Posilování v boxerských botách?

10 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Posilování v boxerských botách?

Máte někdo pozitivní zkušenost s cvičením v botech na box? Tenký podrážka by mohla bbýt výhoda u dřrpů nebo tahů, ale zas je vykrojená. Jde mi jen o to jestli mám tahat dvoje boty.

Martin Prchal Offline

checht777

29.01.2016 21:11

Odpovědět

Re: Posilování v boxerských botách?

U dřepů teda pochybuju, že to dává výhodu.

Jasně, v boxerských botách cvičí dřepy třeba Kai Greene, ale jede lehký váhy

Kamil Fila Offline

Tetsuo

30.01.2016 09:41

Odpovědět

Boty na trénink

nechci zakládat nový topic...

Přemýšlím o nákupu nových bot na trénink. Chtěl bych nějaké primárně na posilování, ale ne striktně (aby se v nich zkrátka dalo třeba i jít krátce zaběhat)...

Co si myslíte o těchto:

https://www.forgi.cz/panske/boty/treninkove/crossfitove-panske-znackove-boty-reebok-r-crossfit-nano-5-0-sedo-zlute-v72408?gclid=CKO1qbWGrc8CFYeVGwodP3ENVg

případně doporučte...

Teď cvičím v normálních běžeckých botách adidas z outletu za pár stovek. Stojí to za prd

Capita

26.09.2016 14:39

Odpovědět

koukám na net že jsou pěkně drahý teda...

Capita

26.09.2016 14:44

Odpovědět

Já osobně trénuju de facto celý tréninky v Powerlifrech od Adidas se zvýšeným podpatkem. Dokonce se mi v nich tahá líp, než v botech s rovnou podrážkou. Hodně lidí říká, že to časem zkracuje lejtka, čemuž nevěřím.

Na sprinty zvol obuv, kde máš dobře uchycenou klenbu a kotník. Tady mají celkem dobrou a širokou nabídku: http://www.botyobleceni.cz/634-panske-boty-treninkove-fitness

Za tento příspěvek bylo poděkováno 2x.

Jiří Vlk Offline

Roper

26.09.2016 14:58

Odpovědět

Roper: Já osobně trénuju...
pošli mi link na ty tvoje pls...

Koukám že ta firma má v praze kamennou prodejnu. Tak bych asi zašel pár vyzkoušet

Capita

26.09.2016 14:59

Odpovědět

Světovej rekord Blaina Sumnerse, spíš tak na okraj, ale ty mi přijdou jak na box :) Nevíte někdo, v čem to dřepuje?

edit: tady link..
https://youtu.be/w5_JUCBkUs8?t=23

Naposledy upraveno 26.09.2016 20:44

Adam J. Nave Offline

adamnu

26.09.2016 20:44

Odpovědět

vypadají jako na box,i když mi přijde že parametry hrajou proti.většina bot na box má přizvedlou špičku,podrážku houževnatější než třeba matochy,a jsou poměrně úzký ve špici a středu boty.krom toho jdou rychle do kytek.

tycovy_mixer

27.09.2016 10:24

Odpovědět

adamnu: Světovej rekord Blaina Sumnerse, spíš tak na okraj, ale ty mi přijdou jak na box :) Nevíte někdo, v čem to dřepuje?
Mně připadají jako modrý Matochy. :D

Nicméně třeba takovej Orava doporučuje dřepovat v těch úplně tenkých botách, kde máš vytvarovaný i prsty.

Dobrou a pěknou obuv na dřepy má podle mě Eric Lilliebridge. Ovšem je otázkou, kolik případně stojej v ČR, a jestli se v našich končinách vůbec prodávají.

Naposledy upraveno 27.09.2016 11:12

Za tento příspěvek bylo poděkováno 1x.

Jiří Vlk Offline

Roper

27.09.2016 11:05

Odpovědět

Já osobně na dřepy (jezdim jen atg) mám s podpatkem.
Na DL konversky/na boso
Sumo dl konversky
V běžeckým botách bych necvičil, pokud se nepletu, jsou dělaný na to, aby tlumily náraz a to je to poslední co chceš, pokud dřepuješ, děláš overhead pressy, aby si měl nestabilní podrážku, Allan to vysvětluje ve videu + myslim, že už se tady o tom diskutovalo.
Tady pěknej článek o cvičení na boso - https://www.t-nation.com/training/truth-about-barefoot-training

Mobilitu, animalwalky, strečink atd. dělám na boso, pokud neni zima.
Já věřím tomu že pokud člověk cvičí furt s botama s podpatkem a nedělá dostatek mobility, tak mu ji to rozhodí.
V botách s podpatkem bych netahal, pokud nejste vzpěrači, to že se někomu v nich tahá lépe, jen nejspíše proto, že má špatnou mobilitu.
IMHO

Štěpán Offline

Stepan

27.09.2016 14:55

Odpovědět

10 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout