Sumo deadlift či conventional deadlift

9 příspěvků
Strana 1 z 1

Pro přidání tématu nebo reagování na téma musíte být přihlášení.
Pokud nejste registrovaní, tak se prosím registrujte.

Sumo deadlift či conventional deadlift

Ahoj. Chci se v tréninku zaměřit pouze na jeden styl deadliftu. Bohužel já a sparring si nejsme úplně jistý, jaký styl by jsme měli zvolit. Nedokázal by někdo napsat kritéria? Mám přes 190 cm, dlouhý ruce a celkově jsem vyšší typ. Sparring má nějak mezi 180-185 cm a taky opticky delší ruce a spíš kratší ruce. Intuice mě bohužel zrazuje. Techniku mám ok u obou stylů.

Za reakce děkuji

Stanislav K. Offline

Standa

22.01.2016 10:59

Odpovědět

Re: Sumo deadlift či conventional deadlift

Pro většinu běžné populace se bude hodit spíš užší sumo deadlift nebo trap bar deadlift.

Ragu Offline

ragu

22.01.2016 19:17

Odpovědět

Toto je perfektní video na toto téma:

Jan Navrátil Offline

Dixxik

22.01.2016 20:07

Odpovědět

ragu: Pro většinu běžné populace se bude hodit spíš užší sumo deadlift...
Mě zaráží, že takovej Dan Green má nohy krátký a narvaný až skoro u kotoučů, a Tkadlčík má dlouhý nohy a má je (při sumo deadliftu) celkem blízko u sebe.

Jiří Vlk Offline

Roper

23.01.2016 09:26

Odpovědět

Čím dál je máš od sebe, tím kratší dráhu máš a můžeš zvednout víc, je ale potřeba mít na to mobilitu. Jirka zvedá i klasiku hodně na úzko, stejně tak když třeba tahá kufry, staví si je k sobě blíž, než ostatní. Je to o zvyku.

Ragu Offline

ragu

23.01.2016 11:12

Odpovědět

Eliott Hulse říkal, že pokud ti při deadliftu mají kolena tendence "jít k sobě", je lepší sumo. Taky ještě jestli normálně chodíš s vytočenýma špičkama ven, tak taky sumo. ALe nevím co na tom je

Michal Vašíček Offline

mclama

23.01.2016 12:05

Odpovědět

Vím, že třeba Boris Sheiko sumo deadlift doporučuje všem. I když jeden jeho svěřenec - Kirill Sarychev - má skoro 2m, váží 180kg a táhá klasikou. A to i přesto, že si v Sydney na turnaji GPC utrhl hamstring...

Jiří Vlk Offline

Roper

23.01.2016 18:42

Odpovědět

Díky všem za reakce. Asi skutečně skončím u sumo deadliftu. Sparring mi říkal, že na to existují i tabulky, ve kterých lze přímo vyčíst, co je pro konkretní osobu lepší. Hledal jsem je, ale marně. Měl by odkaz někdo?

Stanislav K. Offline

Standa

26.01.2016 13:35

Odpovědět

Standa: Díky všem za reakce. Asi skutečně skončím u sumo deadliftu. Sparring mi říkal, že na to existují i tabulky, ve kterých lze přímo vyčíst, co je pro konkretní osobu lepší. Hledal jsem je, ale marně. Měl by odkaz někdo?
https://youtu.be/pOcraX2jCWo

Naposledy upraveno 26.01.2016 20:39

Kamil Kovář Offline

Kovy

26.01.2016 20:39

Odpovědět

9 příspěvků
Strana 1 z 1

Vytisknout