda

17.03.2016 18:12

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#2

To zní jako "metabolic damage". Kolik jsi jedl před tím tvým lososováním a operací? Řekl bych, že hodně málo a tělo začalo šetřit a všechno, co jen může, jde zpátky do špeků. Taky myslím, že děláš dost kardia...až přehnaně moc na můj vkus.

Offline

Venec

17.03.2016 18:22

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#3

Je pravda že těch 800kcal spálím jen tehdy, když běhám venku, což se mi teď nechce, protože je velmi dobrá kardio zóna v posilce, kam chodím, tak to nahradím v posilce rotopedem nebo orbitrekem, vždycky mi vyhovoval rotoped, na 65% max.tepu 40 minut, 400 kcal, tak se k tomu asi vrátím, to by mohlo být ideální.

Před operací všelijak, cca do listopadu jsem se držel na 6 jídlech denně po 2,5h na zhruba 2300kcal, bylo to ok, pak přes vánoce a do teď to šlo s prominutím fakt do sraček, střídal jsem bohužel dny přežírání a dny kdy jsem nesežral ani 1500kcal. Metabolismus musím mít dost pomalej, právě proto přemýšlím jak z tohoto vybruslit, nenabrat víc, naopak začít hubnout.

Chci najet zase na 5-6 jídel denně, jenže nevím na kolik to upravit kalorií. Hlavně nevím jak se sacharidy, protože teď jsem si svůj metabolismus posral natolik, že přibírám snad i ty pomalý sacharidy.

Offline

Milda

17.03.2016 18:37

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#4

Milda: Je pravda že těch 800kcal spálím jen tehdy, když běhám venku, což se mi teď nechce, protože je velmi dobrá kardio zóna v posilce, kam chodím, tak to nahradím v posilce rotopedem nebo orbitrekem, vždycky mi vyhovoval rotoped, na 65% max.tepu 40 minut, 400 kcal, tak se k tomu asi vrátím, to by mohlo být ideální.
Jak víš, že spálíš přesně 800 nebo 400?
Milda: Před operací všelijak, cca do listopadu jsem se držel na 6 jídlech denně po 2,5h na zhruba 2300kcal, bylo to ok
Tak čistě teoreticky ty spálíš 800 nebo někdy 400 kcal kardiem a pak přijmeš 2300 v jídle. Tak to dělá 1500/1900 kcal ve dny, kdy děláš to kardio. To přece nemůžeš myslet vážně. Asi jsi chtěl furt hubnout a hubnout, ubíral jsi kalorie a nakonec jsi si "poškodil" metabolismus, který už jede na tak úspornej režim, že jakýkoliv náznak lehkého zvýšení příjmu vede hned k uložení energie do tukových zásob (kdyby náhodou si ho chtěl v budoucnu zas stresovat dietou modelek).
Na tvém místě bych dal reverse dieting. Jednoduše budeš pomalu přidávat kalorie (popř. zredukuju výdej z toho kardia). Tím se ti metabolismus za čas zase chytne. A na to kardio bych se teda taky s prominutím vysral a raději bych zařadil alespoň ještě jeden silový trénink. Pokud tě běhání baví (proti tomu samozřejmě nic nemám), tak to dělej, ale asi ne 5 jednotek kardia týdně a 2x silově, obráceně by to bylo lepší :).

Offline

Venec

17.03.2016 19:24

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#5

Venec: Jak víš, že spálíš přesně 800 nebo 400?
Jasně, že ne přesně, ale jestli 779, 798, 815 nebo 830 neřeším, vím, že když běžím určitou vzdálenost a držím si tep, spálím tohle. To stejný těch 400 kcal, nesčetněkrát jsem během 40min ujel určitej počet km, při určitým tepu a zátěži, jednou 390, pak 395, pak 410, pak třeba 404.. chápeš, napsal jsem to obecně, jde o ten tep, držím si ho na 65% maxima což se nejvíc píše jako ideálka pro spalování, ale tohle nechme být, o to nejde..

Kardio vyškrtám, nechám ho 2x týdně a 3x týdně dám trénink.
Na kolika kcal bych měl podle tebe začít? Taky je otázka, kam to až hnát? Protože tohle bude běh na dlouhou trať, holt si za to můžu sám, tak si to sám napravím.
A ještě jedna otázka, nikdy mě nenapadlo, kolik tak vyžaduje jeden posilovací trénink? Já vím, je to zatraceně moc individuální, nemůžu si naplánovat na tréninkovej den (bez kardia) stejně kalorií jako na netréninkovej.

Jinak děkuju ;) Nenapadlo mě začít reverse diet

Offline

Milda

17.03.2016 19:47

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#6

Milda: Jasně, že ne přesně, ale jestli 779, 798, 815 nebo 830 neřeším, vím, že když běžím určitou vzdálenost a držím si tep, spálím tohle. To stejný těch 400 kcal, nesčetněkrát jsem během 40min ujel určitej počet km, při určitým tepu a zátěži, jednou 390, pak 395, pak 410, pak třeba 404.. chápeš, napsal jsem to obecně, jde o ten tep, držím si ho na 65% maxima což se nejvíc píše jako ideálka pro spalování, ale tohle nechme být, o to nejde..
Jasně, mně šlo spíš o to, jak se tu hodnotu dozvíš.
Milda: Na kolika kcal bych měl podle tebe začít?
Zkus začít někde kolem 2000 a přidávej tak 5% (100 kcal) každý týden, normálně bych asi volil víc konzervativnějí přístup (třeba 2-3%), ale vzhledem k tomu, co jsi psal, bych se toho nebál. Možná lehce nabereš, možná začneš naopak zase líp spalovat, kdo ví. Nicméně ti to zas nakopne metabolismus.
Milda: ještě jedna otázka, nikdy mě nenapadlo, kolik tak vyžaduje jeden posilovací trénink? Já vím, je to zatraceně moc individuální, nemůžu si naplánovat na tréninkovej den (bez kardia) stejně kalorií jako na netréninkovej.
Tohle jsem naopak nikdy neřešil, jel jsem každý den stejně. Ale jesti chceš, můžeš dát po tréninku třeba 200 kcal v podobě gaineru navíc a máš to vyřešený. Cpi sacharidy okolo tréninku a hlavně po.

Offline

Venec

17.03.2016 21:23

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#7

Venec: Jasně, mně šlo spíš o to, jak se tu hodnotu dozvíš
Vídával jsem ji napsanou na obrazovce přístroje, na kterým jsem jel kardio :-D :-D :-D :-D :-D
A když jsem jel třeba 40 minut při stejným průměrným tepu na určitou zátěž tak věřím, že za těch 40 minut může být výdej energie určité číslo.
Venec: Tohle jsem naopak nikdy neřešil, jel jsem každý den stejně. Ale jesti chceš, můžeš dát po tréninku třeba 200 kcal v podobě gaineru navíc a máš to vyřešený. Cpi sacharidy okolo tréninku a hlavně po.
Po trenálu pojedu jen protein s kapkou rychlýho cukru a glutaminem
Venec: Zkus začít někde kolem 2000 a přidávej ..
Dobrej nápad, jsem pro, jen nevím, jak to udělat.
Jednoduše :
Pondělí - volno takže 2000kcal
Úterý - volno takže 2000kcal
Středa - posilka+kardio
Čtvrtek - volno takže 2000kcal
Pátek - posilka +kardio
Sobota - volno takže 2000kcal
Neděle - posilka+kardio

To, co nevím, je kolik dávat kalorií v den, kdy tam mám "posilka+kardio". Budu dávat lehčí kardio, tak na spálení 400kcal, jenže dohromady s posilováním si to vezme víc, a nevím, kolik teda dát za ten den kalorií v jídle. 2500kcal?

Jídelák v netréninkovej den si složit umím rozumně, ale nevím, jak v tréninkovej den, protože nedokážu pochopit jak funguje pojem "abych hubnul musím mít kalorickej deficit". Kalorickej deficit oproti čemu? Je to těžký říct oproti čemu když nemám vlastně teď žádnou pevnou hodnotu zažitou :-D Abych si na nějakou zvyknul (moje tělo), trvalo by to pár týdnů či měsíc dva, a pak si to upravil tak, abych hubnul, jenže chci začít hubnout hned, a ne až po tom co se hodím do starých kolejí. Musí to přece být nějak možný.

Offline

Milda

18.03.2016 13:02

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#8

Milda: Vídával jsem ji napsanou na obrazovce přístroje, na kterým jsem jel kardio :-D :-D :-D :-D :-D
A když jsem jel třeba 40 minut při stejným průměrným tepu na určitou zátěž tak věřím, že za těch 40 minut může být výdej energie určité číslo.
Aha, no dejme tomu, myslel jsem si to, ale na takovou hodnotu bych moc nesázel, rozhodně to nebude moc přesný. Určitě bude rozdíl, když na tom stroji poběží 120kg svalů nebo 30kg svalů a 90kg sádla.
Milda: Po trenálu pojedu jen protein s kapkou rychlýho cukru a glutaminem
A jak se stravuješ mimo trénink teda? Kdy dáváš sacharidy?
Milda: nedokážu pochopit jak funguje pojem "abych hubnul musím mít kalorickej deficit"
Máš nějakej BMR (=Basal metabolic rate), to je hodnota, kterou denně spálíš ikdyž budeš ležet jen na gauči (orgány, mozek aj. prostě potřebujou nějakou energii), pak máš výdej (třeba to, že se zvedneš z toho gauče a jdeš k lednici pro lososa, posilování, kardio, prostě pohyb). Tyhle dvě hodnoty musí být větší než tvůj příjem, pak mluvíme o deficitu a hubne se.
Tohle nicméně není tvůj případ. Tím, že jsi dával tolik kardia a jedl tak málo, tak jsi měl deficit až moc velkej a tělo už žádnej tuk stejně nepustí. Lidi si myslej, že přestanou hubnout, tak trochu přitvrděj, ale ono už to stejně moc nejde. Musíš naopak postupně přidávat kalorie, aby se tělo dostalo ze stavu, že "přežívá" do stavu, že má znova dostatek a není stresovaný.
Milda: Abych si na nějakou zvyknul (moje tělo), trvalo by to pár týdnů či měsíc dva, a pak si to upravil tak, abych hubnul, jenže chci začít hubnout hned, a ne až po tom co se hodím do starých kolejí. Musí to přece být nějak možný.
Hele na to jsi měl myslet dřív, sorry. Musíš prostě přidat jídlo. Taky jsem to takhle ždímal, přidával kardio, jedl jak holka. Pak jsem ztratil dokonce i chuť na nějaký milostný hrátky a to už bylo divný. Vyžral jsem se z toho, sice jsem byl zas tlustej, ale pomohlo to. Když budeš přidávat pomalu a kontrolovaně, nebudeš nabírat sádlo zpátky, naopak u někoho to může znamenat, že se mu začne zas dobře spalovat tuk (protože se mu tělo, hormony a tak začnou dávat do normálu).

Offline

Venec

18.03.2016 18:17

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#9

A jak se stravuješ mimo trénink teda? Kdy dáváš sacharidy?
Netréninkovej den si nějak představuju takto

SNÍDANĚ
4 vajíčka, volský oka
krajíc chleba
kus ovoce

DOPOLEDNE
malá konzerva tuňáku a zelenina

OBĚD
200g jogurt a 100g müsli

ODPOLEDNE
pečená treska a zelenina

VEČEŘE
100g eidamu a zelenina

DRUHÁ VEČEŘE
150g pečené kuřecí a 150g těstovin

6 jídel, tohle mi vychází na 2200 kcal - 180g bílkovin / 230g sacharidů / 80g tuku. Jediný co, tak mi přijde hodně tuku. Sacharidy vychází kolem 60g jak ve snídani, tak v obědu, tak ve druhé večeři. Půlku týdne mám čas především na takovou snídani, a když ne, byl by to protein do kterýho si sypu lecitin, a kus ovoce. Snad by se na tomhle dalo stavět.

Offline

Milda

20.03.2016 15:28

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#10

80 g tuku neni hodně. Úplně vpohodě .)

Adam J. Nave Offline

adamnu

20.03.2016 17:46

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#11

Ok. Začnu na tomhle. Když nechám 2200 kcal na netréninkovej den, mám si to tak nechat i na tréninkovej? Jen zvýším bílkovinu a lehce snížím sacharidy v tréninkovej den.

Každopádně ti velmi děkuju za ochotu ;)

Offline

Milda

20.03.2016 20:44

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#12

Tak jo kluci, po týdnu (3x posilovna a 1x techno akce :-D ) čtyři a půl kila dole, žeru denně 2100-2300 kcal, taková hodnota mi vyhovuje.

Především díky Venecovi. Jinak ještě mě něco zajímá a furt to nemůžu nějak vykoumat.

Mám jíst NEtréninkový a tréninkový dny zhruba stejně? Myslím co se týká kalorií.
Když trénuju, zvyšuju bílkoviny a ubírám sacharidy, v den volna naopak uberu bílkoviny a trochu přidám sacharidů, tuky tak nějak konstantně. To je snad ok.

Ale třeba dneska jsem si posilku užil, fullbody během 40min a pak 40min kardio.
A do toho jsem dneska snědl přesně zhruba 2150 kalorií.

Zítra netrénuju, jen jedu na 4 hodiny do školy a pak dom, dám si voraz, večer půjdu na sice na florbal ale to je hodina splašenýho pobíhání, trochu vyčerpám glykogen, to je tak vše.

A moje otázka - jak jíst kluci v takové dny (zítra)?

Docela jsem se dneska v posilce sundal, pár stovek kalorií určitě, a do sebe jsem dal přes 2000. Zato zítra spotřebuju o dost míň, než dnes, ale sním toho stejně? Asi si myslíte že jsem opravdu vypatlanej, že se to tady řeší pořád dokola, ale opravdu teda mám jet NÁROČNÝ I NENÁROČNÝ dny stejně s jídelníčkem? (Kalorie)

Offline

Milda

30.03.2016 20:46

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#13

bavím se tím jak se bavíš nípáním v kaloriích.Jestli ti to šlape ...

V den těžkýho tréninku jím míň v den lehkýho nebo odpočinku víc a šlape mi to výborně.

Offline

tycovy_mixer

30.03.2016 21:15

Odpovědět

Re: Zkoušení jiné diety - co vy na to?

#14

Nudím se doma u dvojných integrálů, víš co..

Ale jako jo, bavím se tím, protože se konečně něco s mojí váhou hnulo, takže proč by mě to bavit nemělo, chci to prostě vychytat :-D
V den těžkýho tréninku jím míň v den lehkýho nebo odpočinku víc a šlape mi to výborně.
Ok.

Offline

Milda

30.03.2016 21:17

Odpovědět

14 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout